woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۶:۰۵

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگل تابلوهاي ترافيكي يكي از جاذبه‌هاي گردشگري منحصربه‌فرد در كشور كانادا به شمار مي‌رود كه هر ساله گردشگران و علاقه‌مندان بسياري از آن بازديد مي‌كنند. براي آشنايي با اين جنگل و مشاهده ي تصاويري از اين جنگل با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي 5 ساله ي كانادا


جنگل تابلوهاي ترافيكي يكي از جالب‌ترين جاذبه‌هاي كشور كانادا است كه در جوار بزرگراه آلاسكا و در نزديكي شهر واتسون ليك (Watson Lake) در ايالت يوكون قرار دارد. در اين جنگل تعداد بيشماري از تابلوها و علائم با شكل‌ها و رنگ‌هاي مختلف در كنار يكديگر نصب شده‌اند.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

پروژه احداث اين منطقه براي نخستين بار توسط كارل كي.ليندلي (Carl K. Lindley) در سال ۱۹۴۲ و همزمان با عمليات احداث بزرگراه آلاسكا آغاز شد. در آن دوران شهر واتسون ليك وجود خارجي نداشت و تاسيسات منطقه محدود به پايگاه نيروي هوايي و فرودگاه بود؛ در همين دوران، كارل ليندلي از شركت D به همراه يگان ۳۴۱ مهندسي در منطقه‌اي نزديك به لاور پست (Lower Post) مشغول به كار در پروژه بزرگران آلاسكا بودند. در حين انجام عمليات احداث وي مصدوم شد و از اين‌رو، مداواي وي در مركز درماني يگان مهندسي انجام شد. در طول درمان، افسر مافوق وي دستور داد تا در اين مدت به ترميم و رنگ‌زني مجدد تابلوهاي راهنما در طول جاده بپردازد.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

در همان دوران، نصب تابلوهاي راهنما در كمپ يكي از تمرين‌هاي متداول براي مهندسان ارتش آمريكا محسوب مي‌شد. در سراسر دنيا عملكرد اصلي اين تابلوها نمايش مسير و مسافت است. از آنجايي كه كارل در اين دوره بسيار احساس دلتنگي مي‌كرد، تصميم گرفت تابلوها و علائم محل زندگي خود (دانويل، ايليونويز) را نيز در محل كارش نصب كند. اين ايده براي ساير همكاران وي نيز جالب بود و از اين‌رو، نصب تابلوهاي زادگاه و محل زندگي اين افراد تبديل به سنتي جالب شد.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

پس از گذشت سال‌ها، اين منطقه تبديل به جنگلي با چندين هكتار وسعت شد كه در آن افراد تابلوهايي مختلفي را از اقصي نقاط دنيا نصب كرده بودند. تابلوهاي اين جنگل از لحاظ شكل و محتوا بسيار متنوع هستند، مانند تابلوهاي خيابان‌ها، خوشامدگويي، علائم غذا، تابلوهاي راهنمايي و رانندگي از سراسر جهان نظير تابلويي به اندازه ۱۸۲/۸۸ در ۳۰۴/۸ سانتي‌متر متعلق به بزرگراهي در آلمان. البته هزينه حمل اين تابلو از آلمان به كانادا نيز بسيار تعجب‌برانگيز است. طبق گزارش سايت دانشنامه ويكي‌پديا در حدود ۱۰۰،۰۰۰ تابلو در اين جنگل قرار دارد و هر ساله نيز بر تعداد آن‌ها افزوده مي‌شود.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

 متاسفانه اولين تابلوي نصب شده در اين جنگل توسط كارل ليندلي گم شده است، ولي در سال ۱۹۹۲، كارل و همسرش، الينور، پس از گذشت نزديك به نيم قرن از افتتاح بزرگراه آلاسكا به اين منطقه آمده و از كپي اولين تابلوي خود متعلق به دانويل در الينويز پرده‌برداري كرد. امروزه اين تابلو در مركز بازديد در معرض ديد عموم قرار دارد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۱:۳۸

5 دانشگاه معتبر كانادا

مجله خبري معروف كانادا، Maclean، ليست جديدي از 5 دانشگاه معتبر كانادايي را منتشر كرده است. در ادامه با ما همراه باشيد تا با 5 دانشگاه معتبر كانادا آشنا شويد. به نظر شما كدام يك از اين دانشگاه ها در جايگاه اول قرار دارد؟


مطالب مرتبط: ويزاي كانادا


دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا كه در سال 1908 تاسيس شده، در Edmonton در استان prairie آلبرتا واقع شده است. اين دانشگاه بيش از 7700 دانشجوي بين المللي دارد، همچنين داراي 400 توافقنامه آموزشي و تحقيقاتي بين المللي در 51 كشور جهان مي باشد. اين دانشگاه بيش از 200 رشته در مقطع كارشناسي و 170 رشته در مقطع كارشناسي ارشد دارد. اين دانشگاه بيشتر در رشته هاي مهندسي، علوم و برنامه هاي پزشكي و همچنين رشته هاي محبوب قانون و اموزش شناخته شده است. دانشگاه آلبرتا در ميان 200 دانشگاه معتبر و برتر دنيا در رتبه هاي بالاي تحصيلي قرار دارد. اين دانشگاه داراي فرصت هاي پژوهشي با بيش از 500 ميليون دلار بودجه تحقيقاتي سالانه است و بيش از 32000 دانشجوي تمام وقت را با اموزش هاي عالي، امكانات پيشرفته و ساير برنامه هاي موجود به خوبي آماده مي كند. رشته هاي اين دانشگاه، مهندسي (به ويژه مهندسي شيمي، بيوشيمي و علوم نانو) قانون، آموزش و پرورش و داروسازي است.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه مك‌گيل

در رتبه بندي 2018 Maclean، دانشگاه مك‌گيل نيز، بعنوان يكي از دانشگاه هاي بين المللي كشور در جايگاه چهارم بعنوان رتبه برتر پزشكي/ دكتري كانادا شناخته ميشود كه تقريبا 26 درصد از جمعيت دانشجويان مك‌گيل جز دانشجويان بين المللي هستند. اين دانشگاه كه در مركز lively واقع شده از نظر فرهنگي با مونترال متفاوت است.

