تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۳:۰۳

تحصيل در كالج هاي كانادا

دوره كالج در كانادا مربوط به دوره هايي مي شود كه بيشتر روي آماده سازي متقاضي براي ورود به بازار كار تمركز دارند، بنابراين كالج ها از نظر تئوري تمركز كمتري روي دروس گذاشته و بيشتر به جنبه كاربردي و عملياتي توجه مي كنند. دوره كالج در كانادا به متقاضياني توصيه مي شود كه قصد ورود سريع به بازار كار را دارند و به دنبال شغل هاي با درآمد متوسط و كاربرد زياد هستند.

براي آشنايي بيشتر در رابطه با تحصيل در كالج هاي كانادا، شرايط و هزينه هاي آن با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: هزينه ي زندگي در كانادا


ما شركت در كالج هايي را توصيه مي كنيم كه داراي دوره كارورزي بعنوان بخشي از دوره اصلي هستند، زيرا اين دوره به متقاضي اين فرصت را مي دهد تا بتواند در دوره كارورزي ارتباطات كاري خود را گسترش داده و شانس خود را براي استخدام شدن افزايش بدهد.

تحصيل در كالج هاي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

كالج ها در كانادا به دو دسته دولتي و خصوصي تقسيم مي شوند. شرايط ادامه تحصيل در كالج هاي كانادا معمولا نسبت به دانشگاه ساده تر بوده و پيش نياز هاي كمتري جهت ورود به كالج هاي كانادا وجود دارد. همچنين نمره زبان مورد نظر جهت ورود به دوره كالج كانادا نسبت به دانشگاه ها ساده تر خواهد بود. اخذ پذيرش جهت ادامه تحصيل كالج در كانادا كار تخصصي بوده و پيشنهاد مي كنيم با مشاور خود اين موضوع را مطرح سازيد. مخصوصا اگر متقاضي قصد اخذ اقامت دائم كانادا از روش تحصيلي را داشته باشد، دانش كامل نسبت به انتخاب دوره مورد نظر در كالج بسيار اهيمت دارد.

اگر بخواهيم كالج در كانادا را با سيستم تحصيلي ايران مقايسه كنيم، در واقع كالج ها همان مراكز آموزشي فني و حرفه اي در كانادا به شمار مي آيند كه نقش اصلي آنها آماده سازي نيروي كار براي ورود به بازار كار است. در حالي كه دانشگاه هاي كانادا متقاضيان را براي هدف هاي آكادميك آماده مي كنند.

تحصيل در كالج هاي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

كالج ها در كانادا به دو دسته دولتي و خصوصي تقسيم مي شوند. دوره هاي زير در كالج ها تدريس مي شود:‌

 • دوره DEC. اين دوره در كالج هاي كبك ارائه ميشود و پيش نياز ورود به آن ديپلم دبيرستان است.

 • دوره ديپلما ( پيش نياز اين دوره ديپلم و پيش دانشگاهي ميباشد)

 • دوره سرتيفيكيت (‌پيش نياز اين دوره ها دوره ديپلم ميباشد)

 • دوره پست بچلر (‌پيش نياز اين دوره ها دوره ليسانس ميباشد)

 • دوره بچلر ( اين دوره همان دوره ليسانس بوده كه پيش نياز ورود به آن دوره ديپلم وپيش دانشگاهي است)

نمره زبان مورد نياز جهت اخذ پذيرش كالج در كانادا

برخي از كالج ها نياز به نمره زبان حداقل آيلتس ۶ دارند. البته در بسياري از كالج ها اين امكان وجو دارد كه متقاضي از طريق انجام تست آنلاين سطح زبان انگليسي يا فرانسوي خود را اثبات نمايد.

تحصيل در كالج هاي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

شهريه كالج در كانادا

شهريه كالج هاي كانادا بين ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال مي باشد. رنج هزينه ها بستگي به دوره و فشردگي كلاس ها دارد. در طول دوران تحصيل در كالج ها بايد هزينه بيمه درماني خود را نيز پرداخت نمائيد. هزينه زندگي در كانادا را هم به ليست هزينه هاي تحصيلي خود اضافه كنيد.

شرط سني براي اخذ پذيرش تحصيلي در كالج هاي كانادا

طبق قانون هيچ شرط سني براي اخذ پذيرش تحصيلي و ويزا تحصيلي كانادا وجود ندارد. البته آفيسرهاي اداره مهاجرت مسلما فاكتور سن را در ارزيابي پرونده ويزاي متقاضيان در نظر مي گيرند و مي بايست برنامه تحصيلي متقاضي براي آفيسر توجيه پذير باشد. براي مثال متقاضي كه ۵۰ سال دارد و قصد تحصيل در دوره كالج كانادا را داشته باشد به سختي مي تواند آفيسر را با مدارك خود قانع نمايد كه قصد تحصيل و بازگشت به كشور خود را دارد. بنابراين طبق قوانين قانون براي ممنوعيت اخذ پذيرش در مورد سن وجود نداشته ولي پرونده متقاضي بايد براي آفيسر اداره مهاجرت توجيه پذير باشد.

تحصيل در كالج هاي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

امكان اخذ ويراي همراه باري متقاضي تحصيل در كالج كانادا

متقاضي همراه متقاضي اصلي مي تواند براي دريافت ويزاي بازديد يا ويزاي كار اقدام نمايد و محدوديتي در اين مورد نيست و فرزند متقاضي نيز امكان برخورداري از تحصيل رايگان در كانادا را خواهد داشت.

انتقال واحد هاي درسي از كالج به دانشگاه هاي كانادا

Credit Transfer شيوه مرسوم در مورد ادامه تحصيل در كانادا براي دانشجويان كانادايي و هم چنين دانشجويان بين المللي است. در اين روش، دانشجو ابتدا در كالج مورد نظر خود دوره اي را شروع كرده و در ادامه بر اساس معدل بدست آورده در كالج مي تواند دروس خود را به كالج يا دانشگاه ديگري انتقال دهد. اين روش براي متقاضياني كه قصد ورود به دانشگاه هاي با رنك قوي را دارند بسيار مرسوم است زيرا متقاضي مي تواند در دوره كالج كه ورود به آن رقابت كمتري مي طلبد وارد شده و با تقويت مهارت زبان و هم چنين پايه درسي دروس خود را به دانشگاه مورد نظر انتقال دهد و ادامه آن را در آن دانشگاه پيگيري كند. كانادا در زمينه انتقال واحد هاي درسي بين كالج ها و دانشگاه ها پيشرفته ترين كشور دنيا مي باشد. در بين استان هاي كانادا در زمينه انتقال واحد هاي درسي قويترين سيستم را استان بريتيش كلمبيا دارد. ساليانه در كل كانادا بيش از ۶۰ هزار دانشجو از سيستم انتقال واحد درسي استفاده مي كنند.

