تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۷:۴۰

رسيدن به آرزوها؛ نقطه ي صفر مسكو

در ابتدا بايد بگوييم كه نقطه ي صفر يا كيلومتر صفر چيست؟

مسكوي شگفت انگيز، پايتخت كشور روسيه، شهري بزرگ است كه قلمرو اي به مساحت ۲۵۱۱ كيلومتر مربع را در بر داشته و بيش از ۱۲ ميليون نفر جمعيت دارد. اين شهر مركز ميراث فرهنگي، گردشگري، اقتصادي و سياسي كشور به شمار مي‌رود. مسكو مركز زندگي شهري بوده و نه تنها اهالي خود روسيه را به خود جذب مي‌كند كه گردشگراني از سرتاسر جهان نيز به ديدن آن مي‌آيند. با توجه به اينكه مسكو بزرگ‌ترين نقطه حمل و نقل كل كشور به شمار مي‌رود، به آساني مي‌توانيد به آن دسترسي داشته باشيد.

رسيدن به آرزوها؛ نقطه ي صفر مسكو

كيلومتر صفر يكي از اماكن ديدني روسيه است، ولي كيلومتر صفر به چه مكان هايي گفته مي شود؟ كيلومتر صفر عموما به نقطه اي از پايتخت هر كشور گفته مي شود كه فاصله تا ديگر نقاط كشور، نسبت به اين نقطه اندازه گيري مي شود. در ادامه با ما همراه باشيد تا با جادوي اين مكان زيبا آشنا شويم.


مطالب مرتبط: ميدان سرخ


كيلومتر صفر يكي از اماكن ديدني روسيه است، البته تنها بيست سال از زمان رسمي شدن آن گذشته و يك جاذبه نو پا به حساب مي‌آيد. اين نقطه مرجع، در بسياري از شهرهاي جهان وجود دارد. در برخي از آن‌ها اين نقطه تنها يك نشان است، اما در برخي شهرهاي ديگر به صورت يادمان در آمده كه از اين ميان مي‌توان به «بارنائول» (Barnaul) و يا «مينسْك» (Minsk) اشاره كرد.

براي نشان دادن كيلومتر صفر روسيه، از يك پلاك دايره اي شكل برنزي استفاده شده و در شهر مسكو رو به روي كليساي ايبريان در نزديكي ميدان سرخ قرار گرفته است. در زمان امپراطوري روسيه، كيلومتر صفر در پايتخت آن زمان يعني سن پترزبورگ قرار داشت.

رسيدن به آرزوها؛ نقطه ي صفر مسكو

رسيدن به آرزوها؛ نقطه ي صفر مسكو

بر اساس شواهد، اين نشان برنزي متعلق به سال ۱۹۸۵ بوده و به خاطر بحث بر سر اينكه در كدام نقطه كشور قرار بگيرد، در طي رويدادهاي تاريخي آن زمان مفقود گشت. خوشبختانه اين نشان در سال ۱۹۹۵ در يك انبار پيدا شده و به عنوان مكاني پر افتخار در شهر مسكو نصب گرديده و امروزه گردشگران مي‌توانند از آن بازديد كنند.

در سفرتان به مسكو، مي توانيد با يك تير چند نشان بزنيد و ميدان سرخ، كاخ كرملين، كليساي ايبريان و همچنين كيلومتر صفر مسكو را از نزديك ببينيد.

برآورده شدن آرزوها در كيلومتر صفر مسكو:

علت ديگر جذابيت اين مكان ديدني، اين است كه مردم تصور مي كنند كه اگر روي دايره ي برنزي نقطه ي صفر ايستاده و آرزو كنند، ممكن است آرزويشان برآورده شود.

به اين صورت كه روي دايره ي برنزي ايستاده و پس از اين كه آرزو كرديد، يك سكه را از روي شانه ي خود پرتاب مي كنيد. اگر سكه در محوطه ي دايره برنزي بيفتد، بدين معناست كه آرزوي شما برآورده خواهد شد و گرنه نبايد چندان اميدوار باشيد.

رسيدن به آرزوها؛ نقطه ي صفر مسكو

هميشه مي‌توانيد مردمي را ببينيد كه وقتي كسي نگاه نمي‌كند مشغول جمع‌آوري سكه‌ها هستند. البته بنا به خرافات روسي، اين سكه‌ها را اگر آدم بدي پرت كرده باشد حامل انرژي منفي مي‌شوند و اگر آن‌ها را برداريد بيماري و بديمني مي‌آورند.

اين باورها شايد كه نه حتما يك نوع خرافات مي باشد وليكن كه خود مردم روسيه هم بارها اين كار را براي برآورده شدن آرزويشان انجام مي دهند و با اين كه همه اعتقاد قلبي به اين افسانه ندارند ولي باز هم سكه را پرتاب مي كنند زيرا كه آدميزاد به اميدهاي كوچك زنده است.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۷:۵۸

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

جشن ها و اعياد مهم ترين بهانه هديه دادن به دوستان و آشنايان است. عيد پاك هم مهمترين عيد مسيحيان محسوب مي شود و در آن روز مسيحيان تخم‌مرغ‌هاي نقاشي‌شده‌ خود را براي متبرك شدن به كليسا آورده و سپس آنها را به دوستان و خانواده‌ خود هديه مي‌دهند.

رفته رفته اين نقاشي ها پيشرفته تر شدند تا به فرم زيبا و سلطنتي امروزي در آمدند. در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با اين تخم مرغ هاي زيبا بيشتر آشنا شويم.


مطالب مرتبط: سوغات سوچي چيست؟


در سال ۱۸۸۵ ميلادي «الكساندر سوم» تزار روس؛ تصميم گرفت تخم‌مرغ عيد پاك به همسرش هديه دهد؛ اما اين هديه يك تخم‌مرغ معمولي نبود، چرا كه آن سال نيز سالي عادي نبود. سال ۱۸۸۵، بيستمين سالگرد ازدواج سزار و همسرش «سزارينا ماريا فيودوروفنا» بود؛ به‌همين دليل سزار مي‌بايست هديه‌اي به همسرش بدهد تا او را تحت‌تأثير قرار دهد. بنابراين الكساندر، جواهرساز دربار، «پيتر كارل فابرژ» را براي ساخت با ارزش‌ترين تخم‌مرغ عيدپاك به خدمت گرفت.

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

فابرژ با پيروي از دستور‌العمل‌هاي خودِ امپراتور، يك تخم‌مرغ سفيد لعاب‌دار طراحي كرد كه دقيقاً مانند تخم‌مرغ واقعي بود؛ با اين تفاوت كه با باز كردن آن جواهري طلايي خودنمايي مي‌كرد. درون جواهر طلايي يك مرغ طلايي وجود داشت و درون آن مرغ، نسخه‌ كوچك يا همان ماكتي از تاج سلطنتي از جنس الماس و نيز يك تخم‌مرغ كوچك ياقوتي قرار داشت. ماريا از هديه‌اي كه الكساندر براي او تدارك ديده بود بسيار شگفت‌زده شد. اين هديه كه توسط فابرژ، طلاساز دربار ساخته شده بود، موجب شد تا امپراتور از او بخواهد هرساله تخم‌مرغي براي عيد پاك بسازد. و اين‌گونه بود كه پايه‌هاي يك سنت بنا نهاده شد.

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

«فابرژ» مي‌بايست هر سال يك تخم‌مرغ خاص و منحصربه‌فرد طراحي كند كه درونش يك اتفاق غيرمنتظره وجود داشته باشد. فابرژ و گروهش كه متشكل از هنرمندان ماهر بود، براي ساخت هر تخم‌مرغ چندين ماه به‌طور مخفيانه و در پسِ پرده مشغول به كار بودند. حتي تزار هم نمي‌دانست چه چيزي درون تخم‌مرغ‌ها قرار دارد. فابرژ براي هر تخم‌مرغ طرحي در نظر مي‌گرفت كه مربوط به خانواده سلطنتي باشد و يا وقايع و دستاوردهاي مهم سلسله‌ي «رومانوف» را دستمايه‌ي كار خود قرار مي‌داد. برخي از اين دستاوردها عبارت بودند از: بزرگداشت پانزدهمين سالگرد جلوس نيكولاس دوم بر تخت پادشاهي و يا سيصدمين سالگرد خاندان رومانوف.