اين دانشگاه هرساله دانشجوياني از سراسر جهان با روند افزايشي ثبت نام، را مي پذيرد. دانشگاه ‌مك‌گيل به مركزي براي تحقيق و آموزش در رشته هاي پزشكي، مهندسي و قانون در سطوح بالا شناخته شده است. نخست وزير كانادا جاستين ترودو در مقطع كارشناسي از اين دانشكاه عالي رتبه فارغ التحصيل شد.

رشته هاي اين دانشگاه شامل پزشكي، شيمي، حقوق، موسيقي، رشته ي مهندسي، مديريت، مطالعات مداوم و دندانپزشكي مي باشد.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه بريتيش كلمبيا

اين دانشگاه بيش از 60000 دانشجوي درحال تحصيل واقع در دو مكان ونكوور و اوكناگان دارد كه 14400 نفر از آنها دانشجويان بين المللي از 162 كشور جهان هستند.

اين دانشگاه بيش از 200 رشته كارشناسي و كارشناسي ارشد دارد و برنامه هاي اموزشي مداوم باعث مي شود دانشجويان از طيف گسترده انتخاب خود لذت ببرند. جاي تعجب نيست كه اين دانشگاه بزرگترين كتابخانه تحقيقاتي در اين كشور را داراست. اين دانشگاه به دانشجويان بين المللي خود يادگيري زبان انگليسي فشرده را در موسسه زبان انگليسي خود واقع در ونكوور پيشنهاد مي كند. اخيرا آمار تعداد دانشجويان بين المللي كه در دانشگاه ونكوور حضور دارند به ميزان 17 درصد نسبت به 9 درصد سال گذشته افزايش يافته است.

علاوه بر امكانات تحقيقاتي بالا، دانشجويان مي توانند از مناظر بسيار جذاب اقيانوس، جنگل ها، و كوه ها و يا از برخي جاذبه هاي گردشگري واقع در دانشگاه مانند موزه انسان شناسي، باغ گياه شناسي و مسيرهاي زيباي پارك لذت ببرند.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو ميزبان Velocity، بزرگترين انكوباتور با بالاترين سرعت در جهان است. اين دانشگاه در رتبه بندي دانشگاه هاي كانادا در رتبه بندي 2018 Maclean قرار گرفته است. اين دانشگاه به دانشجوياني كه توانايي و استعداد بيزينس را دارند به طور رايگان دسترسي به منابع را اجازه مي دهد كه به انها كمك مي كند يك پروژه را از يك ايده به يك محصول و استراتژي تجاري تبديل كنند.

اين دانشگاه داراي بزرگترين برنامه همكاري در جهان با بيش از 19800 دانشجو شركت كننده در آن است. ابتكار عمل اين دانشگاه به جذب مشاركت بازار كار با بيش از 6700 كارفرما كمك مي كند. براي دانشجوياني كه علاقمند به استخدام پس از فارغ التحصيلي خود هستند، دانشگاه واترلو برنامه اي دارد كه دانشجويان مي توانند بين يك تجربه علمي و تعامل مستقيم با صنعت تعادل ايجاد نمايند. اين دانشگاه بطور نواورانه و با هدفي روشن براي تبديل شدن به يكي از پيشگام ترين مقصدهاي يادگيري در جهان درحال تلاش است. رشته هاي اين دانشگاه شامل علوم حقيقي، معماري، فناوري نانو و تجارت است.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه تورنتو

اين دانشگاه معتبر كانادا در سال هاي متوالي در رتبه ي يك قرار گرفته است كه جمعيت دانشجويي زيادي دارد و تقريبا 90000 دانشجوي داخلي و بين المللي را در بيش از 700 دوره كارشناسي و 300 برنامه تحصيلات عالي براي ادامه تحصيل پذيرش مي كند. اين دانشگاه داراي سه محوطه دانشگاهي در منطقه تورنتو بزرگ است كه براي افرادي كه در هر قسمت از شهر هستند براي دسترسي به آموزش عالي در سطح جهان كمك مي كند. دانشگاه تورنتو بسياري از دانشجويان بين المللي را جذب مي كند، آمار دانشگاه نشان مي دهد تعداد پذيرفته شدگان از خارج كشور در سال 2017 به اندازه 20 درصد افزايش يافته است. از تحقيقات هوش مصنوعي گرفته تا پيشرفت تكنولوژي هاي پيشرفته از جمله راه اندازي Creative Destruction labs، تحقيقات دانشگاه تورنتو اغلب در سرفصل هاي مربوط به اكتشافات جديد و راه حل خلاق بوده است.
در سال جاري دانشگاه تورنتو در ميان 100 دانشگاه نوآوران جهان با عنوان خلاقترين دانشگاه با نوآوري هاي بالا، در ليست رويترز قرار گرفته است. رشته هاي اين دانشگاه عالي رتبه شامل علوم، پزشكي و هوش مصنوعي مي باشد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۷:۰۹

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز كه به “بلافز” معروف است، پرتگاهي در ناحيه ي اسكاربرو، واقع در اونتاريوي كانادا مي باشد. درميان ۹ پاركي كه در امتداد پرتگاه قرار دارند، پارك بلافرز تنها موردي است كه به ساحل دسترسي دارد.

براي آشنايي با اين پرتگاه ديدني در تورنتو و مشاهده ي تصاوير آن، در ادامه با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي كانادا


اسكاربرو بلافز كه بخش اعظم اسكله شرقي تورنتو را تشكيل مي دهد، روي ساحل درياچه ي اونتاريو قرار دارد. در بالاترين نقطه آن، ارتفاع به ۹۰متر بالاتر از سطح ساحل هم مي رسد و يك مساحت ۱۵كيلومتري را پوشش مي دهد. اين منطقه براي اولين بار در سال ۱۷۹۳ نام گذاري شد. شما مي توانيد با سفر به اين كشور از جاذبه هاي اين مكان ديدن كنيد.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا
July 1, 2011
CARLOS OSORIO/TORONTO STAR

تاريخچه اسكاربرو بلافز

فرانسوي ها نام Les Grands Ecores يا نقاط بلند برفراز ساحل را روي اين صخره ها نهادند. در نقشه ي سال ۱۷۸۸ تورنتو (رسم شده توسط الكساندر اتيكن)، اين پرتگاه به عنوان زمين هاي بلند نام گذاري شده بود. اين منطقه در سال ۱۷۹۳ توسط اليزابت سيمكو، همسر نخستين فرماندار ايالت Upper Canada يعني جان سيمكو، با نام اسكاربرو (شهري واقع در ايالت نورث يورك شاير انگلستان) نام گذاري شد. زيرا اين پرتگاه واقع شده در امتداد درياچه ي اونتاريو، او را به ياد صخره هاي آهكي زادگاهش مي انداخت.