تحصيل در كالج هاي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

انتخاب نوع كالج مورد نظر در كانادا بسيار حائز اهميت است، زيرا شرايط اخذ اقامت پس از تحصيل در كالچ هاي كانادا، نسبت به دوره انتخاب شده تفاوت زيادي دارد. يعني يك سري از دوره ها متقاضي را براي اخذ اقامت و ويزاي كار واجد شرايط مي كنند در حاليكه برخي از دوره ها اين ويژگي را ندارند. ازين رو اهميت مشاوره با كارشناسان پذيرش و ويزاي تحصيلي، جهت ادامه تحصيل در كانادا بسيار زياد است.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

تحصيل در كالج هاي كانادا

امكان اخذ اقامت دائم پس از تحصيل در كالج هاي كانادا

 پس از تحصيل در دوره هاي كالج دركانادا، بسته به استاني كه در آن تحصيل كرده ايد روش هاي مهاجرتي براي اخذ اقامت دائم كانادا ديده شده است. براي اخذ اطلاعات بيشتر ميتوانيد اطلاعات موجود در صفحه اقامت دائم پس از تحصيل در كانادا را مطالعه كنيد.

در هر يك از ۱۱ استان كانادا جهت اخذ اقامت پس از تحصيل در دوره هاي كانادا شرايط خاصي وجود دارد. در برخي از استان ها پس از ادامه تحصيل بلافاصله امكان اخذ اقامت دائم وجود داشته و در برخي ديگر متقاضي ابتدا اجازه كار و سپس ويزاي اقامت را دريافت مي كند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۸:۵۴

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

شهريه تحصيل در كانادا در مقايسه با انگليس، استراليا و نيوزيلند پايينتر مي باشد. براي كمك به هزينه هاي تحصيل بورس هاي زيادي (مخصوصا دانشجويان برتر) وجود دارد و بيشتر اين بورس ها براي مقاطع فوق ليسانس و بالاتر مي باشد ولي براي مقطع ليسانس هم تعدادي اين بورس ها وجود دارد كه مي تواند هزينه تحصيل در كانادا را كاهش چشمگيري دهد.


مطالب مرتبط: بورسيه تحصيلي در كانادا


شهريه دانشگاه هاي كانادا به شرح زير مي باشد:

 • شهريه دانشجويان بين المللي در كانادا: ميانگين شهريه براي هر سال بين ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار

 • شهريه دانشجويان كانادايي: ميانگين شهريه در هر سال بين ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار

 • شهريه دانشجويان كبكي در استان كبك: ميانگين شهريه در هر سال بين ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

چه افرادي از شهريه كانادايي بهره مند هستند؟

 • شهروندان و افراد داراي اقامت دائم كانادا

 • افراد محافظت شده  و خانواده وابسته آنها طريق قانون اداره مهاجرت كانادا ( منظور افراي هستند كه پ ن ا ه ن د ه كانادا شده اند)

 • دانشجويان بين المللي واجد شرايط:

  • ۱- همراه فرد سيتيزن يا داراي اقامت دائم كانادا

  • ۲- فرد بازديد كننده از كانادا و خانواده وابسته او به شرطي كه اين فرد داراي مجوز كار در كانادا باشد. ( استثناها: graduate teaching assistant، co-op، medical residency employment، post-graduate work،  فرد داراي ورك پرميت كه ويزاي خود را به خاطر ويزاي تحصيلي همسر دريافت كرده باشد،  Off-Campus Work Permit، )

  • ۳- فرد بازديد كننده از كانادا كه طبق مجوز ماندن در كانادا را داشته باشد

 • فرد بازديد كننده از كانادا كه كه از طرف وزارت امور خارجه در كانادا حضور دارد تا وظايف محول شده به او را انجام دهد. مانند سفرا و …

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

خلاصه هزينه زندگي در كانادا:

 • هزينه زندگي بين ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه

 • شهريه بين ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ در سال

هزينه زندگي در كانادا در شهر هاي كوچك پايين تر از شهر هاي بزرگ هست و البته شانس يافتن كار هم در شهر هاي كوچك تر كمتر خواهد بود. در صورتي كه هزينه تحصيل در كانادا را حتي بدون بورسيه ميتوانيد تامين كنيد، فرصت هاي شغلي دانشجويي در اين كشور پهناور بسيار زياد است و شما ميتوانيد هزينه  زندگي دانشجويي خود را در حين تحصيل با كار پاره وقت تامين كنيد.  البته توصيه ميكنيم كه حداقل براي سال اول به اندازه هزينه تجصيل و هزينه زندگي بودجه در نظر بگيريد. هزينه تحصيل در كانادا به همراه هزينه زندگي در كانادا براي سال اول در حدود ۵۰ تا ۸۰ ميليون تومان خواهد بود.

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

حساب بانكي لازم براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

در زمان اقدام براي ويزاي تحصيلي كانادا، متقاضي بايد به آفيسر اثبات كند كه تمكن مالي براي سال اول تحصيل از نظر شهريه و هزينه زندگي را دارد. اين مبلغ به صورت زير محاسبه مي شود.

 • در صورتي كه مجرد هستيد:

  شهريه سال اول شما + ۱۲ هزار دلار

 • اگر متاهل هستيد و همسر شما شما را همراهي مي كند:

  شهريه سال اول شما + ۱۸ هزار دلار

 • اگر متاهل هستيد و همسر و فرزند شما شما را همراهي مي كند:

  شهريه سال اول شما + ۲۲ هزار دلار

اينكه چه نوع حسابي را به سفارت ارائه كنيد بسيار حائز اهميت است. توصيه مي كنيم در اين خصوص با كارشناسان ويزا مشورت كنيد.

جهت دريافت مشاوره و اخذ ويزاي كانادا با همكاران ما تماس حاصل نماييد:

۰۲۱-۸۸۵۴۲۰۹۴

قيمت حدودي موارد ضروري در كانادا

مورد قيمت
شير ۲ دلار
تخم مرغ ( ۱۰ تا) ۳ دلار
سيب زميني ۱ دلار
خورد و خوراك ۱ نفر در يك ماه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار
۱ ليتر بنزين ۱.۲ تا ۱.۴ دلار
۱ ماه موبايل ۲۰ تا ۵۰ دلار
۱ ماه اينترنت ۴۰ تا ۶۰ دلار
اجاره اتاق در شهرهاي بزرگ كانادا در ماه ۴۵۰ تا ۶۰۰ دلار
اجاره اتاق در شهر هاي كوچك كانادا در ماه ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار
اجاره آپارتمان تكخوابه در شهرهاي بزرگ كانادا در ماه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار
اجاره آپارتمان تكخوابه در شهرهاي كوچك كانادا در ماه ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار
هزينه حمل و نقل عمومي در كانادا در ماه ۷۰ تا ۹۰ دلار
يك وعده غذا در رستوران معمولي در كانادا ۱۰ تا ۲۰ دلار
بيمه درماني در هر ماه ۸۰ تا ۱۰۰ دلار

به خاطر داشته باشيد در كانادا فرهنگ عمومي است كه در جاهايي مانند رستوران يا به راننده تاكسي ها تيپ داده شود. اين تيپ معمولا ۱۵٪ قيمت خدمات هست.