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

اين غافلگيري‌هاي درون تخم‌مرغ، ارتباط مستقيم و ثابتي با دربار پادشاهي داشت. اين غافلگيري‌ها از ماكت كالسكه‌ تاج‌گذاري گرفته تا يك سه‌پايه‌ نقاشي با طرح قلب و شمايل ۱۱ تن از اعضاي خانواده‌ سلطنتي كه هر ساله درون تخم‌مرغ‌ها يافت مي‌شدند. تمامي اين تخم‌مرغ‌ها از فلزات گران‌قيمتي مثل طلا و طلاي سفيد ساخته مي‌شدند كه با الماس، زمرد، ياقوت و ديگر جواهرات با ارزش تزئين شده بودند. يكي از گران‌قيمت‌ترينِ اين تخم‌مرغ‌ها،«Winter Egg» بود كه در سال ۱۹۱۳ ساخته شد؛ ارزش تقريبي اين تخم‌مرغ به پول امروز، ۲.۳۶ ميليون پوند است. تخم‌مرغ Winter Egg در يك حراجي در سال ۲۰۰۲ به قيمت ۹.۶ ميليون دلارِ آمريكا به فروش رفت.

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

بعد از مرگ الكساندر سوم، پسرش نيكولاس دوم، اين سنت را ادامه داد. بعد از سال ۱۸۹۴، پيتر كارل فابرژ هر سال ۲ تخم‌مرغ طراحي كرد؛ يكي براي همسر نيكولاس دوم، «الكساندرا فيودوروفنا» و يكي براي مادر نيكولاس، «ماريا فيودوروفنا». طي يك دوره‌ ۳۲ ساله، يعني تا زمان وقوع انقلاب روسيه در سال ۱۹۱۷ كه به حكومت سزارها پايان داد، فابرژ و همكارانش، ۵۰ تخم‌مرغ عيد پاك براي خانواده‌ سلطنتي طراحي كردند؛ تخم‌مرغ‌هايي بسيار نفيس و ارزشمند كه دنيا تا كنون به خود ديده است. اين تخم‌مرغ‌ها تبديل به بزرگترين و ماندگارترين دستاوردهاي فابرژ شدند.

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

تخم مرغ هاي سلطنتي؛ بهترين سوغاتي روسيه

اكنون از ۵۰ تخم‌مرغ اصلي، ۴۳ عدد از آن‌ها سالم مانده‌اند. امروزه اين تخم‌مرغ‌هاي كمياب كه ارزششان به ميليون‌ها دلار مي‌رسد، در اختيار كلكسيونرهاي شخصي، موزه‌ها و مؤسسات مختلف در سراسر دنياست.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۷:۴۸

ايده اي جالب براي هديه ي ولنتاين!

روز ولنتاين، روز عشق يا روز عشاق در فرهنگ مسيحي سده هاي ميانه و سپس فرهنگ مدرن غربي روز ابراز عشق است كه به صورت سالانه برگزار مي‌شود. اين مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوريه يا همان 25 بهمن ماه برگزار مي‌شود. چند سالي است كه اين جشن بسيار بين ايرانيان هم رواج پيدا كرده است. در اين روزها كه به ولنتاين نزديك مي شويم، آيا تصميم گرفته ايد كه چه چيزي هديه بدهيد؟

در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا يك ايده ي جالب براي هديه ولنتاين را به شما بدهيم.


مطالب مرتبط: دانستني هاي گوناگون


يك ايده ي جالب و كمي عجيب، هديه اي است كه فرانسوي ها در نظر گرفته اند. (از كشور ديگري هم انتظار ايده ي جالب براي روز عشق نمي رفت! فرانسه و به خصوص پاريس، سرزمين عشق هاست.)

چراغ‌هاي برج ايفل در بسته‌بندي‌هاي خاص و در جعبه‌هاي قرمز رنگ با نزديك شدن به ولنتاين به فروش مي‌رسند.

ايده اي جالب براي هديه ي ولنتاين!

پاريس يكي از عاشقانه‌ترين شهرهاي جهان است. اين شهر عاشقانه به خاطر درخشش و نوري كه شب هنگام دارد به شهر نور هم شهرت دارد. برج ايفل در شب، بخشي از همين نورهاي شبانه پاريس است. هر شب حدود ۲ هزار چراغ، اين برج مرتفع را نوراني و درخشان مي‌كنند و اين نورها منظره‌اي ديدني و عاشقانه ايجاد مي‌كنند. ولنتاين روز عاشقان نزديك است. اگر قصد داريد هديه‌اي متفاوت و منحصربه فرد تهيه كنيد مي‌توانيد يكي از همين چراغ‌هاي برج ايفل را براي معشوقتان خريداري كنيد.

ايده اي جالب براي هديه ي ولنتاين!

ايده اي جالب براي هديه ي ولنتاين!

با گذشت زمان حدود ۴۵۰ تا از چراغ‌هاي برج ايفل كنار گذاشته شدند و اين چراغ‌ها را با تغييرات و تزييناتي كه بر روي آن‌ها انجام شده است با نام دايموند لايتس (Diamond Lights) به فروش مي‌رسانند. اين چراغ‌ها همگي از برج جدا شده‌اند و در جعبه‌اي فلزي و قرمز رنگ قرار گرفته‌اند. جنس جعبه‌ها شبيه به فولادي است كه گوستاو ايفل از آن براي ساخت برج استفاده كرد.

هر يك از اين چراغ‌ها منحصربه‌فرد است و نشان خاص خودش را دارد. اين چراغ‌ها با ضمانت به شما تحويل داده مي‌شوند و كاملا سالم هستند. اينها بخشي از وجود و هستي برج ايفل هستند، برجي كه پربازديدترين بناي جهان است و تاريخ فرانسه را به نمايش مي‌گذارد. قيمت تقريبي هر چراغ ۲ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان است كه با خريد اين چراغ‌ها در حقيقت بخشي از تاريخ فرانسه و نماد عشق را هديه خواهيد داد.

در هر جعبه عكسي از كارن جورج قرار دارد كه آتش سوزي برج ايفل در جريان نمايشگاه جهاني در سال ۱۲۶۷ هجري شمسي (۱۸۸۹ ميلادي) را به تصوير كشيده است.

ايده اي جالب براي هديه ي ولنتاين!

ايده اي جالب براي هديه ي ولنتاين!

آيا شما هم دوست داريد اين هديه را دريافت كنيد؟  (اين مطلب را با عشقتان به اشتراك بگذاريد. :mrgreen: )


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۰:۱۱

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

روسيه از آن دسته كشورهايي است كه ظرفيت‌هاي قابل توجهي در زمينه تاريخي، هنر، فرهنگ و طبيعت دارد ولي شايد در بين ما ايرانيان كمتر شناخته شده باشد. يكي از اين جاذبه‌هاي كه هم از نظر تاريخي و هم از نظر هنري ارزشمند است مجموعه كاخ كرملين مسكو است. در ادامه با آدارپانا همراه باشيد تا با اين كاخ شكوهمند آشنا شويد.


مطالب مرتبط: كليساي جامع سن باسيل؛ روسيه


كاخ كرملين، محور و اساس پايتخت روسيه يعني مسكو محسوب مي‌شود. اين كاخ نماد و محلي است كه دولت فعلي روسيه در آن زمام امور را به دست گرفته است و همچنين يكي از مكان‌هايي است كه بيشترين تعداد بازديد در اين كشور را دارد. اصولا، بسياري از شهرهاي روسيه عادت به ساختن كاخ‌هاي كرملين داشتند كه در واقع نسخه‌ي روسي يك دژ نظامي محسوب مي‌شدند. از اين رو كاخ كرملين به عنوان يك دژ نظامي بنا شده است. اما شهر رو به رشد رفت و تا بيرون از كرملين گسترده شد. اين كاخ در حال حاضر در بخش شرقي ميدان سرخ واقع شده است.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

بناي چوبي در قرن ۱۲ ميلادي در مكان كنوني كرملين تاسيس شد، با اين وجود، بر اثر آتش‌سوزي‌هاي مداوم در قرن ۱۶ ميلادي سنگ را به جاي چوب در بازسازي اين بنا به كار گرفتند. ديوار بناي مذكور در ابتدا به طور خالص به رنگ سفيد بود. يكي از ديگر جاذبه‌هاي شهر مسكو صومعه‌ي نوودويچي است كه به عنوان يك كپي از كاخ كرملين ساخته شده است و به همين دليل است كه ديوارهايش هنوز سفيد هستند.

