از سرگيري پروازهاي ايران به نجف

سازمان هواپيمايي كشوري از شروع دوباره‌ي پروازهاي ايرلاين‌هاي ايراني به مقصد نجف خبر داد.

پس از آنكه از روز دهم تيرماه سال جاري ايرلاين‌هاي ايراني اعلام كردند به دليل مشكلات به وجود آمده سفرهاي خود به مقصد نجف را متوقف خواهند كرد، مذاكراتي براي از سرگيري پروازها آغاز شد كه طبق اعلام سازمان هواپيمايي كشوري به نتيجه رسيده است.

معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي‌ اعلام كرد كه نشست‌هاي مشتركي كه ميان نمايندگان شركت‌هاي ايراني تحت نظارت سازمان هواپيمايي كشوري و مسوولان عراقي فرودگاه نجف برگزار شد، نتايج مثبتي به همراه داشته و از اين رو پروازهاي ايرلاين‌هاي ايراني به مقصد اين فرودگاه از سر گرفته خواهد شد.

از سرگيري پروازهاي ايران به نجف

از سرگيري پروازهاي ايران به نجف

اين جلسات كه به طور فشرده برگزار شده و به منظور راحتي حال زائران عتبات عاليات صورت گرفته است، نتايج كاملا مثبتي داشته و از اين رو در روزهاي آينده حجم پروازهاي ايراني به مقصد فرودگاه نجف به حالت سابق باز خواهد گشت.

چند ماه قبل فرودگاه نجف در تصميمي جديد نرخ عوارض فرودگاهي و هزينه‌هاي پرواز به اين فرودگاه را به شكل قابل توجهي افزايش داد كه اين موضوع منجر به تصميم‌گيري قطعي ايرلاين‌هاي ايراني در توقف پروازها به مقصد اين فرودگاه شد.

پس از اين تصميم ابتدا جلسه‌اي در ايران با حضور نمايندگان دو طرف برگزار شد و سپس ادامه مذاكرات به حضور نمايندگان ايران در شهر نجف انجاميد.

ايرلاين‌هاي ايراني در طول ۹ روز گذشته هيچ پرواز مستقيمي به مقصد نجف نداشتند.