جدول مقايسه ي بين هزينه هاي تحصيل در كانادا و ساير كشورها:

هزينه هاي تحصيلي در كانادا

هزينه هاي تحصيلي در كانادا


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۱:۳۲

تحصيل در استان هاي كانادا چگونه است؟

كانادا علاوه بر اينكه سيستم آموزشي قوي دارد و بسيار مناسب براي زندگي است، بعد از تحصيل هم امكان اقامت و زندگي در آنجا را به دانش آموزان و دانشجوبان خواهد داد. اگر قصد تحصيل در كانادا را داريد ولي نمي دانيد كدام شهر يا استان كانادا براي شما مناسب تر است، در ادامه با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي تحصيلي كانادا


تحصيل در استان كبك

تحصيل در كبك يك تجربه ي فراموش نشدني است. مونترال به عنوان برترين شهر برتر دانشجويي جهان انتخاب شده است.
كانادا داراي 80 دانشگاه و 240 كالج است. ساليانه بيش از 150000 دانشجو از خارج از كانادا جهت ادامه تحصيل به كانادا مي آيند و استان كبك به نوعي بهشت دانشگاهي كانادا مي باشد. هزينه هاي تحصيل در كبك نسبت به ديگر شهر هاي كانادا ارزانتر مي باشد و براي دانشجويان بين المللي بسيار مقرون به صرفه است. كمترين ميزان شهريه در ميان دانشگاههاي كانادا مربوط به دانشگاه هاي استان كبك مي باشد.
در استان كبك 9 دانشگاه وجود دارد كه سه دانشگاه انگليسي زبان هستند: هم چون مك گيل كه داراي رتبه 17 ميباشد (تمركز بر رشته هاي علوم پايه/پزشكي و مهندسي) و كنكورديا كه دانشگاهي تازه تاسيس و با سرعت رو به پيشرفت است (تمركز بر رشته هاي علوم پايه/ پزشكي و مهندسي و بازرگاني) و بيشاپ هستند. و همچنين چهار دانشگاه فرانسه زبان: هم چون دانشگاه مونترال كه بزرگترين دانشگاه فرانسه زبان قاره آمريكاست (تمركز بر رشته هاي علوم پايه/پزشكي و مهندسي) و لاوال و شربروك و كبك هستند. دو دانشگاه ديگر اكول پلي تكنيك و اچ اي سي HEC  (مدرسه بازرگاني) مي باشند.

براي اطلاعات بيشتر در رابطه با تحصيل در كبك به لينك زير مراجعه نماييد:


مطالب مرتبط: تحصيل در كبك
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۵:۳۹

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

اكثر دانشجويان بين المللي مي توانند در طول دوران تحصيل خود كار كنند. كار كردن در حين تحصيل در كانادا مي تواند تجارب ارزشمندي به همراه داشته باشد و شما را با افراد جديد آشنا و به سازگاري و قرار گرفتن شما در كشور و فرهنگ جديد كمك كند. در ادامه نكاتي براي راحت تر پيدا كردن شغل در كانادا را بيان مي كنيم:


مطالب مرتبط: كار همزمان با تحصيل در كانادا


5 نكته براي يافتن شغل در كانادا

دانشجويان تمام وقت بين المللي كه داراي يك مجوز كار هستند، مي توانند خارج از دانشگاه اشتغال داشته باشند. اگر شما نيز شرايط دانشجوي بين المللي را داريد مي توانيد تا سقف 20 ساعت در هفته در طول ترم و تا سقف 40 ساعت در هفته در طول تعطيلات زمان بندي شده كار كنيد. دانشجويان واجد شرايط بين المللي مي توانند براي هر كارفرماي كانادايي و در هر جايي از كانادا كار كنند. گام اول يافتن شغل است.

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

 • تحقيق كنيد

به محض مشخص شدن مقصد خود در كانادا جستجو براي شغل را شروع كنيد. اگر افرادي را در كانادا مي شناسيد براي توصيه گرفتن يا برقراري ارتباطات كاري با آنها صحبت كنيد و براي ايده گرفتن در مورد اينكه كارفرمايان در آنجا به دنبال چه چيزي هستند، سمت و موقعيت هاي شغلي را بخوانيد.
اگر در حال حاضر در دانشگاه يا كالج حضور داريد دفتر خدمات شغلي موسسه ي خود را پيدا كنيد. اكثر موسسات يك مركز شغلي با كاركنان و ليست مشاغل شناخته شده دارند كه ممكن است در هيچ جاي ديگر اعلام نشده باشد. از جمله كارهاي داخل خود دانشگاه.
جستجو براي شغل در كانادا را همين امروز از طريق ابزارهاي جستجوي شغل ويزاي كانادا شروع كنيد.

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

 • رزومه و كاور لتر (Cover Letter) خود را درست نماييد.

آماده كردن رزومه (كه CV نيز خطاب مي شود) اولين و مهمترين گام در فرآيند درخواست شغل است. مطمئن شويد كه رزومه ي شما كوتاه و مطلوب باشد. روزمه در حد يك صفحه ايده آل مي باشد.
در كانادا داشتن يك كاور لتر همراه با روزمه يك روش رايج است. اين نامه اظهارنامه اي كوتاه از علاقه به شغل پيشنهاد شده و فرصت بيان مختصري در مورد اينكه چرا شما يك داوطلب قوي براي آن سمت هستيد، مي باشد. بهتر است وضعيت ويزا در كاور لتر ذكر شود.
اگر تاكنون سابقه ي كار زيادي نداشته ايد، CV خود را بيشتر بر موارد با ارزش ديگر همانند مهارت هاي زبان، مهارت هاي كامپيوتري، كارهاي داوطلبانه يا فعاليت هاي باشگاه و انجمن ها متمركز كنيد.
رزومه و كاور لتر خود را مطابق با هر شغل خاص تنظيم كنيد. اين كار به كارفرما نشان مي دهد كه شما به راستي علاقمند به كار در سازمان آنها هستيد و مي توانيد مهارت هاي مرتبط خود را نيز به نمايش بگذاريد.

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

 • از هر فرصت براي شبكه سازي استفاده كنيد.

شبكه سازي صرف نظر از مكاني كه قصد اقامت در آنجا را داريد، يك عامل كليدي براي يافن شغل مناسب مي باشد. اكثرا از كارفرمايان سوال مي شود كه از كجا مي دانند كه يك فرد گزينه ي ايده آل و كاملي براي يك شغل است؟ داشتن رفرانس، حضور در وقايع و رويدادها و ثبت نام براي فعاليت ها. اگر شركتي كه دوست داريد در آنجا مشغول به كار شويد داوطلب و كارآموز قبول مي كند، كار خود را از آنجا شروع كنيد. داوطلبان و كارآموزان يك شركت معمولا اولين افرادي هستند كه كارفرمايان در هنگام استخدام به سراغشان مي روند. صفحه لينكدين شما در اين مورد بسيار با اهميت بوده و سعي كنيد از ابزارهاي لينكدين به خوبي در اين زمينه استفاده كنيد.