بسياري از قسمت هاي داخلي كاخ در محدوده گردشگري نيستند و جزو املاك دولت و رياست جمهوري اند، اما گنجينه هايي هم كه در اختيار عموم بازديدكنندگان قرار مي گيرند كم نيستند. گنجينه هايي كه اين مجموعه را به يك قهرمان اصلي در دنيا تبديل كرده اند و در القاي صفت جاودانگي به آن بسيار موثرند.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

براي ورود به اين مكان تهيه بليط ضروري است. ميهمانان مي توانند از طريق غرفه هاي متعددي نظير الكساندروفسكي ساد Alexandrovsky Sad)) واقع در قسمت غربي كرملين وجود دارد. با تهيه بليط قلمرو كرملين امكان بازديد از خود مجموعه همراه با كليساها و ساختمان هاي قديمي براي بازديدكنندگان وجود دارد. اما ورود به موزه اسلحه كرملين و نمايشگاه صندوق الماس محل ذخيره جواهرات و الماس هاي جادويي مستلزم تهيه بليطي جداگانه خواهد بود.
برخي از ساختمان هاي كرملين به ويژه كاخ پتريياك (Patriarch’s Palace) در طول سال ميزبان نمايشگاه هاي ويژه اي است كه ورود به آنها مستلزم پرداخت هزينه مي باشد. بليط نمايشگاه ها معمولاً در سمت ورودي ساختمان هاي محل برگزاري آنها توزيع مي گردد. اما بهتر است قبل از وارد شدن به كرملين در مورد آنها اطلاعات لازم را كسب نماييد.

داخل كرملين 

مي توان از كليساي اعظم آرچانگل ميخائيل (Cathedral of the Archangel Michael) به عنوان يكي از بزرگترين كليساهاي كرملين نام برد، ساختماني باشكوه كه در سال 1508 بنا شد و ميزبان مقبره پاشاهان مسكو از ايوان كاليتا تا ايوان پنجم مي باشد. سنگ كاري هاي سفيد و مناره هاي كوچك اين كليسا ريشه در سبك رنسانس ايتاليايي دارد.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

كليساي اعظم بشارت (Annunciation Cathedral) يكي ديگر از آثار تاريخي كرملين است كه در سال 1482 توسط معماران پسكوف طراحي و ساخته شد. كليسايي با شكوه كه محل انجام غسل تعميد و مراسم ازدواج تزارهاي بزرگ روس بوده است. در داخل اين كليسا نقاشي هاي ديواري شگفت انگيزي به چشم مي خورد، نقاشي هايي از هنرمندان برجسته آن زمان نظير آندري روبلوف (Andrey Rublyev) و تئوفانس (Theophanes) يوناني.
كليساي رداي بكارت (Church of the Deposition of the Robes) نام خود را از يك فستيوال باستاني كه از فلسطين به قسطنطنيه (استانبول امروزي) آورده شده، گرفته است، يك كليساي تك گنبدي ارزشمند كه در سال هاي 1484 تا سال 1485 توسط هنرمندان پسكف ساخته شده. از منحصربه فردترين ويژگي هاي اين كليسا مي توان به طراحي زيبا و نسبتاً ساده آن به كمك شيشه هاي رنگي، نشانه هاي و نقاشي هاي آبرنگ عالي و مجسمه هاي چوبي مربوط به قرن پانزدهم اشاره كرد.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

مي توان از كليساي جامع اسامپشن (Cathedral of the Assumption) به عنوان پدربزرگ كليساهاي كرملين نام برد، كليسايي قديمي و بزرگ كه در سال 1457 توسط معمار ايتاليايي ساخته شد. مراسم تاجگذاري ايوان مخوف در سال 1475 در اين مكان برگزار گرديد، در سال 1812 ناپلئون اين مكان را به اصطبل اسب هايش تبديل كرد و سربازان وي لوسترهاي باشكوه و 5 تني آن را باز كردند. اين كليسا براي آخرين بار در سال 1918 ميزبان مراسم عيد پاك بود تا اينكه برگزاري اين مراسم در سال 1990 مجدداً از سر گرفته شد.
كليساي پدرسالاران مسكو داراي ساختمان قرون وسطايي بزرگي است كه امروزه به عنوان موزه اي براي نمايش گنجينه هاي كليساي ارتودوكس، وسايل با ارزش، مبلمان، جواهرات و لباس هاي مورد استفاده تزارهاي روسي در قرون وسطي مورد استفاده قرار مي گيرد.
برج ناقوس ايوان مخوف با ارتفاع 60 متر در بين سال هاي 1505 تا 1508 ساخته شد، 15 سال بعد در مجاورتش برج ناقوس با 20 زنگ بنا گرديد. تا زمان انقلاب روسيه اين ساختمان مرتفع ترين ساختمان شهر به شمار ميرفت زيرا ساخت ساختمان هاي بلندتر از آن ممنوع بود. در سال هاي اخير برج ناقوس جايگاه نمايشگاهي جديد از تكنولوژي هاي پيشرفته مي باشد كه تاريخچه تغييرات سبك معماري كرملين را به نمايش مي گذارد. ميهمانان مي توانند با 137 پله از اين برج بالا برويند و علاوه بر تماشاي زنگ هاي برج از نزديك يكي از زيباترين چشم اندازهاي مسكو را در زير پاهايشان نظاره گر باشند. بازديد از اين مكان مستلزم تهيه بليط جداگانه خواهد بود.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

بازديد از كرملين

ساعت بازديد: ميهمانان مي توانند روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 18 از اين مكان بازديد نمايند. ساعت خدمات رساني برج ناقوس ايوان مخوف از اول ماه اكتبر روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 17 تغيير مي كند. اين مكان از ماه مي تا سپتامبر باز و در گاهي اوقات نيز بسته مي باشد.

هزينه: هزينه ورودي به كرملين بين 250 تا 500 روبل است. براي شركت در برنامه گردشگري با راهنماي زبان انگليسي انجام هماهنگي هاي لازم از يك ماه قبل و پرداخت هزينه اي معادل 2500 روبل ضروري است.

نكته: ميهمانان مي توانند در ساعات 10، 12، 14:30 و 16:30 با پرداخت هزينه اي معادل 300 تا 700 روبل بليط موزه تسليحات را خريداري و از آن بازديد نمايند.

نكته: تمام بليط هاي كرملين از طريق دفاتر بليط باغ الكساندوفسكي يا به صورت آنلاين قابل تهيه مي باشند.

نكته: براي بازديد از ايزمِيلوو كرملين مي توان از متروي پارتيزانسكي (Partizanskaya) استفاده كرد. پس از خروج از ايستگاه به سمت چپ رفته و با يك پياده روي كوتاه به كرملين برسيد. لطفاً توجه داشته باشيد كه ايستگاه مترويي به نام ايزمِيلوو (Izmailovo) نيز وجود دارد ولي از كرملين دور است.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۹:۱۲

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

خريد از مهمترين نكات هر سفر است، ولي وقتي براي اولين بار به كشوري خارجي سفر مي كنيد، شايد مراكز خريد يا خيابان هاي معروف آن را نشناسيد. پس در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با راهنماي خريد از شهر سوچي روسيه، آشنا شويم.


مطالب مرتبط: سوغات سوچي چيست؟


سوچي يك شهر تفريحي و توريستي است و همين مسئله بر مراكز خريد و سوغاتي‌هاي اين شهر تاثير گذاشته است. خوشبختانه اين شهر، شهر گراني براي خريد نيست و در آن مي‌توانيد انواع محصولات با قيمت‌ها و كيفيت‌هاي مختلف را به راحتي پيدا كنيد.