او همچنين در خاطراتش ذكر كرده: “اين ساحل سرسخت ظاهري همچون صخره هاي گچي دارد؛ اما من بر اين باورم كه جنس آنها تنها از ماسه ي سفيد است و به قدري زيبا هستند كه در فكر ساخت يك اقامتگاه تابستاني به نام اسكاربرو در آن هستيم.” اين نام بعدها درسال ۱۷۹۶ روي كل شهر گذاشته شد. در همين زمان بود كه به صخره ها “بلافز” مي گفتند. همچنين يك مدل از بلافز در طراحي پرچم شهر اسكاربرو به كار برده شده است.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز، پيشتر در امتداد غربي ساحل درياچه ي اونتاريو و به سمت لنگرگاه تورنتو كشيده شده بود. اما اغلب اين مناطق حاشيه ي غربي توسط اعمال انفجارهايي جهت توسعه هاي شهري و صنعتي، مسطح شد. حتي همين آرايش موجود نيز به علت فرسايش شديد و پيوسته، به طور قابل توجهي درحال عقب روي است.بلافز امروزه محل اجتماع افراد در تمام سنين است و شامل مسيرهاي پياده روي سرگرم كننده، ميز پيك نيك، منقل، محل چادر زدن، محوطه ي پاركينگ، رستوران و يك تفرجگاه ساحلي بزرگ و باشگاه قايقراني مي باشد.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

زمين شناسي اسكاربرو بلافز

ابتداي آن از پايه ي خيابان پارك ويكتوريا در غرب شروع شده و پس از طي مسير ۱۵ كيلومتري نهايتاً در دهانه ي نهر كوهستاني در شرق خاتمه مي يابد. ارتفاع آن به ۹۰ متر هم مي رسد كه معادل با يك ساختمان ۲۵ طبقه است. البته اين پرتگاه در غرب كشور هم كشيده مي شود و پس از عبور از بين جاده ي Kingston و Queen Street East و توقف در دره ي Don ، دوباره در سمت شمالي جاده ي Davenport ادامه مي يابد. همچنين اين پرتگاه بخشي از ساحل درياچه ي يخي Iroquois را كه پس از آخرين عصر يخبندان تشكيل شد، دربرمي گيرد و به علت فرسايش بخشي از پرتگاه توسط درياچه، شواهد زمين شناسي ارزشمندي از آنجا، به جا مانده است. رسوب هاي فرسايش يافته سپس به سمت غرب كشيده شدند و جزاير تورنتو را تشكيل دادند.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

مشكلات احتمالي اسكاربرو بلافز

اسكاربرو بلافز، از زمان ساخته شدن كلبه هايي در حوالي اين ناحيه در دهه ي ۱۹۴۰، با سرعت زيادي شروع به فرسايش نمود و اين مسئله در دهه ي ۱۹۷۰ با جدا شدن قطعه ي بزرگ ۶متري از پرتگاه، شدت بيشتري يافت. مالكان و مسئولين مي دانستند كه اين خوردگي ها حتمي است. اما چشم انداز اسكله به قدري زيبا و فريبنده بود كه به استقرار در اين محل ادامه دادند. حتي خانه سازي در امتداد بلافز ترقي بيشتري يافت و موجب افزايش بيشتري در سرعت فرسايش شد. در تابستان ۲۰۰۸، بلافز به قدري فرسايش يافت كه يك چهارم كلبه اي كه زماني متعلق به Billy Van(بازيگر و كمدين) بود، روي صخره ها معلق شد و زنگ خطري براي مسئولين شهر تورنتو شد.

براي مقابله با مشكل فرسايش، قرار بر اين شد كه تخته سنگ ها به عنوان سپري براي درختان به كار روند و درختان در پايه كاشته شوند. گرچه براي قراردادن اين سنگ ها و كاشت درختان لازم بود كه ساحل به گونه اي باشد كه امكان عبور كاميون ها در آن براي دسترسي به صخره ها فراهم باشد؛ پس بخش هايي از بلافز ازجمله پارك مذبور، بلافرز، مسطح شد. The Cathedral Bluffs كه بخش تاثيرگذاري از بلافز است، نتيجه ي همين فرسايش هاي مداوم مي باشد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۷:۳۸

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كبك يكي از معروف ترين و محبوب ترين شهرهاي كانادا مي باشد طوري كه در چند سال اخير ايراني هاي بسياري به اين شهر سفر كرده اند. ولي قبل از سفر به هر شهر و كشوري، بهتر است ديدني هاي آن منطقه را بشناسيد و با ديد بازتر به سفر برويد.

در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با 10 مكان ديدني استان كبك آشنا شويد.


مطالب مرتبط: ويزاي 5 ساله ي كانادا


كبك يكي از خيره كننده ترين و زيباترين شهرهاس كاناداست. تاريخ غني آن، به اين معني است كه براي توريستها، ساختمانهاي باشكوه و فعاليتهاي فراواني وجود دارد. اما از مسير هميشگي توريستها خارج شويد تا فرهنگ غني و پر جنب و جوشي را كشف كنيد كه باعث مي شود با اطمينان بگوييد به جاي كانادا، در فرانسه بوده ايد. زيبايي و تاريخ كبك سيتي و برخي مكانهاي محبوب و جالب را كه به طور يكسان مورد علاقه افراد محلي و توريستها است درك كنيد.

رستوران Chez Temporel

رستوران Chez Temporel در بخش مسكوني خياباني در قديمي ترين و توريستي ترين بخش شهر، بين آپارتمان هايي با پرده هاي كركره اي و ساختمانهاي سنگفرش قرار داشته و از سال ۱۹۷۴ به سرو قهوه و ناهار و صبحانه هاي خوشمزه مشغول بوده است. براي صرف ناهار در محيطي آرام و با فراغت خاطر، غذاي Croque Monsieur را كه با نوشيدني دلچسب محلي همراه است، در حال مشاهده افراد محلي در محل سكونت طبيعي خود ميل كنيد.