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

 • سابقه ي كار در كانادا را داشته باشيد.

 اولين شغل شما در كانادا شايد شغل روياهايتان نباشد اما داشتن كار در كانادا هنوز نيز گام مهمي است. داشتن رفرانس از كارفرمايان كانادايي در آينده به درخواست هاي شغلي شما كمك خواهد كرد. اما چگونه مي توانيد در كانادا سابقه ي كار بدست آوريد؟

داوطلب شويد:

شما با كارهاي داوطلبانه مي توانيد در كانادا سابقه ي كار كسب كنيد و كارفرمايان تا حد زيادي به اين كارها توجه مي كنند. با فعاليت در كارهاي داوطلبانه علاوه بر بدست آوردن سابقه كار، فرصت شبكه سازي و يافتن دوستان كانادايي را نيز پيدا خواهيد كرد. كارهاي داوطلبانه را دست كم نگيريد.

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

دوره هاي كو- آپ (مشاركتي) را انتخاب كنيد:

بسياري از دوره هاي تحصيلي در كانادا يك بخش كو- آپ نيز ارائه مي كنند كه در آن فرد براي دوره ي كارورزي دستمزد پرداخت مي شود. اين دوره ها به فرد امكان فعاليت در حوزه ي تحصيلي خود و يادگيري در محل را در ضمن داشتن درآمد را مي دهد. به علاوه داشتن سمت شغلي دوره هاي كو- آپ فرصت اشتغال براي فرد را بعد از فارغ التحصيلي فراهم مي كند.

شغل هاي ديگر را نيز در نظر بگيريد:

مديريت انتظارات بسيار مهم است. پيدا كردن شغل مناسب ممكن است مقداري زمان بگيرد و اولين سمت شغلي شما ممكن است با آنچه كه شما در گذشته انجام مي داديد، متفاوت باشد. هميشه فرصت بدست آوردن تجارب ديگر را قبول كنيد زيرا شما نمي دانيد كه آن تجربه به كجا مي انجامد.
از تجارب تحصيلي خود استفاده كنيد. شما براي تحصيل به كانادا مي آييد تا بهترين دانشجو باشيد. مشاركت در فعاليت هاي كلاسي و اجتماعي براي كسب تجربه و بالا بردن نمرات شما اهميت زيادي دارد كه هر دو مورد به اشتغال شما بعد از فارغ التحصيلي كمك خواهد كرد.

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

پيدا كردن كار در كانادا پس از تحصيل

 • از تجربه ي بين المللي خود استفاده كنيد.

شما مزيت هايي داريد كه بسياري از افراد ندارند. شما در خارج از كشور زندگي كرده و احتمالا اشتغال داشته ايد و ممكن است به بيش از يك زبان صحبت كنيد. شما جهان را از چشم انداز متفاوتي ديده ايد و ميان فرهنگ ها و مردم متفاوتي قرار گرفته ايد. اين امر دارايي و فرصت مهمي براي شما است. شروع مجدد در يك كشور جديد هيچ وقت كار آساني نبوده است اما با انگيزه و نگرش خوب فرصت هاي زيادي در كانادا براي شما فراهم است.

براي اقدام به اخذ ويزاي تحصيلي، فرم زير را پر كنيد:

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۴:۰۲

كار همزمان با تحصيل در كانادا

يكي از مهمترين مشكلات تحصيل در كانادا، پرداخت هزينه هاي تحصيل و زندگي در آن كشور است. بهترين راهي كه مي تواند به دانشجويان در اين زمينه كمك كند، كار همزمان با تحصيل است. براي آشنايي با روش هاي متفاوت كار همزمان با تحصيل در كانادا، در ادامه با آدراپانا همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي تحصيلي كانادا


كار دانشجويي در محيط دانشگاه On campus

اگر دانشجوي تمام وقت هستيد و داراي ويزاي معتبر تحصيلي، ميتوانيد درهمان دانشگاه كه پذيرفته شديد كار كنيد و نيازي به مجوز كار نداريد. براي كار دانشجويي كانادا بايد SIN NIMBER داشته باشيد، اگر نداريد از اينجا اقدام كنيد. دقت كنيد كه پس از شروع كار در كانادا فقط ۳ روز مهلت داريد كه اين شماره را به اداره مهاجرت و شهروندي كانادا اعلام كنيد. اقدام براي دريافت اين شماره رايگان است. اگر يكي از اين عبارات زير را روي ويزاي دانشجويي شما نوشته نشده است از اينجا براي درخواست SIN اقدام كنيد.

May accept employment on the campus of the institution at which registered in full-time studies

May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

كار همزمان با تحصيل در كانادا

كار دانشجويي در خارج از محيط دانشگاه Off campus

از تاريخ ۱ جون ۲۰۱۴ اگر دانشجوي تمام وقت باشيد و داراي ويزاي تحصيلي معتبر، ميتوانيد هفته اي ۲۰ ساعت درزمان هايي دانشجويي و نامحدود در زمان هايي كه دانشگاه تعطيل است كار دانشجويي در كانادا كنيد. براي كاركردن بايد SIN NIMBER داشته باشيد، اگر نداريد از ينجا اقدام كنيد. نيازي به مجوز كار نيز نخواهيد داشت.

نكته مهم:‌ براي كار كردن بدون دريافت ويزاي كار،  دقت كنيد كه روي رواديد تحصيلي كاناداي شما يكي از دو عبارت زير وجود داشته باشد:

May work 20 hrs per week off-campus or full-time during regular breaks if meeting criteria outlined in section186(v) of IRPR

May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

اگرهيچ كدام از اين عبارات وجود نداشت براي دريافت SIN از اينجا اقدام كنيد. فراموش نكنيد كه مشاورين آدراپانا آماده كمك به شما هستند.

كار همزمان با تحصيل در كانادا

كار همزمان با تحصيل در كانادا

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا

اگر روي ويزاي شما اين عبارت وجود داشته باشد اجازه كار نداريد:

This permit does not permit the holder to engage in off campus employment in Canada

در اين حالت اگر موسسه يا دانشگاه خود را پس از ورود به كانادا تغيير داديد و شرايط تغيير كرد براي اعلام از اينجا اقدام كنيد و هزينه لازم را بپردازيد.

كار همزمان با تحصيل در كانادا

كار همزمان با تحصيل در كانادا

كار بعنوان كارآموز در كانادا co–op student or intern

براي واجد شرايط بودن ميبايست:

 • ويزاي تحصيلي معتبر داشته باشيد

 • كارورزي بايد جز برنامه تحصيلي شما باشد.

 • استخدام شما بايد بخشي حياتي از دوره در موسسات آموزشي معتبر در كانادا بوده و نامه تاييديه از موسسه داشته باشيد.

 • دوره كارورزي نبايد بيشتر از ۵۰٪ دوره تحصيلي باشد.