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

مراكز خريدي كه در آنها مي توانيد يك خريد لوكس اما گران داشته باشيد، عبارتند از:

مركز خريد الكساندريا (Alexandria)

اين مجتمع تجاري ۱۴ طبقه، براي برگزاري مسابقات المپيك ساخته شده است. در اين مركز، برندهاي لوكس و گران و برخي از برندهاي متوسط و معمولي نمايندگي دارند كه معمولا برندهاي بين‌المللي هستند. البته اخيرا محصولات ارزان‌قيمت‌تر هم اضافه شده است تا همه بتوانند با دست پر از اين مركز خريد خارج شوند. لوازم آرايش، زيورآلات و هداياي خاص و غيرمعمول از مهم‌ترين محصولاتي هستند كه در اين مركز مي‌توانيد خريداري كنيد.

مركز خريد ملوديا (Melodiya)

طبقه‌ي هم‌كف اين مركز خريد در منطقه‌ي پياده‌رو واقع شده است و برندهاي لوكسي مثل گوچي و ورساچه، در آنجا نمايندگي دارند. طبقه‌ي اول و دوم به پوشاك كودكان و نوجوانان از برندهاي گران و ميان‌رده اختصاص دارد. علاوه بر اين، در اين مجموعه مي‌توانيد هداياي لوكس و گران‌قيمت هم خريداري كنيد.

ناحيه‌ي بندري Sea Port و مناطق اطراف

يكي ديگر از مناطق خريد گران و لوكس در سوچي، حوالي Sea Port است. در اين منطقه و در خيابان‌هاي اطرافش، برندهاي محبوب بين‌المللي محصولات خود را عرضه مي‌كنند. حتي اگر قصد خريد هم نداشته باشيد، قدم زدن در اين مناطق تجربه‌اي فوق‌العاده خواهد بود.

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

مراكز خريد با قيمت مناسب عبارتند از:

مركز تجاري و تفريحي مورمال (Moremall)

اين مركز خريد جديد و محبوب از نظر اهالي سوچي، هيچ دست كمي از مراكز خريد مسكو ندارد. اين مركز محصولات متنوع با قيمت‌هاي مقرون‌به‌صرفه‌اي دارد و همين مسئله باعث شده كه مورد توجه قرار بگيرد و از شهرهاي اطراف هم براي خريد به آن سر بزنند.

اين مجموعه‌ي تجاري، ۱۶۹ هزار مترمربع وسعت دارد و در آن برندهاي محبوب بين‌المللي به خصوص برندهاي متوسط و توليدكنندگان روسي، بهترين محصولات خود را عرضه مي‌كنند. در اين مركز مي‌توانيد چيزهايي مثل لباس، اسباب بازي، لوازم ورزشي، لوازم خانه، سوغات و هديه و هزاران محصول ديگر را خريداري كنيد. تنوع و كيفيت محصولات اين مركز خريد، جالب توجه و راضي‌كننده است. در فودكورت بزرگ اين مجموعه، رستوران‌هاي ارزان زيادي پيدا مي‌شود. جوان‌ترها معمولا ساعتي را در مجموعه‌ي سينمايي مركز مي‌گذرانند.

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

خيابان Navaginskaya

اين خيابان يكي از خيابان‌هاي اصلي مخصوص پياده‌روي در شهر است كه فرصت‌هاي فوق‌العاده‌اي براي خريد دارد. در همين خيابان فروشگاه مشهور Torgovaya Galereya قرار دارد و در آن مي‌توانيد انواع كالا با قيمت‌هاي مختلف پيدا كنيد. چند مركز خريد ديگر هم در اين خيابان وجود دارد؛ مركز خريد زنيت، آتريوم، لاك‌استار و Detsky Mir. علاوه بر مركز خريد، بوتيك‌ها و فروشگاه‌هاي مستقل هم از برندهاي گران و هم از برندهاي مقرون‌به‌صرفه در اين خيابان ديده مي‌شود. پس حتما به اين خيابان سر بزنيد تا بتوانيد مراكز خريد مختلف را مشاهده نماييد. چون علاوه بر تنوع محصول و قيمت، چندين رستوران هم دارد كه مي‌توانيد پس از خريد و براي استراحت، يكي از آنها را انتخاب كنيد.

مركز خريد Sochi TsUM

اين مركز خريد يكي از قديمي‌ترين فروشگاه‌هاي سوچي است و از آنجايي كه در نزديكي ايستگاه قطار قرار دارد، هميشه شلوغ است. در طبقه‌ي پنجم، فروشگاه‌هاي مقرون‌به‌صرفه‌ي عرضه‌ كننده‌ي پوشاك از برندهاي روسي وجود دارد. علاوه بر پوشاك، كالاهايي چون زيورآلات و لوازم جانبي، لوازم ورزشي، كيف و كفش، لوازم آرايش و انواع سوغات و صنايع دستي هم در اين مركز به فروش مي‌رسد. حتي اگر قصد خريد هم نداشته باشيد، قدم زدن در اين مركز، تجربه‌ي جالبي خواهد بود. اين بنا ۵۰ سال پيش ساخته شده و هنوز جذابيت و ظاهر قديمي خود را حفظ كرده است.

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

در سوچي از كجا خريد كنيم؟

مراكز خريدي كه مي توانيد از آنها اجناسي ارزان تهيه كنيد، عبارتند از:

مركز خريد سان سيتي (Sun City)

اين مجموعه‌ي تجاري، يكي از مراكز خريد ارزان سوچي است كه در شمال ايستگاه قطار قرار دارد. در اين مجموعه محصولات متنوعي از قبيل پوشاك زنانه، انواع پارچه و منسوجات، لباس كودكان از برندهاي داخلي، لوازم ورزشي، لوازم آرايشي و هديه و سوغات عرضه مي‌شود. يك شعبه از سوپرماركت مشهور روسي يعني Perekrestok در اين مركز، وجود دارد. فروشگاه‌هاي كوچك فروش و خدمات لوازم خانگي، بخش ديگري از اين مجموعه‌ي تجاري را تشكيل مي‌دهند.

مركز خريد مگنوليا (Magnolia)

اگر مي‌خواهيد لباس‌هاي باكيفيت را با قيمت مناسب خريداري كنيد، اين مركز خريد بهترين مكان است. بسياري از محصولات عرضه شده در اين مركز خريد از برندهاي خارجي هستند كه شهرت چنداني ندارند اما كيفيت آنها قابل قبول است و اگر خوب بگرديد مي‌توانيد محصولات بسيار باكيفيت را با قيمت‌هاي مقرون‌به‌صرفه خريداري كنيد.

بازارچه‌ي Avangard

اين بازارچه يكي از ارزان‌ترين بازارچه‌هاي شهر براي خريد كردن است. در اين بازارچه مي‌توانيد محصولاتي مثل لوازم آرايش از برندهاي روسي، لباس و زيورآلات ارزان و انواع سوغات و هديه را خريداري كنيد. تنوع لباس و كفش در اين بازارچه قابل توجه است. در بين اين همه محصول متنوع، هم كالاهاي باكيفيت پيدا مي‌شود و هم اجناس نامرغوب. بنابراين بايد حسابي بگرديد تا محصول باكيفيتي خريداري كنيد. قيمت‌ها در اين بازارچه ارزان و به‌صرفه است ولي امكان چانه زدن هم وجود دارد.

در سوچي از كجا خريد كنيم؟


مطالب مرتبط: سوغات سوچي چيست؟


چه چيزهايي بخريم؟

 • سوغات شيك و لوكس

 سوغاتي‌هاي لوكس و گران‌قيمت در حوالي Sea Port عرضه مي‌شوند. در اين مناطق، مي‌توانيد پوشاك و زيورآلات خاص پيدا كنيد. كيفيت بالاي اين محصولات باعث شده كه هم قيمت زيادي داشته باشند و هم سوغاتي ارزشمندي براي دوستان و نزديكان باشند.

علاوه بر پوشاك، سوغات سنتي روسيه يعني عروسك‌هاي ماتروشكا هم در اين مناطق با بهترين كيفيت پيدا مي‌شوند. قيمت اين عروسك‌ها به تعداد آنها و ميزان ظرافتي كه در طراحي و نقاشي آنها به كار رفته است بستگي دارد.

 • سوغات باكيفيت و مقرون به صرفه

سوغاتي‌هايي مثل مگنت، سنگ‌هاي نقاشي شده با مناظري از سوچي، انواع تي‌شرت و صنايع دستي ساخته شده با صدف‌ها، يادآور خاطرات سفر به سوچي هستند و در عين حال قيمت مناسب‌تري دارند. اين محصولات به همراه انواع صنايع دستي، با كيفيت‌هاي مختلف در مراكز خريد به وفور پيدا مي‌شوند.