آدرس:

25 Rue Couillard

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

هتل Auberge Le Vincent

اين هتل مجلل زماني يك فروشگاه چاپ روزنامه بود تا اينكه صاحب آن، Claude Langevin ملك متروك نزديك را خريد و آن را تغيير داد. تغيير اين ساختمان به يك هتل با ده اتاق با زيبايي هنري و طراحي هاي مجلل (مانند دوشهايي با ديوارهاي شيشه اي و نمايي وسيع و ديوارهاي فقط آجري) به چشم مي آيند. هتل Auberge Le Vincent در كناره هاي منطقه احياشده Saint-Rochقرار دارد كه مكاني فرهنگي، زيبا و هنري است. خدمات اين هتل عالي و بسيار شخصي هستند.

آدرس:

295 rue Saint-Vallier Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

رستوران La Cuisine

اين كافه همچون يك آشپزخانه دهه ۱۷ مي باشد كه با خاطرات قديمي گوناگون و آميزه اي از ميزها و صندلي هايي با پوششي از Formica تكميل گشته است. رستوران La Cuisine بشقابهاي بزرگ غذا را كه اغلب از انواع متنوعي همچون پاي يا پيتزا هستند، همراه با سالاد سرو مي كند. اين رستوران در هنگام روز جمعيتي از كارمندان اداره و در هنگام شب جوانان را به خود جذب مي كند (در اين هنگام با وجود DJ هايي كه به بازي كارت مشغول مي شوند، رستوران بيشتر شبيه به كافه مي شود).

آدرس:

205 rue Saint-Vallier Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

اغذيه فروشي Le Clocher Penche

Rue Saint-Joseph يكي از خيابانهاي اصلي است كه از ميان Saint-Roch مي گذرد و داراي انواع متنوعي رستورانها و كافه ها است. براي صرف يك غذاي محلي عالي، ارگانيك و بسيار فرانسوي بايد به اغذيه فروشي Le Clocher Penche برويد. در منو، نام نانواها، سازنده هاي پنير و كشاورزان محلي را خواهيد ديد كه غذاها را براي شما آماده كرده اند. خدمات عالي، دكور هنري و صميمي و غذاهاي شعف انگيزي در اين مكان خواهيد يافت.

آدرس:

203 rue Saint-Joseph Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كافه La Barberie

اين مكان محلي توليد نوشيدني، انواع نوشيدني هاي هميشه در حال تغيير را سرو مي كند، هر نوشيدني تا وقتي بشكه هاي حاوي نوشيدني خالي شده سرو مي شود و سپس با نوع ديگري جايگزين مي شود. با پانزده دلار مي توان هشت ليوان نوشيدني داشت كه براي شما و همراهانتان عالي است. در اين مكان فقط نوشيدني سرو شده و غذايي سرو نمي شود اما مشتريان مي توانند غذاي خود را همراه داشته و در ايوانهاي بزرگ اوقاتي را بگذرانند.

آدرس:

310 rue St-Roch

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

رستوران فست فود Chez Ashton

اگر چه ممكن است Ashton’s (همانطور كه افراد محلي آن را مي نامند) شبيه به هريك از رستورانهاي زنجيره اي فست فود باشد، اما غذاي اين رستوران به طور متمايزي مختص كبك بوده و فقط در كبك سيتي يافت مي شود. در اين مكان مي توانيد ساندويچهاي گوشت دودي، هات داگها، برگرها و انواع مختلف poutine (نوعي غذا) را بيابيد. اين رستورانها در اواخر شب كار كرده و اكثر آنها ۲۴ ساعت باز هستند.

آدرس:

25 locations in the Quebec City area

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به كبك


فروشگاه اسباب بازي Benjo

اين فروشگاه اسباب بازي بي نظير و بزرگ در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و موفق به داشتن بيشترين انواع اسباب بازي ها در كانادا شد. اين مكان محبوب كودكان كه براي فروشگاههاي اسباب بازي فروشي بزرگ كمك رسان است مملو از اسباب بازيهاي تخيلي و آموزشي است. آخر هفته ها كودكان مي توانند بر قطاري كه از ميان فروشگاه مي گذرد سوار شوند و در قسمتهاي مختلف به بازي هاي عملي بپردازند كه شامل يك بخش شگفت انگيز مربوط به پوشيدن و طراحي لباس مي باشد. همچنين يك كتابفروشي، بوتيك و يك مغازه بستني فروشي در محوطه وجود دارد.

آدرس:

550 Boulevard Charest Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كافه Bar Le Sacrilège

اين كافه در همسايگي يكي از مكانهاي محبوب محلي است. نوشيدني، ارزان و محيط، دوستانه است و يك باغ آرام و پر برگ براي استراحت بعداز ظهر وجود دارد. مشتريان، غذاهاي عالي و افراد طرفدار مد با هم مي آميزند، اين مكان آخر هفته ها شلوغ تر است (زماني كه DJ ها حضور دارند و ساير سرگرمي ها انجام ميشود).

آدرس:

447 rue St-Jean

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

رستوران و نوشيدني فروشي Le Pape Georged

در مركز توريستي ترين بخش از اين شهر، Quartier Petit Champlain، يك رستوران كوچك وجود دارد كه از نظر توريست ها تاثيرناپذير بوده و يك مكان محبوب هميشگي براي افراد محلي است. اين رستوران انواع نوشيدني عالي، پنير و پيش غذا ها را سرو مي كند و شب هنگام موسيقي زنده برپا مي شود. مهمانان شامل، موسيقي دان هاي محلي موزيك سرناد همراه با آهنگهاي سنتي و قومي فرانسوي، موسيقي Doors and Eric Clapton covers و افراد محبوب معاصر همچون جك جانسون مي باشند.

آدرس:

8 ½ rue Cul-de-sac

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كافه Tutto Gelato

با يك گردش كوتاه از ميان استحكامات كبك سيتي قديم مكاني عالي و لذت بخش را براي خوردن چيزي خوشمزه خواهيد يافت: Tutto Gelato. در اين مكان طعم هاي منحصر به فرد و جالب توجه gelato را مانند شكلات و pimento chilies، آووكادو، زعفران و شاه بلوط و انواع مختلف مزه هاي كلاسيك تر و دسرهاي سوربت ميوه اي را خواهيد چشيد. همچنين قهوه و دسرهاي خوشمزه موجود مي باشد.