كار همسر دانشجو در كانادا

مادامي كه شرايط تحصيلي متقاضي اصلي سرجاي خود باشد و ويزاي تحصيلي او معتبر، همسر متقاضي اصلي با داشتن ويزاي كاري مي تواند به طور نامحدود در كشور كانادا كار كند. در اين خصوص نيازي به دريافت ويزا يا اجازه يا اعلام جداگانه نمي باشد. بديهي است براي كار در كانادا بايد SIN دريافت شود.

كار همزمان با تحصيل در كانادا

دوره هاي غير مجاز براي كار در كانادا

اگر در دوره هاي غير از دوره هاي زير تحصيل مي كنيد اجازه كار همزمان با تحصيل در كانادا را با حفظ شرايط خاصي خواهيد داشت. قانون كار كانادا، كارفرمايان را مجاب مي كند تا از نظر دستمزد حداقل را رعايت كنند. در دوره هاي زير اجازه كار حين تحصيل وجود ندارد.

 • دوره هاي پاره وقت

 • دوره دبيرستان

 • دوره هاي زبان

 • دوره هاي پيش نياز general interest or preparatory courses

كار همزمان با تحصيل در كانادا

سين نامبر كانادا (Social Insurance Number)

يك شماره ملي ۹ رقمي منحصر به فرد مي باشد كه براي هر فرد تازه وارد كه اقامت دائم كانادا را دريافت نموده است و يا افرادي كه با Study permit (دانشجويان) و يا Work permit وارد كانادا گرديده اند صادر مي شود.
اين شماره در واقع كد ملي در كاناداست كه علاوه بر شناسايي افراد در كانادا، براي كليه خدمات دولتي و معاملات كاربرد دارد. دانشجويان و همسران آنها كه داراي اجازه كار (Work permit)هستند، پس از ورود به كانادا و انجام امور اوليه همچون اجاره منزل (مشخص شدن آدرس) مي توانند با پاسپورت و استادي پرميت و يا ورك پرميت به نزديكترين دفتر Service Canada مراجعه نمايند و برگه حاوي سين نامبر را دريافت نمايند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۹:۴۵

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

دوره زبان در كانادا با تنوع بسيار زيادي وجود دارد. تقريبا تمام دانشگاه هاي كانادا و هم چنين موسسات زبان و برخي از كالج ها دوره زبان انگليسي يا دوره زبان فرانسوي در كانادا برگزار مي كنند كه طول اين دوره ها از يك ماه تا دو سال مي باشد. براي آشنايي بيشتر با شرايط گذراندن دوره ي زبان در كانادا آشنا شويد.


مطالب مرتبط: ويزاي تحصيلي كانادا


مدارك تحصيلي در مقطع ليسانس در بيشتر دانشگاه هاي كانادا و آمريكا مورد تاييد ساير كشورها مي باشند. شرايط اخذ پذيرش و سيستم آموزشي در دانشگاه ها در آمريكا و كانادا بسيار به هم نزديك مي باشد. متقاضيان براي تحصيل در مقطع ليسانس بايد مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي با معدل 14 يا بالاتر داشته باشند. كسانيكه دوره پيش دانشگاهي را تمام نكرده باشند ممكن است بتوانند در مقطع ليسانس پذيرش بگيرند به شرطي كه تعدادي از دروس اصلي دوره پيش دانشگاهي را قبل از شروع دوره ليسانس بگذرانند.

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

براي پذيرش در برخي از رشته ها مثل Mechanical Engineering معدل بايد بالاي 15 باشد. همچنين براي پذيرش از دانشگاه هاي ممتاز معدل بالاي 15 ضروريست. براي اخذ پذيرش غير شرطي در مقطع ليسانس (Unconditional Admission) داشتن يكي از مدرك زبان انگليسي زير ضروري مي باشد:

 • مدرك ديپلم با حداقل 3 سال تحصيل و با معدل حداقل 15

 • statement of Interest متناسب با رشته تحصيلي

 • مدرك زبان انگليسي (IELTS, 6.5) و يا (TOEFL, iBT: 80; CBT: 220; PBT: 550)

در برخي دانشگاه ها، در صورتي كه متقاضي داراي تمامي شرايط لازم براي اخذ پذيرش باشد و يكي از مدارك زبان بالا را نيز داشته باشد ولي نمره زبان او پايين تر از نمره مورد نياز باشد، مي تواند همچنان پذيرش غير مشروط گرفته ولي بايد يك ترم زبان بگذراند.

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

در صورتي كه متقاضي داراي هيچ گونه مدرك زبان نباشد، بايستي پذيرش مشروط ( Admission Conditional) گرفته و ابتدا دوره هاي زبان دانشگاه را طي نمايد. طول دوره زبان بستگي به سطح زبان متقاضي داشته و ممكن است بين يك تا دو ترم تحصيلي طول بكشد.

در بعضي از دانشگاه ها، در صورتي كه متقاضي دوره پيش دانشگاهي را نگذرانده باشد مي تواند پذيرش دوره ليسانس گرفته ولي تعدادي واحد اضافه در ابتداي دوره بگذراند.

براي دوره هاي زبان كه كمتر از ۶ ماه است نيازي به ويزاي دانشجويي نبوده و متقاضي مي تواند صرفا با داشتن ويزاي توريستي هم وارد اين دوره ها شود. براي دوره هاي بيش از ۶ ماه بايد ويزاي دانشجويي گرفته شود.

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

بسياري از دوره هاي زبان كه در دانشگاه ها برگزار مي شوند حالت پيش نياز براي پوشش دادن سطح زبان مورد نياز دانشگاه ها را دارند. در اكثر دانشگاه ها معمولا داشتن نمره يكي از آزمون هاي معتبر براي ورود به دوره هاي ليسانس يا فوق ليسانس يا دكتري الزامي است. اگر متقاضي نمره مورد نظر را نداشته باشد، اين امكان فراهم است كه در دوره هاي آمادگي آن دانشگاه شركت كرده و مدرك آن دوره را ارائه نمايد. گاها دانشگاه ها نامه پذيرش فردي كه نمره آزمون زيان ندارد را به صورت مشروط صادر مي كنند تا فرد بتواند براي ويزاي دانشجويي اقدام كرده و پس از ورود به كانادا در دوره زبان شركت كرده و سطح مورد نظر را بدست آورد.

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

قابل توجه متقاضيان دوره زبان انگليسي يا دوره زبان فرانسوي در كانادا

براي آن دسته از متقاضياني كه قصد شركت در دوره زبان انگليسي در كانادا را دارند،  متاسفانه در حال حاضر سفارت كانادا براي ايرانيان ويزا صادر نمي كند. حتي با داشتن پذيرش مشروط در دوره هاي بالاتر، باز سفارت كانادا معمولا با درخواست ويزاي دانشجويي ايرانيان براي شركت در دوره هاي زبان آمادگي دانشگاه ها نيز موافقت نمي كند. بنابراين پيشنهاد ما اين هست كه اگر متقاضي مستقيم از كشور ايران براي ويزا اقدام مي كند، حتما واجد شرايط براي سطح زبان دانشگاه مورد نظر باشد. اگر دانشگاه نيازي به نمره آزمون زبان براي دادن پذيرش ندارد، باز بهتراست حتما در آزمون زبان شركت كنيد. اگر از كشور ايران اقدام مي كنيد، لطفا براي شركت دردوره هاي زبان درخواست پذيرش نفرستيد.