 • سوغات ارزان

اگر به دنبال سوغاتي‌هاي ارزان هستيد و نمي‌توانيد براي خريد هديه زياد هزينه كنيد، بايد به بازارچه‌ي Avangard سر بزنيد. در اين بازارچه مي‌توانيد صنايع دستي مختلف از جمله اشياي چوبي و ساخته شده از بامبو را خريداري كنيد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۲:۱۲

سوغات سوچي چيست؟

سوچي يكي از شهرهاي توريستي مهم روسيه است. اگر به اين شهر سفر كرديد، مطمئن باشيد كه همه ي دوستان و آشنايان منتظر شما و سوغاتي هايتان خواهند بود. ولي آيا مي دانيد از سوچي چه چيزي به عنوان سوغاتي بياوريد؟ در ادامه با آدراپانا همراه باشيد.


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به سوچي


سوچي، به دليل ميزباني مسابقات جام جهاني، اين روزها بيشتر از هميشه سر زبان‌ها افتاده است.

عروسك‌هاي ماتريوشكا

وقتي صحبت از سوغات روسيه باشد اولين چيزي كه به ذهن مي‌رسد، عروسك‌هاي ماتريوشكا است؛ عروسك‌هاي زيبايي كه از كوچك به بزرگ درون هم قرار مي‌گيرند. جالب است بدانيد كه اين عروسك‌ها اصالتا ژاپني هستند و اولين بار در نمايشگاه جهاني ۱۹۰۰ پاريس معرفي شدند. امروزه اين عروسك‌ها به عنوان سوغات روسيه در سراسر دنيا شناخته مي‌شوند و عموما از چوب تهيه مي‌شوند. روسيه هم سابقه‌اي طولاني در ساخت صنايع دستي چوبي دارد. امروزه اين عروسك‌ها را با جنس‌ها و كيفيت‌هاي مختلف مي‌توانيد از فروشگاه‌ها خريداري كنيد. حتي مدل‌هاي متنوعي براي اين عروسك‌ها وجود دارند، مثلا بعضي از آنها به شكل شخصيت‌هاي سياسي روسيه طراحي مي‌شوند. قيمت آنها بستگي به تعداد عروسك‌ها و ميزان ظرافت و دقتي دارد كه در رنگ آميزي آنها به كار رفته است.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

تلنياشكا (Telnyashka)

اين تي‌شرت‌هاي راه راه كه داراي رنگ‌هاي متفاوتي هستند، بخشي از يونيفرم نيروهاي نظامي روسيه در قرن نوزدهم بوده اند. امروزه مي‌توانيد اين تي‌شرت‌ها را در رنگ‌هاي مختلف به عنوان سوغاتي خريداري كنيد.

سوغات سوچي چيست؟

والنكي (Valenki)

اين پاپوش‌هاي سنتي زمستاني كه عموما به شكل چكمه‌هاي نمدي توليد مي‌شوند، يكي از سوغاتي‌هاي سنتي شهر سوچي هستند.

سوغات سوچي چيست؟

شكلات

اهالي روسيه علاقه‌ي زيادي به شيريني‌جات دارند و شكلات‌ها و شيريني‌هاي روسي، بسيار لذيذ هستند. كافي است يك بار يكي از آنها را امتحان كنيد تا مشتاق شويد كه اين طعم لذيذ را با دوستان خود شريك شويد.

شكلات آليونكا يكي از محبوب‌ترين سوغاتي‌هاي روسيه است كه با بسته‌بندي خاص خود شناخته مي‌شود؛ بسته‌اي با تصوير يك دختربچه.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

چرچخلا يا لواشك آجيلي

اين خوراكي لذيذ، در سراسر منطقه‌ي قفقاز رايج است و در هر شهر و كشوري با دستور و طعمي خاص و با ظاهري متفاوت تهيه مي‌شود و اسامي مختلفي دارد. براي تهيه‌ي آن، انواع مغزها را پس از نخ كردن، در عصاره‌اي غليظ و ميوه‌اي قرار مي‌دهند، سپس از جايي آويزان مي‌كنند تا خشك شود.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

خاويار

خاويار تخم ماهيان خاوياري و از گرانترين غذاهاي جهان است. درياي خزر به عنوان بزرگ‌ترين منبع ماهيان خاوياري در جهان بيش از ۹۰ درصد خاويار جهان را تأمين مي‌كند. روسيه يكي از مهم‌ترين توليدكنندگان و صادركنندگان خاويار است. اگر توانايي مالي براي خريد خاويار داريد، مي‌توانيد در سفر به سوچي، براي خود يا نزديكان‌تان خاويار بخريد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

صنايع دستي دريايي

درياي سياه علاوه بر ماهي، موجوات آبزي فراواني دارد كه از ميان آنها مي‌توان به انواع صدف‌ها اشاره كرد. بنابراين تعجبي نيست كه در مناطق ساحلي انواع و اقسام صدف‌هاي زيبا پيدا مي‌شود و هنرمندان خوش‌ذوق محلي از آنها براي ساخت انواع صنايع دستي و زيورآلات استفاده مي‌كنند كه مي‌توانيد محصولات آنها را در فروشگاه‌هاي مختلف پيدا كنيد و بخريد. اگر خودتان به ساخت صنايع دستي با صدف علاقه داريد در نواحي ساحلي مي‌توانيد صدف جمع كنيد. معمولا بعد از طوفان و باد شديد، صدف‌هاي بزرگتري در ساحل پيدا مي‌شوند.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

برگ بو

برگ بو يگ گياه خوشبو و هميشه سبز است. برگ اين گياه سمبل صلح، جاودانگي و شكوه است. در روسيه از برگ بو هنگام پختن گوشت، غذاهاي گياهي و سوپ‌ها استفاده مي‌كنند. مي‌توانيد چند شاخه برگ بو را همراه ببريد و در گلدان نگه داريد. اين برگ‌هاي خوشبو تا چند روز حتي بدون آب، تازه مي‌مانند و خاطرات سفر را به يادتان مي‌آورند. زماني كه شاخه‌ها خشك شدند مي‌توانيد برگ‌هاي آن را جدا كنيد و چند دقيقه قبل از پختن كامل غذا، آن را به سوپ يا غذاهاي ديگرتان اضافه كنيد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

اكاليپتوس

در تمام طول سال در بازارهاي نزديكي اقامتگاه‌هاي سلامتي در سوچي مي‌توانيد برگ‌ها و شاخه‌هاي بزرگ اكاليپتوس را بخريد. گياهي كه خواص زيادي براي آن عنوان مي‌كنند. عصاره‌ي برگ‌هاي اكاليپتوس، يك نوشيدني مفيد است كه از بدن در برابر بسياري از بيماري‌ها دفاع مي‌كند. همچنين بخور اكاليپتوس يك درمان طبيعي و ثابت شده‌ي سرماخوردگي است.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

ادويه‌جات

منطقه‌ي قفقاز نه تنها به خاطر آشپزي منحصربه‌فرد و فوق‌العاده بلكه به خاطر ادويه‌جات و گياهان معطري كه در آن رشد مي‌كند، مشهور است. تنوع اين ادويه‌جات و گياهان معطر بسيار جالب توجه است. در بازارچه‌هاي محلي سوچي مي‌توانيد انواع ادويه‌جات را به صورت جداگانه يا مخلوط خريداري كنيد. يكي از اين ادويه‌هاي مخلوط Adjika نام دارد كه هر كسي براي تهيه‌ي آن يك دستور سري دارد. اين ادويه را با هر نوع غذايي از گوشت تا پاستا مصرف مي‌كنند و با توجه به ميزان فلفل موجود در آن دسته‌بندي مي‌كنند تا هر كس با توجه به ذائقه هر كدام را كه دوست داشت، انتخاب كند.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

نقاشي

درياي سياه با همه‌ي زيبايي‌ها و رنگ‌هاي متنوعي كه دارد، همواره الهام‌بخش هنرمندان محلي براي خلق آثار هنري بوده است. در شهر سوچي هنرمندان زيادي آثار خود را براي فروش عرضه مي‌كنند. آثار اين هنرمندان از نقاشي‌هاي ساده گرفته تا شاهكارهاي هنري در گالري‌هاي هنري به فروش مي‌رسند. براي اينكه اين آثار را ببينيد و خريداري كنيد مي‌توانيد به موزه‌ي هنر در گردشگاه مركزي سوچي و پارك Riviera سر بزنيد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