آدرس:

716 rue St Jean


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۴:۰۵

نمايشگاه اتومكانيكا | Automechanika | شانگهاي

درباره ي نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي:

نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي (Automechanika) دومين نمايشگاه تجاري جهان در صنعت خدمات خودرو محسوب مي شود. پس از بيش از يك دهه رشد و خدمت به صنعت، اين نمايشگاه شهرت خود به عنوان رويداد الزامي براي حضور در صنعت خودرو را شكل داده است كه براي تبادل اطلاعات، بازاريابي، تجارت و آموزش بهترين گزينه بوده و كل اين صنعت را تحت پوشش قرار مي دهد. نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي نمايشگاهي بين المللي براي قطعات خودور و ارائه دهندگان تجهيزات و خدمات است و كل زنجيره تامين اتومبيل را گرد هم مي آورد. اين نمايشگاه كليه محصولات و خدمات را در چهار دسته اصلي ارائه مي دهد: قطعات و اجزاء، تعمير و نگهداري، لوازم جانبي و سفارشي سازي، و برق و سيستم ها.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 08 آذر 1396 November 29, 2017
تاريخ پايان نمايشگاه 11 آذر 1396 December 02, 2017
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه http://automechanika-shanghai.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en/visitors/welcome.html
آدرس نمايشگاه NECC Exhibition Center shanghai
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه تجهيزات نيرو، شاسي اتومبيل، بدنه، قسمت هاي استاندارد، اجزاي داخلي، اجزاي متناوب و اصلي سيستم رانندگي، تجهيزات شارژ شونده، سيستم هاي چراغ وسايل نقليه، سيستم الكتريكي، تغييرات بصري سفارشي، رينگ چرخ ها، تعمير و نگهداري و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تورهاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۹:۲۳

نمايشگاه انرژي خورشيدي | Solarex | استانبول

درباره ي نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول:

نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول (Solarex) اولين و تنها نمايشگاه با موضوع انرژي خورشيدي در تركيه است كه فرصتي فراهم مي كند تا اين كشور گام هاي مهمي در جهت تبديل شدن به مركزي براي توليد انرژي خورشيدي بردارد. نمايشگاه انرژي خورشيدي تركيه رويدادي بازرگاني است كه در آن جديدترين فناوري هاي جهان در زمينه انرژي خورشيدي و محصولات جديد توليد شده در تركيه به صورت يك جا ارائه مي شود.

در نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول شركت هاي برتر و نمايندگان برتر بين المللي اين بخش با هم ديدار خواهند كرد. اين حقيقت كه رويدادي با تمركز بر اين موضوع در تركيه كه يكي از آفتابي ترين كشور هاست، توجه شركت ها و برندهاي مهم جهاني را به خود جلب خواهد كرد و آنها را نسبت به سرمايه گذاري در تركيه ترغيب مي كند. نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول رويدادي برجسته است و با حضور شركت كنندگان خارجي به رشد خود ادامه مي دهد. اين نمايشگاه درصدد است تا اهميت انرژي پاك را براي هر دو قشر شركت كننده و بازديدكنندگان سمينارها به اثبات برساند.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 16 فروردين 1397 April 05, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 18 فروردين 1397 April 07, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه eng.solarexistanbul.com
آدرس نمايشگاه Istanbul Exhibition Center (CNR)
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه سلول ها، ماژول ها، اينورتر، فن آوري اندازه گيري و كنترل، شارژر، باتري، كابل، كانكتور، جعبه اتصال، سيستم هاي رديابي خورشيدي، مواد جاذب، پوشش هاي صنعتي، قطعات اتصال، مخازن انبساط، دستگاه گاز زدا، مايعات انتقال حرارت، فناوري هاي كنترل و اندازه گيري و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تورهاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۴:۲۳

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

دژ فنسترله (Fenestrelle Fortress) در ايتاليا، آنقدر عظيم است كه ديوار بزرگ آلپ ناميده مي‌شود. اگر آنقدر خوش‌شانس هستيد كه تعطيلاتتان را در كوهستان آلپ ايتاليا مي‌گذرانيد، سري هم به تورين بزنيد و از معماري و غذاهاي خوشمزه‌اش لذت ببريد.

اگر ماجراجوتر هم هستيد به سراغ اسكي در روستاي «سسترير» (Sestriere) برويد. حالا وقتش رسيده كه ۲۵۰۰ پله‌ي دژ‌ي فنسترله را بالا برويد! به ما اطمينان كنيد، پشيمان نخواهيد شد. ولي قبل از سفر بهتر است با اين دژ عظيم اجثه آشنا شويد.


مطالب مرتبط: ديدني هاي تورين


ويكتور آمادئوس دوم، يك دوك بود كه در مراقبت از خود مهارت بالايي داشت. به گفته‌ي اسميتسونيان، وي رهبر خانداني بود كه طولاني‌ترين سلطنت را در اروپا داشتند ( شروع سلطنتشان از سال ۱۰۰۳ بود).

يكي از دلايل اين موفقيت، ساخت يك بناي دفاعي بود كه از آن وقت «ديوار بزرگ آلپ» ناميده شده است. 

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

دژ‌ فنسترله در كوه پينايا در پارك ملي «اورسيرا روچاوره» (Orsiera Rocciavrè)  واقع شده و ۱۳۰ هكتار وسعت دارد. اين دژ يكي از بزرگترين سازه‌هاي مستحكم در اروپاست و شامل مجموعه‌اي از سه قلعه‌ي بزرگ، به علاوه‌ي حصارهاي محافظ، باروها، توپخانه‌ها، سربازخانه‌ها، انبارهاي باروت، انبارهاي كالا، آشپزخانه‌ها، عمارت فرماندار، محوطه‌ي رژه و كليسا مي‌شود.

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

اين دژ براي محافظت از دره‌ي كيزونه (در نزديكي سسترير) ساخته شده بود، اما زندانيان عاليرتبه هم در آن نگهداري مي‌شدند؛ كساني مثل افسران نظامي، نجيب‌زادگان و روحانيوني كه جريانات سياسي سرنوشتشان را دگرگون كرده بود. در قرن ۱۹مجله‌ي كاتوليك «رمبلر»، فنرسترله را «سيبري ايتاليا» ناميد.

شايد فيلم «مردي با نقاب آهنين» كه در سال ۱۹۹۸ با بازي لئوناردو دي‌كاپريو ساخته شده را ديده‌ باشيد. اين فيلم برگرفته از يك داستان واقعي است. شخصيت اصلي بين سالهاي ۱۶۶۹ تا ۱۶۸۱ در دژ زنداني بود. افسانه‌ها مي‌گويند كه اين زنداني توسط دارتانيان و سه تفنگدار محافظت مي‌شد.