گذراندن دوره ي زبان در كانادا

Languages Canada يك انجمن دولتي است كه تمامي موسسات زبان و مراكز آموزش زبان معتبر در ان عضو هستند. تمامي ۲۲۵ موسسات عضو در اين انجمن داراي دوره هاي زبان معتبر در كانادا هستند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۷:۳۰

نمايشگاه تجهيزات پزشكي | Arab Health | دبي

درباره ي نمايشگاه تجهيزات پزشكي دبي:

نمايشگاه تجهيزات پزشكي دبي (عرب هلث) بزرگترين نمايشگاه و كنگره در خاورميانه و دومين نمايشگاه بزرگ پزشكي در جهان است. در حقيقت هيچ عرصه مهم ديگري براي بازار “تجهيزات و مراقبت هاي پزشكي” همچون اين نمايشگاه در جهان وجود ندارد كه بتوان هم در آن آموخت، هم ساير بازرگانان و فعالان را ملاقات كرد و هم به تجارت پرداخت. بازديدكنندگان از اين نمايشگاه مي توانند با پيشگامان اين صنعت جهاني در سازمان هاي منطقه اي و بين المللي در طي بيش از چهار روز ملاقات كنند و از ارائه طيف گسترده اي از محصولات و خدمات به طور همزمان بهره ببرند.

در دوره گذشته، بيش از ٤٠٠٠ توليد كننده، توزيع كننده و شركت خدماتي مرتبط، نوين ترين فناوري ها، ابداعات شان و شيوه بهره برداري از آنها را در معرض نمايش گذاشتند. از جمله محصولات و خدماتي كه توليدكنندگان و توزيع كنندگان در معرض نمايش قرار مي دهند، مي توان به محصولات تجهيزات پزشكي، تجهيزات آزمايشگاهي، تجهيزات تشخيص طبي، فناوري هاي فيزيوتراپي و ارتوپدي، كالاها و لوازم مصرفي بيمارستان ها، محصولات و خدمات جراحي فناوري اطلاعات و ارتباطات در مراقبت هاي بهداشتي، مديريت تسهيلات، خدمات پزشكي، راديولوژي، خدمات مشاوره اي در مراقبت هاي بهداشتي، اشاره كرد.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه تجهيزات پزشكي دبي:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 09 بهمن 1396 January 29, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 12 بهمن 1396 February 01, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه https://www.arabhealthonline.com
آدرس نمايشگاه Dubai International Convention and Exhibition Centre
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه تجهيزات پزشكي، تجهيزات آزمايشگاهي، تجهيزات تشخيص طبي، فناوري هاي فيزيوتراپي و ارتوپدي، كالاها و لوازم مصرفي بيمارستان ها، محصولات و خدمات جراحي فناوري اطلاعات و ارتباطات در مراقبت هاي بهداشتي، مديريت تسهيلات، خدمات پزشكي، راديولوژي، خدمات مشاوره اي در مراقبت هاي بهداشتي و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تور هاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۲:۱۰

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

اخذ نامه ي پذيرش (Acceptance Letter) از يكي از موسسات آموشي معتبر كانادا (DLI) اولين مرحله در فرآيند درخواست ويزاي تحصيلي كانادا مي باشد. براي آشنايي با چگونگي دريافت آن در ادامه با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: چرا در كانادا تحصيل كنيم؟


نامه ي پذيرش براي درخواست ويزاي تحصيلي كانادا (استادي پرميت) اجباري مي باشد. براي اخذ يك نامه ي پذيرش، يك دانشجوي بالقوه  ابتدا درخواستي براي يك موسسه ي معتبر آموزشي (DLI) ارائه مي نمايد. اگر موفق شود، موسسه يك نامه پذيرش براي او صادر  مي كند. به منظور ارائه ي درخواست مجوز تحصيلي كانادا، همه ي موارد زير در نامه ي پذيرش مورد نياز هستند.

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

 • نام كامل دانشجو، تاريخ تولد و آدرس پستي

 • كد ملي دانشجو

 • نام موسسه و نام فرد قابل تماس رسمي

 • اطلاعات تماس موسسه

 • اگر DLI يك موسسه ي خصوصي باشد، اطلاعات مجوز موسسه ايد به طور واضح بيان شده باشد(معمولا در سربرگ نامه ي موسسه)

 • شماره ي DLI

 • نوع موسسه يا دانشگاه (به طور مثال  دولتي، خصوصي، كالج هاي تحصيلات تكميلي، كالج محلي يا كالج هاي فني و …)

 • دوره ي تحصيلي، مقطع و سال پذيرش دانشجو

 • مدت برآورد شده براي برنامه ي تحصيلي يا تاريخ برآورده شده براي اتمام دوره

 • تاريخ شروع دوره ي تحصيلي

 • ديرترين تاريخي كه دانشجو ممكن است در دوره ثبت نام نمايد.

 • اينكه آيا دوره ي انتخاب شده تمام وقت است يا نيمه وقت

 • هزينه هاي برآورد شده براي شهريه ي سال اول تحصيل، بورسيه ها و ساير كمك هاي هزينه هاي مالي (در صورتي كه شامل فرد مي شود)

 • جزئيات كارورزي يا قرارداد كار مورد نياز (در صورتي كه شامل فرد مي شود)

 • تاريخ انقضاي نامه ي پذيرش

 • شرايط پذيرش به DLI (در صور امكان). اين شرايط ممكن است شامل دروس پيش نياز، مدارك گذشته و مدركي از دانش زبان باشند.

 • اگر DLI در كبك باشد، الزام داشتن يك گواهي پذيرش كبك (Quebec Acceptance Certificate) بايد به طور واضح عنوان شود.

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

تاريخ انقضا بايد در نامه ي پذيرش ذكر شود. اگر فرآيند درخواست مجوز تحصيل قبل از تاريخ انقضاي پذيرش به اتمام نرسد، ممكن است از موسسه درخواست يك نامه ي تمديد شود و براي ادامه ي روند مجوز تحصيل اين نامه به سازمان IRCC ارائه شود.

سازمان مهاجرت، شهروندي و پناهندگي كانادا (IRCC كه قبلا با نام CIC شناخته مي شد)، قالبي براي نامه ي پذيرش و دستورالعملي براي تكميل اطلاعات مورد نياز ارائه كرده است.

بايد توجه كنيم كه اخذ نامه ي پذيرش از يك DLI، تضمين نمي كند كه درخواست ويزاي تحصيلي تاييد شود. اين در حيطه ي قدرت سازمان IRCC است كه يك درخواست ويزاي تحصيلي را تاييد كند.

استثنائات الزام ارائه ي يك نامه ي پذيرش

 برخي دانشجويان بالقوه ي  ممكن است از ارائه ي نامه ي پذيرش مستثني باشند.