صنايع دستي ساخته شده از بامبو

در بيشتر فروشگاه‌هاي سوغات در سوچي، صنايع دستي و محصولات ساخته شده از بامبو را خواهيد ديد. بامبو در حومه‌ي شهر سوچي رشد مي‌كند. اين سوغاتي‌هاي جالب، كاملا دست‌ساز و حاصل ذوق، سليقه و تلاش هنرمندان محلي است. در سوچي، هنرمندان از بامبو براي ساخت انواع ظرف، جعبه، قاب عكس، جاسيگاري، سبد و… استفاده مي‌كنند. يكي از نكات مثبت اين سوغاتي جذاب اين است كه بسيار سبك است و وزن چمدان شما را بالا نمي‌برد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

هنرهاي شيشه‌اي

يكي از كارهاي سرگرم‌كننده‌اي كه مي‌توانيد در سفر به روسيه انجام دهيد بازديد از استوديوي هنرهاي شيشه‌اي در Adler است. در اين تور، با شيشه‌گري سنتي روسيه آشنا مي‌شويد. هنرمندان ماهر شيشه‌گر، در مقابل چشم بازديدكنندگان، اشياي مختلف را مي‌سازند و بازديدكنندگان از نزديك با مراحل كار آشنا مي‌شوند. حسن ختام اين بازديد، خريد آثار هنري ساخته شده با شيشه است كه معمولا شامل انواع ظروف و گلدان است. البته اين سوغاتي، بسيار حساس و شكننده است و بايد مراقب حمل و نقل آن باشيد و به خوبي آن را بسته‌بندي كنيد.همه‌ي محصولات ساخته شده در اين كارگاه، ضمانت اصالت كالا دارند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۴:۵۲

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

يكي از نگراني هايي كه مسافران سفرهاي خارجي مانند تور روسيه، با خود خواهند داشت، وسايل نقليه است. شايد بيشتر مردم عادت به خودروي شخصي خود داشته باشند ولي وسايل نقليه عمومي هم از نظر هزينه و هم از نظر سرعت بسيار به صرفه تر خواهند بود. در ادامه با ما همراه باشيد تا با وسايل نقليه عمومي مسكو آشنا شويد.


مطالب مرتبط: چگونه سفري ارزان به روسيه داشته باشيم؟


آسان ترين و مطمئن ترين راه براي اين كه از فرودگاه به هتلتان برويد، اين است كه برنامه تان را از قبل با هتل يا آژانس مسافرتي خود هماهنگ كنيد و از ترانسفر فرودگاهي استفاده كنيد. در اين صورت، احتمالا با هزينه اي برابر با هزينه ي تاكسي هاي معمولي، مي توانيد بي هيچ دردسري از فرودگاه به هتل برويد. از هر پنج فرودگاه هم به خطوط حمل و نقل عمومي دسترسي خواهيد داشت؛ به اين شكل كه بايد با ون هاي ويژه ي فرودگاهي تا يكي از ايستگاه هاي مترو برويد و از آنجا سوار مترو شويد. اين راه ارزان تر، و البته كندتر، است.

ميني بوس ها يا مارشروتكاهاي بين فرودگاه بين المللي شرمتيوو۱ و ايستگاه متروي رچنوي، در مسير رفت و برگشتشان، توقفي هم در فرودگاه شرمتيوو۲ دارند. اين ميني بوس ها وقتي ظرفيتشان تكميل شد حركت مي كنند؛ يعني حدود نيم ساعت يك بار. اگر مي خواهيد در شرمتيوو ۲ سوار اين ميني بوس ها شويد، به ايستگاهي برويد كه ۲۰۰ متر جلوتر از پايانه ي مسافري و درست در سمت راست پاركينگ قرار گرفته است.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

اگر مي خواهيد از شهر به سمت فرودگاه هاي شرمتيوو برويد، با مترو به ايستگاه رِچنوي برويد و از خروجي نزديك سر قطار خارج شويد. حدود ۱۰۰ متر دورتر از ايستگاه، ميني بوس فرودگاه را مي بينيد. اين مسير رفت و آمد بين شهر وشرمتيوو۲ يك ساعت و بين شهر و شرمتيوو۱ حدود ۷۰ دقيقه طول مي كشد. اتوبوس شهري خط ۵۵۱ هم از همين مسير مي گذرد، اما استفاده از آن زمانبرتر است. ا گر با تاكسي از شرمتيوو۲ به مركز شهر بياييد، حدود ۴۵ دقيقه در راه خواهيد بود و دور و بر ۸۰۰ روبل بايد كرايه بدهيد.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

اگر سر و كارتان با فرودگاه دُمُدِدُوو باشد، بهترين راه اين است كه از قطار سريع السيري كه هر نيم ساعت از ايستگاه متروي پاولتس به اين فرودگاه مي آيد، استفاده كنيد تا با پرداخت ۱۰۰ روبل در ۴۵ دقيقه به فرودگاه برسيد. بارتان را هم مي توانيد در همان ايستگاه قطار به دفتر فرودگاه تحويل بدهيد و خيالتان را راحت كنيد.

طي كردن همين مسير با تا كسي ۷۰۰ تا ۸۰۰ روبل هزينه دارد و بسته به ترافيك بين يك ساعت تا يك ساعت و ربع طول مي كشد. از فرودگاه ونوكوو هم مي توانيد با قطار سريع السير، با هزينه ي ۷۶ روبل و در ۳۵ دقيقه، به ايستگاه كي نفسكي برويد. اين قطار از ۷ صبح تا ظهر و از ۵ عصر تا ۸شب هر يك ساعت حركت مي كند. در غير از اين ساعت ها مي توانيد با ميني بوس بين فرودگاه و ايستگاه متروي يوگ وزاپادنايا رفت و آمد كنيد؛ مسيري كه نيم ساعت طول مي كشد و ۳۰ روبل هزينه دارد. كرايه ي تاكسي بين مركز شهر و اين فرودگاه حدود ۸۰۰ روبل است و حدود يك ساعت هم در راه خواهيد بود.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

مترو

متروي مسكو بيشتر نقاط شهر را به هم وصل كرده و بهترين وسيله براي رفت وآمد است. اتوبوس ها، تراموا و قطارهاي شهري هم شما را به معدود نقاط دور از شبكه ي مترو مي رسانند. معمولا بليت اين وسايل نقليه را مي توانيد داخل آن ها به قيمت ۱۰ روبل از متصدي بخريد. مترو راحت ترين، سريع ترين و ارزان ترين وسيله ي حمل و نقل در مسكو است و خيلي از ايستگاه هاي مترو هم فضايي ديدني دارند. قطارها زود به زود مي آيند و كم پيش مي آيد كه بيش از دو دقيقه در ايستگاه منتظر بمانيد. با اين حال، درساعت هاي شلوغ، واگن ها كاملا پر هستند.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

مسكو بيش از ۱۵۰ ايستگاه مترو دارد كه به كمك تابلوهاي بزرگ زردي كه حرف M را رويشان نوشته اند، آن ها را پيدا مي كنيد. بليت هاي مغناطيسي مترو را مي توانيد از باجه هاي بليت فروشي ايستگاه ها بخريد. خريد بليت هاي ۱۰ سفره(۱۲۰ روبل) و ۲۰ سفره (۱۹۵ روبل) هم به صرفه تر است و هم از چند بار در صف خريد بليت ايستادن نجاتتان مي دهد. در همه ي ايستگاه ها نقشه هاي مترو و تابلوهاي نشان دهنده ي مسير شما را راهنمايي مي كنند. براي تغيير خط بايداز زيرگذرهايي استفاده كنيد كه با تابلوهاي «Perekhod» مشخص شده اند؛ تابلوهايي معمولا آبي رنگ با تصوير فردي كه از پله ها بالا مي رود. در واگنها هم نقشه هايي هستند كه همه ي ايستگاه هاي خط را با حروف لاتين و سيريليك مشخص كرده اند.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

تاكسي

 در مسكو هم، مانند ايران خودمان، مسافركش زياد است؛ بنابراين كافي است كنار خيابان بايستيد و دستتان را دراز كنيد تا يك تاكسي يا مسافركش شخصي جلوي پايتان بايستد. البته تاكسي هاي رسمي را مي توانيد از لوگوي شطرنجي روي بدنه و يا چراغ سبز كوچكشان تشخيص دهيد.
تاكسي هاي مسكو از تاكسيمتر استفاده نمي كنند و همه ي آنها هم مي گويند كه پول خرد ندارند، پس بهتر است پول خرد با خودتان داشته باشيد. اگر ظاهر مسافران يك تاكسي به دلتان ننشست، بي خيالش شويد. در واقع، بهتر است اصلا سوار ماشين هايي كه بيشتر از دو مسافر دارند نشويد.

اگر شما هم تجربه اي درباره ي استفاده از وسايل نقليه عمومي مسكو و يا هر شهر ديگري داريد، با ما در ميان گذاريد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۱:۱۹

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

ميدان سرخ، قلب تاريخي مسكو، شاهد تاريخ پر آشوب روسيه و جنايات خونين ايوان مخوف بوده است. بناهاي ارزشمندي چون كليساي سنت باسيل و كرملين در اين خيابان واقع شده اند.


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به مسكو


 چرا به آن ميدان سرخ مي گويند؟ 

يكي از جذابترين حقايق در مورد ميدان سرخ مربوط به نام آن است. اغلب مردم فكر مي كنند نام ميدان سرخ به دليل سرخي ساختمانهايش يا به خاطر پرچم سرخ داس و چكش اتحاد جماهير شوروي است، اما در حقيقت اينگونه نيست. نام ميدان سرخ از ابتدا اين نبوده است. قديمي ترين نامي كه از ميدان سرخ مي دانيم وليكي تورگ (Velikey Torg) يا تورگ (Torg) به معناي بازار بزرگ بوده است كه اشاره به نقش تجاري و بازارهاي آن دارد. سپس اين نام از روي كليساي كوچك سه گانه كه در حمله تاتارها در قرن شانزدهم از بين رفت به تروتسكايا (Troitskaya) تغيير يافت. بعد از آن نام اين ميدان به پوژار (Pozhar) به معناي سوخته شده تبديل شد. در اواخر قرن هفدهم اين ميدان به نام امروزي خود ميدان سرخ تغيير نام داد كه برگرفته از معني كلمه اي است كه بر آن گذاشته اند، كراسنايا (krasnaya). كراسنايا در زبان روسي در قديم به معناي زيبا و اكنون سرخ است و در حقيقت برازنده ترين نام براي اين ميدان چشم نواز است.

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

سرنوشت مي خواست اين ميدان اهميت بيشتري يابد. در همين ميدان بود كه بازرگانان مسكو با يكديگر ديدار و ملاقات مي كردند و بازرگانان ماوراي دريا را مي پذيرفتند. در زماني اين كار رخ داد كه در پاييز سال ۱۴۸۰ حكومت روسيه تصميم گرفت با تاتارهاي مهاجم مقابله كند. آن روزي كه در ميدان بازرگاني، در پاي ديوارهاي كرملين نيروهاي ملي جمع و جهت حمله آماده شدند تا خاك روسيه را از چنگ تاتارها آزاد كنند، در ميدان بازرگاني نه تنها اهالي مسكو بلكه هزاران نفر از شهرهاي ديگر روسيه جمع شدند.

زنان با همسران، پدران، پسران و نوه هاي خود خداحافظي مي كردند. پدران روحاني به درگاه خداوند دعا مي كردند تا هر چه زودتر پيروزي را نصيب آن ها نمايد. سربازان از اين نبرد سربلند بيرون آمدند و پس از شكست دشمن، نيروهاي پيروز به مسكو بازگشتند. روز اول اكتبر سال ۱۴۸۰ نخستين گروه آنان وارد شهر شدند و به ميدان كرملين رسيدند.

ميدان مربعي شكل سرخ با وسعت ۷۳ هزار مترمربع و با يادگارهايي از دوران مختلف روسيه اكنون به يكي از جذابترين و مشهورترين مكانهاي گردشگري اين كشور تبديل شده است. با حضور كليساي سنت باسيل (Saint Basil’s Cathederal) در جنوب اين ميدان كه با معماري منحصر به فرد خود هر بيننده اي را مسحور سليقه و خوش ذوقي معمارش مي كند. با استواري كاخ كرملين در غرب آن كه نماد سياست و حكومت در روسيه است، با بناي موزه تاريخي دولت (State Historical Museum) و كليساي زيباي كازان (Kazan Cathederal) در شمال آن كه بازگوكننده قرنها تلاش انسانهاست و با فريبندگي بازار باشكوه گام (Gum) در شرق ميدان وسيع سرخ؛ اين ها تمام آن چيزي است كه هر گردشگر براي سفر به شهري با عظمت مسكو تصور مي كند.

مجموعه ميدان سرخ و كاخ كرملين مسكو در سال ۱۹۹۰ بنا بر شواهد و مدارك تاريخي موجود به مجموعه ميراث جهاني يونسكو اضافه شد تا مردم دنيا در كنار مردم روسيه نگاهدار و مراقب اين ميراث تاريخي شكوهمند باشد.

يادمان‌هاي ارزشمند ميدان سرخ

بعد از جنگ ناپلئوني و خسارات شديدي كه در سال ۱۸۱۲ به كرملين وارد شد، اين منطقه مورد بازسازي قرار گرفت و يادمان‌هاي «مينين» و «پوژارسْكُمو» روبه‌روي كليساي جامع سنت باسيل نصب گرديدند. اين دو نفر در گذشته ارتش عظيمي از نيروهاي داوطلب را براي مبارزه در برابر ارتش اشغالگر لهستان جمع‌آوري كردند و در برابر آن‌ها پيروز شدند. اين يادمان‌ها را به عنوان سندي براي رشد حس ميهن‌پرستي در روسيه ساختند.

هر چند اين ميدان هميشه نقشي پر رنگ در تاريخ داشته اما بعد از حكومت شوروي نقش سياسي جديدي به عهده گرفت و بعد از مرگ لنين و ساخت مقبره او در سال ۱۹۲۴، هيئت رهبري شوروي همواره در رويداد‌هاي مهمي مانند روز مي، روز پيروزي و سالگرد انقلاب اكتبر و رژه‌هاي مهم در بالاي مقبره ظاهر مي‌شد. اين رويدادها اغلب فيلم‌برداري شده و با توجه به استقرار اعضاي مهم دولت در مقبره، به متخصصين غربي فرصت اندكي براي شناخت سياست‌هاي داخلي اتحاد شوروي مي‌دادند. گفته مي‌شد آن‌هايي كه به رهبر نزديك‌تر هستند مورد حمايت و پسند او بوده و دورترين افراد آن‌هايي هستند كه موقعيت خوب خود را از دست داده‌اند.

قلب مسكو؛ ميدان سرخ مسكو

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

ميدان سرخ امروزي

امروزه ميدان سرخ، با كرملين و كليساي جامع سنت باسيل، بدون شك معروف‌ترين منطقه كل روسيه و يكي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري كشور است. اگر چه رژيم شوروي سقوط كرد اما مقبره لنين هنوز هم مكاني ارزشمند و مهم بوده و جايي براي خودنمايي سران دولت روسيه حين مراسم‌هاي خاص محسوب مي‌شود. رژه ارتش در روز‌هاي ۹ مي و روز پيروزي در اينجا برگزار ميگردد. اين ميدان زيبا و تاريخي، تجربه‌هاي تكرار نشدني زيادي را براي گردشگران رقم زده است. چه از نظر رژه‌هاي ارتش، زيبايي ساختمان‌هاي اطراف يا تاريخ غني خود ميدان، اينجا براي هر كسي غافلگيري‌هاي مخصوصي دارد!

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

راه دسترسي 

 رسيدن به ميدان سرخ شايد ساده ترين مسير در مسكو باشد. چه اين ميدان شگفت انگيز شهرتي جهاني داشته و درست در وسط شهر مسكو قرار دارد. به هر حال براي رسيدن به اين ميدان مي توانيد از نقشه زير نيز استفاده كنيد. البته سيستم متروي شهري مسكو زبانزد جهانيان است و با وجود ايستگاه هاي منتهي به ميدان سرخ با مترو به راحتي امكان پذير است.