مردي با نقاب آهنين

اما عمده‌ي شهرت فنسترله مربوط به چه چيزيست؟ اين دژ بيشترين تعداد پله‌هاي سرپوشيده در اروپا را دارد؛ ۲۵۰۰ پله‌ي عظيم كه اغلب مسير سطلنتي ناميده مي‌شوند. اما مطمئناً ديگران بعد از پله‌ي ۲۰۳۲ميلادي آن را چيز ديگري مي‌نامند!

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

ديوار بزرگ آلپ؛ دژي عظيم در ايتاليا

اگر مي‌خواهيد با تاريخ پرماجراي فنسترله آشنا شويد، مي‌توانيد در تور دوچرخه‌ي دژ ثبت‌نام كنيد. اما بهتر است زمان زيادي را به آن اختصاص دهيد. تور كامل هشت ساعت طول مي‌كشد. كنت بنسون، راهنماي تور، مي‌گويد:

شما ارتفاعي معادل دو برج ايفل را بالا مي‌رويد. (بهتر است با خودتان كفش كوهنوردي راحت همراه داشته باشيد).

بنسون اصرار دارد كه اگر حتي از ديوار بزرگ آلپ بازديد نمي‌كنيد، اما حتماً اين جواهر پنهان را در برنامه‌ي سفر خود قرار دهيد:

امكان ندارد كه از دژ بازديد كنيد و روي شما تأثير عميقي نگذارد. اين تأثير ممكن است يا به دليل تاريخچه‌ي آن و يا حجم كاري باشد كه براي ساختش انجام شده است.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۵:۳۳

نمايشگاه تجهيزات شهربازي | ATRAX | استانبول

درباره ي نمايشگاه تجهيزات شهربازي استانبول:

نمايشگاه تجهيزات شهربازي استانبول (ATRAX) اولين و تنها نمايشگاه تخصصي تركيه و كشورهاي همسايه است كه پروژه هاي بزرگ در صنعت شهربازي در آن به تحقق مي پيوندند. اين نمايشگاه كه گوشه مهمي از رويدادهاي مربوط به بخش رو به رشد سرگرمي و بخش تفريحات را در يرمي گيرد، تعداد بيشماري بازديدكننده از اروپا، آفريقا، بالكان و كشورهاي خاورميانه، روسيه، امارات متحده عربي و تركيه را به دليل موقعيت استراتژيك و جغرافيايي منحصربفرد استانبول به خود جذب مي كند.

امسال، نمايشگاه شهربازي استانبول آخرين نوآوري ها، فناوري ها، محصولات و پروژه هاي بخش تفريحات و سرگرمي را به متخصصين و سرمايه گذاران اين حوزه، بعنوان جزئي از يك سازمان بين المللي معرفي خواهد كرد. در دوره جاري، نمايشگاه استانبول ميزبان شركت كنندگان و بازديدكنندگان حرفه اي با ابتكارات و پيشرفت هاي بيشمار خواهد بود.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه تجهيزات شهربازي استانبول:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 12 بهمن 1396 February 01, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 14 بهمن 1396 February 03, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه www.atraxexpo.com
آدرس نمايشگاه Istanbul Exhibition Center (CNR)
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه
 • تجهيزات تأسيسات پارك تفريحي
 • تجهيزات مركز خريد
 • دستگاه هاي آركيد و فروش خودكار
 • تجهيزات تأسيسات بولينگ
 • تجهيزات صعود از ديوار
 • تجهيزات بازي هاي كارتينگ، بولينگ، گلف در سايز كوچك
 • تجهيزات دارت، بيليارد، پينت بال
 • سيستم هاي صحنه پردازي
 • سيستم هاي نمايشي صدا و نور
 • سيستم و تجهيزات نمايش ليزري

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تورهاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۲:۱۷

4 هتل كانادا با منظره ي آبشار نياگارا

آبشار نياگارا، بزرگترين آبشار جهان است و وقتي نامش را مي شنويم شكوه و عظمت آن به ذهنمان مي آيد. حالا تصور كنيد به كانادا سفر كرده ايد و در هتلي اقامت داريد كه منظره ي آبشار نيگارا دارد. چه اقامت با شكوهي!


مطالب مرتبط: ويزاي كانادا


اكثريت كانادايي‌ها و همچنين آمريكايي‌ها اعلام كرده‌اند كه پايتخت جهان براي ماه‌عسل، آبشار نياگارا است و سفر به آن براي هر شخصي نياز است. زماني كه از خواب بيدار مي‌شويد و با چشم‌انداز آبشار نياگارا روبه رو مي‌شويد، تمام خستگي‌هاي روز قبل را فراموش مي‌كنيد و با انرژي ويژه‌اي روز خود را شروع خواهيد كرد. همين عوامل باعث شده گردشگران زيادي جذب اين منطقه شوند، بنابراين هتل‌هاي زيادي هم در اين حوالي با چشم‌انداز آبشار نياگارا ساخته شده است. اين هتل‌هاي لوكس با اتاق‌هاي مطلوب، هزينه‌‌ي زيادي خواهد داشت اما ما در اين مقاله، گزينه‌ها را با توجه به بودجه‌ي مسافران محدود كرده‌ايم. با اين حال بايد ببينيد كه آيا اين هتل‌ها با اين چشم‌انداز و امكانات باز هم با بودجه‌ي شما هم‌خواني دارد يا خير.

1. هتل كازينو (Casino Resort)

هتلي مجلل با چشم‌انداز آبشار نياگارا كه با اقامت در آن در فصل پاييز مي‌توانيد از تخفيف ويژه‌اي برخوردار شويد، تخفيفي كه مسافران فصل تابستان از آن بي‌نصيب خواهند ماند. تمام اتاق‌هاي اين هتل داراي چشم‌انداز نيست. اتاق‌ها به سه نوع مجلل، سوئيت ديپلمات و اتاق نشيمن تقسيم مي‌شوند كه همه‌ي آن‌ها شيك و راحت هستند. اين هتل مجلل شامل: آبگرم و ماساژ، مانيكور و ديگر خدمات طبيعي و آرامش‌بخشي است كه خستگي‌هاي روز را از بين مي‌برد. علاوه بر‌ آن، مركز تناسب اندام و استخر سر‌پوشيده نيز در اين هتل موجود است. رستوران هتل نيز با انواع استيك، غذا‌هاي دريايي، ايتاليايي و آسيايي خدمت‌رساني مي‌كند. سرگرمي و هيجان نيز در اين هتل در دسترس است، مثلا مي‌‌توانيد هنگام اقامت در اين هتل، از بازي‌هاي روي ميزي كه در آن تعبيه شده است، استفاده كنيد.