 • اگر يك دانشجو با مليت خارجي، قبل از ورود به كانادا تاييد كتبي يك ويزاي موقت كار يا تحصيل را دريافت كرده باشد، خود او يا اعضاي خانواده اش مي توانند بدون نامه ي پذيرش براي مجوز تحصيلي درخواست دهند.

 • دانشجويان بالقوه اي كه قصد دنبال كردن يك دوره ي تحصيلي به مدت شش ماه كمتر را دارد نياز به اخذ يك نامه ي پذيرش ندارند زيرا اين افراد نياز به مجوز تحصيل ندارند.

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

مجوزهاي تحصيل در بيش از يك موسسه ي معتبر آموزشي (DLI)

 اگر يك متقاضي براي يك دوره هاي تحصيلي كه توسط بيش از يك موسسه (به صورت اشتراكي) ارائه مي شود، اپلاي كند، اين موضوع بايد به طور واضح در نامه ي پذيرش ذكر كندشود. هر دو موسسه بايد DLI  داشته باشند. دانشگاه هاي كانادا داري دوره هاي اشتراكي ميان چند دانشگاه هستند. نامه ي پذيرش بايد توسط DLI يي كه مدرك، گواهينامه و ديپلما را صادر مي كند، ارائه شده باشد. اگر مدرك، ديپلما و گواهينامه توسط بيش از يك موسسه به صورت مشترك صادر شود، نامه ي پذيرش بايد توسط DLI يي صادر شود كه دانشجو دوره ي تحصيلي خود را در آنجا شروع مي كند. در اين شرايط در نامه ي پذيرش بايد به طور واضح موارد زير بيان شود:

 • نام، نوع و موقعيت موسسه ي ديگر

 • دوره اي كه دانشجوي بالقوه قصد دنبال كردن در يك موسسه ي متفاوتي را دارد يا

 • نيمسالي كه دانشجوي بالقوه بايد در موسسه ي ديگري بگذراند.

هنگامي كه مجوز تحصيل صادر شد، DLI ممكن است، موسسه اي تعيين شود كه نامه ي پذيرش را صادر كرده است. با اين حال، موسسه ي ديگر نيز ممكن است در بخش ملاحظات مجوز تحصيلي ليست شده باشند.

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

نامه ي پذيرش مشروط

ممكن است نامه ي پذيرشي براي يك دانشجوي بالقوه صادر شده باشد و در آن پيشنهاد يك دوره ي تحصيلي مشروط به گذراندن دوره ي پيش نياز يا يك برنامه ي تحصيلي را ارائه داده باشد. براي مثال يك ممكن است لازم باشد كه دانشجوي بالقوه قبل از دنبال كردن يك دوره ي تحصيلي پيشرفته تر، درس انگليسي به عنوان زبان دوم (ESL) يا فرانسه به عنوان يك زبان دوم (FRSL) را بگذراند. در اين شرايط، يك مجوز تحصيلي فقط براي گذراندن برنامه ي پيش نياز صادر خواهد شد. بعد از اتمام موفقيت آميز دوره ي پيش نياز، دانشجو مي تواند براي مجوز تحصيلي ديگري براي دوره ي تحصيلي بعدي خود درخواست دهد. اگر قصد اخذ پذيرش مشروط در كانادا را داريد، بسيار دقت كنيد زيرا نكات مهمي درخصوص صدور ويزاي دانشجويي كانادا براي دوره هاي مشروط وجود دارد.

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

تجديد مجوز تحصيل

براي تمديد مجوز تحصيل در كانادا عموما نياز به يك نامه ي پذيرش دوم نداريم. با اين حال، مامور مهاجرت كه درخواست تجديد مجوز تحصيل را بررسي مي كند،مي تواند درخواست ارائه ي مدركي را داشته باشد كه نشان دهد دانشجو الزامات مجوز تحصيلي را دارا مي باشد. اين موضوع ممكن است با نامه اي از موسسه كه اعلان كند دانشجو به طور فعال تحصيلات خود را در آن موسسه دنبال مي كند، آشكار شود.

نامه ي پذيرش براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا

براي اقدام به اخذ ويزاي تحصيلي فرم زير را پر كنيد:

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۵:۵۶

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

تحصيل در كانادا از لحاظ هزينه و رتبه بندي دانشگاه ها نسبت به تحصيل در كشورهاي ديگر بسيار برتري دارد. ولي اين دلايل به تنهايي قانع كننده نيستند؟

در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با مزاياي تحصيل در كانادا آشنا شويد.


مطالب مرتبط: ويزاي تحصيلي كانادا


تحصيل در كانادا داراي مزاياي بيشماري است ولي مهمترين مزاياي تحصيل در كانادا از قرار زير مي باشد:

۱- هزينه تحصيل در كانادا نسبت به تحصيل در استراليا، تحصيل در انگلستان و تحصيل در امريكا بسيار مقرون به صرفه تر است. دانشگاه هاي كانادايي بسيار عالي وجود دارد كه شما مي توانيد با شهريه حدود ۳۰ ميليون تومان در سال در آنها تحصيل كنيد. تحصيل در كانادا از نظر شهريه و كيفيت در مقايسه با كشورهاي نامبرده به مراتب بهتر است.

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

۲- اقامت پس از تحصيل در كانادا. در تمامي استان هاي كانادا براي دانشجويان بين المللي امكان استفاده از روش هاي مهاجرت به كانادا پس از تحصيل ديده شده است.

۳- يكي ديگر از مزاياي تحصيل در كانادا محاسبه زمان تحصيل در كانادا به عنوان روزهاي اقامت شما در راستاي اخذ پاسپورت كانادايي. نيمي از روزهاي اقامت شما به عنوان دانشجو در كانادا به عنوان اقامت شما در مسير اخذ پاسپورت كانادا شمرده مي شود. (تا حداكثر يك سال مي توانيد از اين مزيت استفاده كنيد). به طور مثال با اخذ يك ليسانس يا فوق ليسانس يا دوره كالج در كانادا، و اقامت ۲ سال پس از اخذ مدرك در كانادا شما شهروند كانادايي خواهيد شد. عالي نيست؟‌

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

۴- در برخي از استان هاي كانادا شهريه پرداختي شما به صورت معافيت مالياتي پس از تحصيل در كانادا محاسبه خواهد شد و تا ۷۰٪ آن به شما باز پس داده خواهد شد.

۵- هزينه زندگي در كانادا نسبت به كشورهاي نامبرده ارزان تر است.

۶- برخلاف امريكا كه اجازه كار همزمان با تحصيل را در بيشتر موارد به دانشجو نمي دهد، كار دانشجويي در كانادا قانوني و مجاز است و شما بدون محدوديت مي توانيد شغل مورد نظر خود را داشته باشيد. در ايام تحصيل ۲۰ ساعت در هفته و در ايام غير درسي به صورت تمام وقت كار دانشجويي در كانادا مجاز است.

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

۷- امكان دريافت ويزاي كار همراه دانشجو براي همسر و فرزندان در بدو ورود و حتي پيش از ورود شما به كانادا

۸- امكان تحصيل رايگان فرزندان در مدارس كانادايي توام با تحصيل پدر يا مادر در كانادا

۹- امكان كار كردن بدون محدوديت براي همسر متقاضي در كانادا

۱۰- امكان تغيير دانشگاه و رشته پس از اخذ ويزاي كانادا بدون خروج از كشور كانادا

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

۱۱- امكان تحصيل به زبان فرانسوي در كانادا

۱۲- امكان تحصيل فرزندان شما در مدارس دولتي كانادا و بسيار مقرون به صرفه. شهريه مدارس دولتي كانادا، گاها از شهريه مدارس در كشور متقاضي ارزان تر است.

۱۳- امكان اخذ ويزاي تحصيلي كانادا بدون حضور در سفارت براي فرزندان زير ۱۶ سال

چرا در كانادا تحصيل كنيم؟

۱۴- امكان اخذ ويزاي تحصيلي كانادا بدون مصاحبه در سفارت و اپلاي براي ويزاي تحصيلي به صورت ۱۰۰٪ آنلاين در كمترين زمان ممكن

۱۵- از ديگر مزاياي تحصيل در كانادا امكان استفاده از بورسيه هاي دولتي و دانشگاهي در مقاطع فوق ليسانس و دكتري مي باشد

اگر با مطالعه ي اين مزايا، شما هم قصد تحصيل در كانادا را داريد، فرم زير را پر كنيد:

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۲:۰۷

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

طبق آخرين رده بندي سازمان كيو اس در خصوص رنكينگ دانشگاه هاي كانادا، ۲۶ دانشگاه كانادايي در ليست برترين دانشگاه هاي جهان قرار دارند. در ليست ۵۰ دانشگاه برتر دنيا ۳ دانشگاه از كانادا وجود دارد كه آنها دانشگاه هاي تورنتو، مك گيل و بريتيش كلمبيا مي باشند. در ادامه با ما همراه باشيد تا با رنكينگ دانشگاه هاي كانادا، آشنا شويد.


مطالب مرتبط: با دانشگاه هاي معروف كانادا آشنا شويد!


اگر دانشگاه شما در اين ليست نمي باشد نگران نباشيد. تمام دانشگاه هاي كانادا از نظر استانداردهاي آموزشي حداقل هاي لازم را دارند. همچنين رنكينگ دانشگاه ها بر اساس فاكتورهاي مختلف بوده و ممكن است اين فاكتورها به طور مستقيم با اولويت گذاري هاي شما رابطه نداشته باشد.

دانشگاه مك گيل براي دومين سال متوالي بهترين دانشگاه كانادايي شناخته شده است. دانشگاه مك گيل در شهر مونترال كه يكي از دانشجويي ترين شهرهاي دنياست واقع شده و حدود ۴۰ هزار دانشجو دارد. فارغ التحصيلان مك گيل تاكنون بيشترين جايزه نوبل را كسب كرده اند.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

در رتبه بعدي در ليست بهترين دانشگاه هاي كانادا، دانشگاه تورنتو قرار دارد كه اين دانشگاه بزرگ در بزرگترين شهر كانادا يعني شهر تورنتو قرار دارد. اين دانشگاه به تنهايي ۱۶ بيليون دلار به اقتصاد كانادا سود رساني مي كند. دانشگاه تورنتو همواره در ليست ۳۰ دانشگاه برتر دنيا بوده است.

در رتبه سوم بهترين دانشگاه هاي كانادايي، دانشگاه بريتيش كلمبيا قرار دارد. اين دانشگاه بزرگ ۶۵ هزار دانشجو دارد كه در شهر هاي ونكوور و كلونا در حال تحصيل هستند. رنك دانشگاه بريتيش كلمبيا در ۵۰ دانشگاه برتر دنياست.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه چهارم در ليست برترين دانشگاه هاي كانادا در دست دانشگاه آلبرتا است. دانشگاه آلبرتا در شهر نفتي ادمونتون قرار دارد. اين دانشگاه بزرگ چهارمين شركت بزرگي است كه از نظر تعداد بيشترين استخدام در استان آلبرتا را دارد. دانشگاه آلبرتا در رتبه ۹۰ در ليست برترين دانشگاه هاي جهان قرار دارد. (رتبه بندي كيو اس).

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه پنجم دانشگاه هاي ممتاز و درجه يك كانادا در اختيار دانشگاه مونترال در شهر مونترال است. اين دانشگاه در فاصله نزديكي از دانشگاه مك گيل از نظر مسافت قرار دارد و بزرگترين دانشگاه فرانسوي زبان در آمريكاي شمالي ميباشد. رنك دانشگاه مونترال در بين دانشگاه هاي دنيا زير ۱۰۰ است.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه ششم دانشگاه مك مستر در انتاريو مي باشد. دانشگاه مك مستر براي دوره هاي كو آپ شهرت زيادي دارد و از اين طريق كمك شاياني در آماده سازي نيروي كار ماهر در كانادا داشته است. رنك جهاني اين دانشگاه  ۱۴۹ است.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه هفتم در بين دانشگاه هاي كانادايي در دست دانشگاه واترلو قرار دارد. اين دانشگاه در رنك دانشگاه هاي جهان در رتبه ۱۵۲ است.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه هشتم مربوط به دانشگاه كلگري كه زادگاه اختراعات بيشماري مانند نوروچيپ است، در رتبه ۱۸۰ قرار داشته و جز بهترين دانشگاه هاي ريسرچ در كاناداست.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه نهم در بين دانشگاه هاي كانادا، در اختيار دانشگاه وسترن كه جايگاه و رتبه ۱۹۰ در دنيا را دارد در شهر لندن كانادا واقع شده است. شهر لندن كانادا در بزرگترين استان كانادا يعني انتاريو قرار دارد.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رتبه دهم دانشگاه كوئينز كانادا در رتبه دهم در ليست دانشگاه هاي كانادا است. نكته جالب اين جاست كه دانشگاه كوئينز كانادا در سال ۱۸۴۱ تاسيس شده است كه در آن سال هنوز كشور كانادا به نوع امروزي شكل نگرفته بود. يعني قدمت اين دانشگاه از قدمت كشور كانادا هم بيشتر است. اين دانشگاه در رتبه ۲۲۰ دنيا مي باشد.

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

رنكينگ دانشگاه هاي كانادا

گروه U15 كانادا(متشكل از ۱۵ دانشگاه برتر كانادا در زمينه ريسرچ)

دانشگاه هاي عضو گروه U15 علاوه بر ۱۰ دانشگاه ذكر شده در بالا، دانشگاه هاي دالهازي، دانشگاه لاوال، دانشگاه مانيتوبا، دانشگاه ساسكاچوان، دانشگاه اتاوا، مي باشند. اين دانشگاه ها نقش مهمي در ريسرچ و سياست گذاري در برنامه هاي كلان دارند. اين دانشگاه هاي كانادايي با دانشگاه هاي گروه هشت استراليا نيز همكاري دارند.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]