اگر در بازديد از ميدان سرخ، مي خواهيد كه از كاخ كرملين هم بازديد كنيد بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه مجموعه كرملين در روزهاي پنج شنبه تعطيل است و چنانچه قصد بازديد از كل مجموعه را داريد بهتر است در روز ديگري به ديدن آن برويد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۸:۵۱

نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور | Interior Design | كانادا

درباره ي نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور:

اين نمايشگاه يك نمايشگاه تجاري براي طراحي داخلي است و در ونكوور برگزار خواهد شد. غرفه داران بهترين طرح ها را از ونكوور، شمال امريكا و سراسر جهان به نمايش مي گذارند. بازديدكنندگان مي توانند از اين نمايشگاه بهترين محصولات جهاني را انتظار داشته باشند. آنها فرصت دارند كه آخرين روند و ايده ها را ببينند و يا به سخنراني هاي جالب توسط كارشناسان اين صنعت گوش بدهند.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 03 مهر 1397 September 25, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 06 مهر 1397 September 28, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه https://informa.com/
آدرس نمايشگاه Vancouver Convention & Exhibition Center
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه صندلي، وان حمام، تخت، نيمكت، كابينت، صندلي، ميزهاي قهوه، ميز ناهار خوري، تخت تاشو، آشپزخانه، لامپ، سينك ظرفشويي، مبل، عسلي، ميز، رو مبلي و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تور هاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۵:۱۲

ميزبان بازي ايران و مراكش؛ ورزشگاه سن ‌پترزبورگ

ورزشگاه سن پترزبورگ روسيه ميزبان بازي اول ايران در جام جهاني 2018 روسيه است. بازي ايران مراكش در ورزشگاه سن پترزبورگ برگزار مي‌شود.


مطالب مرتبط: چگونه در مسابقات جام جهاني 2018 شركت كنيم؟


ورزشگاه كرستوفسكي واقع در شهر سن پترزبورگ روسيه از جمله استاديوم‌هاي برگزاري رقابت‌هاي جام جهاني، از جمله بازي ايران مراكش است. با جزييات بيشتر اين ورزشگاه، محل دقيق آن، نحوه خريد بليت و انواع خوراكي‌هاي و استراحت گاه‌هاي اطراف آن آشنا شويد.

تاريخچه ورزشگاه

 استاديوم سنت پترزبورگ كه با عنوان‌هاي مختلف از جمله ورزشگاه Zenit Arena، ورزشگاه Krestovsky و Piter Arena شناخته مي‌شود، استاديوم تازه‌اي از باشگاه Zenit است. اين ورزشگاه در محل استاديوم سابق ******ov ساخته شده است.

برنامه‌ريزي براي استاديوم جديد در اواخر سال ۲۰۰۵ آغاز شد و اولين كارهاي ساخت و ساز در پايان سال ۲۰۰۰۸ آغاز شد.

استاديوم در ابتدا برنامه‌ريزي شده بود تا در سال ۲۰۰۹ تكميل شود، اما كار با چندين تأخير از جمله يك طراحي مجدد براي رعايت الزامات FIFA و بررسي تقلب، مواجه شد.

استاديوم سنت پترزبورگ ابتدا بايد توسط شركت گاز روسيه گازپروم حمايت مي‌شد، اما پس از آنكه آن‌ها از اين پروژه دست كشيدند، بودجه اين پروژه توسط دولت شهر سنت پترزبورگ به تصويب رسيد. در نهايت در سال ۲۰۱۶ كار به سرعت پيشرفت كرد و استاديوم در آوريل ۲۰۱۷ تكميل شد، با اين حال هزينه‌هاي كلي از يك ميليارد دلار پيشي گرفته و هم‌اكنون يكي از گران‌ترين استاديوم‌هايي است كه تاكنون ساخته شده است.

اولين مسابقه رسمي در استاديوم سنت پترزبورگ در تاريخ ۲۲ آوريل ۲۰۱۷ زماني كه Zenit ميزبان اورال براي بازي در ليگ بود (۰-۲)، برگزار شد.

اين ورزشگاه توسط شركت معماري ژاپن، Kisho Kurokawa طراحي شده و شبيه به يك سفينه فضايي با پشت‌بام است كه چهار ستون را نگه داشته و بسيار شبيه به استاديوم ژاپني تويوتا كه توسط همان شركت طراحي شده است.

استاديوم سنت پترزبورگ يكي از مراكز بازي‌هاي جام جهاني 2018 در روسيه است كه در طي آن ميزبان چهار بازي اول گروه‌ها، يك چهارم نهايي، نيمه نهايي و مسابقه جايگاه سومي است.

در جام ملت‌هاي ۲۰۱۷، ميزبان ۴ بازي و مسابقه فينال بوده است.

ظرفيت استاديوم براي مسابقات منظم ليگ به ۵۶۱۹۶ نفر كاهش يافته است، اما براي جام جهاني به ۶۸۰۰۰ نفر افزايش خواهد يافت.

دسترسي به ورزشگاه سنت پترزبورگ

استاديوم سنت پترزبورگ در سمت غربي جزيره Krestovsky در شمال غربي سن پترزبورگ واقع شده است. استاديوم در فاصله تقريبا ۷٫۵ كيلومتري از ميدان كاخ در مركز شهر سن پترزبورگ قرار دارد.

نزديك‌ترين ايستگاه مترو Krestovsky Ostrov در خط ۵ بنفش است كه از خيابان مركز سن پترزبورگ عبور مي‌كند.

و از ايستگاه تا ورزشگاه ۲۵ دقيقه پياده‌روي از طريق پارك Maritime Victory دارد.

اتوبوس‌هاي ۱۰ و ۲۵ كمي نزديك به ورزشگاه ايستاده‌اند، اما هنوز هم يك پياده‌روي ۱۵ دقيقه‌اي تا رسيدن به آنجا وجود دارد. اتوبوس ۱۰ از مركز سن پترزبورگ عبور مي‌كند، درحالي‌كه اتوبوس ۲۵ از قسمت‌هاي شمالي سن پترزبورگ عبور مي‌كند.

خوردن، نوشيدن و خوابيدن در نزديكي استاديوم سنت پترزبورگ

 استاديوم سنت پترزبورگ در نوك جزيره Krestovsky واقع شده و در سه طرف درياي بالتيك قرار دارد.

در قسمت شرقي آن، امكانات ورزشي فراوان، پارك جالب و دريايي Maritime Victory، از جمله پارك تفريحي و همچنين مناطق مسكوني گنجانده شده است.

اين منطقه بسيار زيبا و دل‌نشين است كه مردم محلي محبوبي دارد. علاوه بر اين، رستوران‌هاي معقول در اين منطقه، بيشتر در ساحل جنوبي وجود دارد.

چند هتل در نزديكي استاديوم سنت پترزبورگ وجود دارد، اما آن‌ها همه نوع لوكس هستند و انتظار مي‌رود كه يك قيمت سنگين را دريافت كنند. Arena Hotel و Hotel Park Krestovskiy در كنار استاديوم قرارگرفته‌اند، درحالي‌كه Parklane Resort و SPA و Hermes Park Hotel در نزديكي ايستگاه مترو قرار دارند.

بليت‌هاي Zenit

بليت‌هاي بازي‌هاي Zenit را مي‌توانيد به‌صورت آنلاين خريداري كنيد همچنين در دفتر بليت‌فروشي استاديوم پتروسكي، فروشگاه‌هاي باشگاه در Nevskiy Prospekt 20، در مركز شهر، ايستگاه راه‌آهن Ladozhsky (طبقه دوم)، ايستگاه راه‌آهن Moskovsky يا هر مغازه M.Video قابل تهيه است.

قيمت بليت‌ها به حريف بستگي دارد، اما از ۳۰۰ روبل (۱۸۰۰۰۰ ريال) براي يك صندلي بالاي بالايي تا ۲۳۰۰ روبل (۱۴۰۰۰۰۰ ريال) براي صندلي مركزي در يكي از طرفين هزينه دارد. ديگر صندلي‌هاي پايين‌تر از ۷۰۰ تا ۱۷۰۰ روبل (۴۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ ريال) هزينه دارد.


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]