4 هتل كانادا با منظره ي آبشار نياگارا

4 هتل كانادا با منظره ي آبشار نياگارا

2. هتل اواكس (Oakes Hotel)

هتل اواكس با چشم‌اندازي زيبا از آبشار نياگارا، داراي مركز تناسب اندام، استخر سر‌پوشيده، آب‌گرم و حتي سالني براي تماشاي زيباي آبشار در طبقه‌ي چهاردهم است. اگر قرار است در اين سفر همراه خانواده باشيد، هتل اواكس مي‌تواند انتخاب مناسبي باشد زيرا اين هتل داراي يك زمين بازي براي كودكان است. رستوران‌هاي اپلبي (Applebee) و پركينز (Perkins) در محوطه‌ي هتل با قيمت مناسب آماده‌ي خدمت‌رساني هستند. علاوه بر آن، رستوران رمينگتون نيز با محيطي بي نظير، استيك و غذا‌هاي دريايي لذيذ و عالي را سرو مي‌كند. با اقامت در اين هتل، به جاذبه‌هاي شهري نظير: برج اسكاي لون و تئاتر ايمكس نيز دسترسي خواهيد داشت.

4 هتل كانادا با منظره ي آبشار نياگارا

4 هتل كانادا با منظره ي آبشار نياگارا


مطالب مرتبط: آبشار نياگارا


3. هتل راديسون (Radisson)

اگر دوست داريد در هتلي با چشم‌انداز آبشار نياگارا اقامت داشته باشيد اما هزينه‌ي آنها با بودجه‌ي شما هيچ تناسبي ندارد، نا‌اميد نشويد. هتل راديسون به تازگي مورد بازسازي قرار گرفته است و هم داراي چشم‌انداز زيبا و هم قيمت مناسب است. قيمت اين هتل در فصل پاييز داراي تخفيفي باور‌نكردني است. همچنين اين هتل در سال ۲۰۱۲ از سوي TripAdvisor.com گواهينامه‌اي به عنوان تقدير و تمجيد دريافت كرده است. اتاق‌هاي هتل مدرن و مجهز به تخت‌خواب‌هاي جديد، تلويزيون‌هاي صفحه تخت، ميز كار، واي‌فاي و حمام اختصاصي شده‌اند. علاوه بر آن دو رستوران نيز در اين هتل، براي غذا خوردن راحت مسافران ساخته شده است.

4 هتل كانادا با منظره ي آبشار نياگارا

4. هتل Four Points by Sheraton

يكي ديگر از هتل‌ها با چشم‌اندازي جذاب، قيمت و امكانات مناسب، هتل Four Points by Sheraton است. مكاني تميز و آرام با اتاق‌هاي بزرگ و راحت كه داراي وسايل مدرن نظير تلويزيون‌هاي صفحه تخت و واي‌فاي رايگان با سرعت بالا است. امكانات بازي، سرگرمي و غذا در نزديكي اين هتل در دسترس است.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۴:۲۲

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

در سفر به كانادا نبايد از شهر اتاوا به سادگي گذشت. اين شهر نيز مانند رقباي گردشگري خود ديدني‌هاي بسياري دارد كه مي‌توانيد به كمك اين راهنما با آن‌ها به خوبي آشنا شويد. با آدراپانا همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي 5 ساله ي كانادا


پايتخت كانادا مي‌تواند به خاطر همسايگان معروفش نظير تورنتو و مونترال ناديده گرفته شود، اما در واقع اين شهر با جاذبه‌هاي مختلف و ديدني‌هاي بسيارش، خود يك مقصد ارزشمند محسوب مي‌شود. از جاذبه‌هاي فرهنگي گرفته تا مناظر طبيعي بسيار چشمگير، براي هر كسي در اتاوا چيزي وجود دارد كه بتواند از آن لذت ببرد. در ادامه ما به معرفي ۱۰ جاذبه برتر اين شهر پرداخته‌ايم.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

كانال ريدو

اين جاذبه ديدني كه اتاوا را به پايتخت سابق كانادا يعني كينگ استون متصل مي‌كند، جزو ميراث جهاني يونسكو به شمار مي‌رود. كانال «ريدو» (Rideau) بيش از ۲۰۲ كيلومتر از اونتاريو را پوشش داده و يكي از معروف‌ترين شاخصه‌هاي جغرافيايي استان محسوب مي‌شود. امروزه اين كانال بيشتر توسط دوچرخه سواران، علاقه‌مندان كشتي سواري و تماشاي مناظر يا براي پياده روي استفاده مي‌شود.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

پارليامنت هيل

«پارليامنت هيل» (Parliament Hill) محور اصلي سياسي كانادا به شمار رفته و ساختمان‌هاي دولتي شهر را در خود جاي داده است. معماري سبك گوتيك به كار رفته در اينجا شما را مسحور كرده و مي‌توانيد بر رودخانه اتاوا نيز اشراف داشته باشيد. جشن‌هاي روز ملي كانادا (اول جولاي) حول همين نقطه از شهر برگزار شده و نمايش‌هايي جذاب از نور و موسيقي در تابستان و طي فستيوال‌هاي مختلف آن را غرق در خود مي‌كنند. در زمان‌هاي عادي تورهاي هدايت شده بهترين راه براي اكتشاف در جنبه‌هاي مختلف اينجا بوده و به شما اطلاعاتي مفيد درباره اهميت شهر در منظره فرهنگي كانادا مي‌دهند.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

برج صلح

برج صلح در مركز ساختمان‌هاي پارلمان كانادا واقع شده و يك بناي مهم ملي به شمار مي‌رود. تزئينات حكاكي شده روي سنگ و ساعتي كه در بالاي برج قرار دارد، آن را تبديل به يكي از معروف‌ترين سمبل‌هاي كانادا كرده‌اند و به خاطر حضور تصويرش بر روي اسكناس‌هاي بيست دلاري نيز شهرت زيادي كسب كرده است. وقتي در پايين آن هستيد از عظمتش حيرت مي‌كنيد و وقتي به تراس تماشاي بالاي آن مي‌رسيد با مناظري پانوراميك و بي‌همتا از كل شهر شگفت زده خواهيد شد.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

يادمان ملي جنگ

يادمان ملي جنگ در سال ۱۹۳۹ بنا گرديد و از يك طاق بلند براي گراميداشت تمام سربازان كانادايي كشته شده در جنگ تشكيل شده است. جداي از سازه گرانيتي طوسي آن، يادمان شامل تنديس‌هاي نمادين برنزي از صلح و آزادي نيز مي‌شود. در واقع اين يادمان را به عنوان سمبلي از تأسيس ملت كانادا مي‌شناسند. با توجه به موقعيتي كه اين جاذبه در مركز ميدان اتحاد (Confédération) اتاوا دارد، يك نقطه ديدني و ساده در حين گشت و گذارتان در شهر به حساب مي‌آيد.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

گالري ملي كانادا

معماري غير معمول اين ساختمان شيشه‌اي، آن را تبديل به يكي از شگفت انگيزترين شاخصه‌هاي منظره شهري اتاوا كرده است. مجسمه خيره كننده و عجيب «مامان» اثر «لوئيز بورژوا» (Louise Bourgeois) نيز كه يك عنكبوت غول پيكر را نمايش مي‌دهد، بيرون اين ساختمان خودنمايي مي‌كند. داخل گالري به همان اندازه بيرونش جذابيت داشته و شامل بيش از ۴۰,۰۰۰ اثر هنري از بزرگ‌ترين مجموعه آثار هنرمندان كانادايي دنيا مي‌شود. آثار ساير هنرمندان برجسته جهان نيز در اين بين ديده مي‌شود. نمايشگاه‌هاي موقتي معمولاً بر روي موضوع خاصي تأكيد داشته يا به معرفي هنرمندان نوظهور مي‌پردازند.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

موزه جنگ كانادا

شايد موزه جنگ، جديد‌ترين عضو موزه‌هاي اتاوا باشد، اما از زمان بازگشايي‌اش در سال ۲۰۰۵ توانسته ارزش خود را به اثبات برساند. فضاي نمايشگاهي آن تمامي تاريخ ارتش كانادا را پوشش داده و از آغاز اين كشور تا آخرين درگيري‌ها را به نمايش مي‌گذارد. راهنماهاي صوتي و تصويري، مجموعه سلاح‌ها، تانك‌ها و هواپيماهاي جنگي را كامل مي‌كنند و آن‌ها را جاني دوباره مي‌بخشند. اطلاعاتي كه در اين موزه به بازديدكنندگان داده مي‌شود به شيوه‌اي بي‌همتا بر روي تجربه انساني نزاع‌هاي ارتش تمركز دارد.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

كليساي نتردام

ساخت كليساي نتردام در سال ۱۸۴۶ به پايان رسيد و مي‌توان آن را قديمي‌ترين و بزرگ‌ترين كليساي اتاوا دانست كه هنوز هم به صورت دو زبانه براي پرستش و عبادت مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در داخل اين سازه ساده يك فضاي داخلي سر زنده با نقاشي‌هاي درخشان پنهان شده و شيشه‌هاي رنگي زيبا و تمثال نگاري‌هاي گوتيكي‌اش بسيار ديدني هستند. اين كليسا روزانه به روي بازديدكنندگان باز بوده و مي‌توانيد از زيبايي‌هاي آن لذت ببريد.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

بازار باي‌ وارد

بازار تاريخي «باي‌وارد» (ByWard) در يك محله مركزي واقع شده و ارزش زمان گذاشتن و بازديد را دارد. اينجا يك جاذبه توريستي بزرگ به شمار رفته و هنوز هم حال و هواي خاص خود را به لطف بوتيك‌ها و رستوران‌هاي سر زنده‌اي كه در بين خيابان‌هاي متقاطع آن قرار گرفته‌اند حفظ كرده است. ساختمان بازار خودش در تمام سال باز بوده و در ماه‌هاي تابستان ميزبان قديمي‌ترين بازار دهقاني شده و مي‌توانيد تازه‌ترين محصولات غذايي و توليدات صنايع دستي را در آن پيدا كنيد. شب‌هاي اين محله بسيار ديدني و جذاب هستند.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

فستيوال وينترلود

بعضي از گردشگران علاقه دارند كه از زمستان‌هاي سخت كانادا دوري كنند، اما براي آن دسته از گردشگران شجاع‌تر، فستيوال «وينترلود» (Winterlude) اتاوا را پيشنهاد مي‌كنيم. اين جشنواره حقيقتاً يكي از ديدني‌ترين جاذبه‌هاي شهر است و در سه آخر هفته ژانويه تا اوايل فوريه برگزار مي‌شود. وينترلود بزرگ‌ترين جشنواره زمستاني آمريكاي شمالي حساب شده و نزديك به ۶۰۰,۰۰۰ بازديدكننده از سرتاسر جهان را به خود جلب مي‌كند. كانال ريدو به يكي از بزرگ‌ترين پيست‌هاي پاتيناژ طبيعي دنيا تبديل شده و ۷/۸ كيلومتر مسير اسكيت را براي بازديدكنندگان فراهم مي‌كند تا مهارت‌هاي خود را به نمايش بگذارند. مسابقات هاكي هم در اين ميان برگزار مي‌شود. رقابت يخ تراشي و مجسمه‌ سازي بين‌المللي هم بسيار ديدني خواهد بود.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

پارك گاتينو

پارك «گاتينو» (Gatineau) در ۴ كيلومتري شمال مركز شهر اتاوا قرار داشته و براي فرار از شلوغي شهر، يك پناهگاه عالي محسوب مي‌شود. در ماه‌هاي گرم سال مردم و گردشگران براي دوچرخه سواري و كوهپيمايي در شبكه گسترده مسيرهاي اينجا و شنا در يكي از درياچه‌هاي متعددش كيلومترها راه را طي مي‌كنند. درياچه «پينك» (Pink) يكي از اين درياچه‌هاي محبوب بوده و بر خلاف نامش در تابستان به خاطر حجم زياد جلبك‌ها، رنگي سبز و خيره كننده داشته و در پاييز به رنگ نارنجي و زرد مي‌گرايد.

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا

جاذبه هاي شهر اتاوا؛ كانادا


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ]