مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
سنگ تراورتن
adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۲:۱۲

سوغات سوچي چيست؟

سوچي يكي از شهرهاي توريستي مهم روسيه است. اگر به اين شهر سفر كرديد، مطمئن باشيد كه همه ي دوستان و آشنايان منتظر شما و سوغاتي هايتان خواهند بود. ولي آيا مي دانيد از سوچي چه چيزي به عنوان سوغاتي بياوريد؟ در ادامه با آدراپانا همراه باشيد.


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به سوچي


سوچي، به دليل ميزباني مسابقات جام جهاني، اين روزها بيشتر از هميشه سر زبان‌ها افتاده است.

عروسك‌هاي ماتريوشكا

وقتي صحبت از سوغات روسيه باشد اولين چيزي كه به ذهن مي‌رسد، عروسك‌هاي ماتريوشكا است؛ عروسك‌هاي زيبايي كه از كوچك به بزرگ درون هم قرار مي‌گيرند. جالب است بدانيد كه اين عروسك‌ها اصالتا ژاپني هستند و اولين بار در نمايشگاه جهاني ۱۹۰۰ پاريس معرفي شدند. امروزه اين عروسك‌ها به عنوان سوغات روسيه در سراسر دنيا شناخته مي‌شوند و عموما از چوب تهيه مي‌شوند. روسيه هم سابقه‌اي طولاني در ساخت صنايع دستي چوبي دارد. امروزه اين عروسك‌ها را با جنس‌ها و كيفيت‌هاي مختلف مي‌توانيد از فروشگاه‌ها خريداري كنيد. حتي مدل‌هاي متنوعي براي اين عروسك‌ها وجود دارند، مثلا بعضي از آنها به شكل شخصيت‌هاي سياسي روسيه طراحي مي‌شوند. قيمت آنها بستگي به تعداد عروسك‌ها و ميزان ظرافت و دقتي دارد كه در رنگ آميزي آنها به كار رفته است.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

تلنياشكا (Telnyashka)

اين تي‌شرت‌هاي راه راه كه داراي رنگ‌هاي متفاوتي هستند، بخشي از يونيفرم نيروهاي نظامي روسيه در قرن نوزدهم بوده اند. امروزه مي‌توانيد اين تي‌شرت‌ها را در رنگ‌هاي مختلف به عنوان سوغاتي خريداري كنيد.

سوغات سوچي چيست؟

والنكي (Valenki)

اين پاپوش‌هاي سنتي زمستاني كه عموما به شكل چكمه‌هاي نمدي توليد مي‌شوند، يكي از سوغاتي‌هاي سنتي شهر سوچي هستند.

سوغات سوچي چيست؟

شكلات

اهالي روسيه علاقه‌ي زيادي به شيريني‌جات دارند و شكلات‌ها و شيريني‌هاي روسي، بسيار لذيذ هستند. كافي است يك بار يكي از آنها را امتحان كنيد تا مشتاق شويد كه اين طعم لذيذ را با دوستان خود شريك شويد.

شكلات آليونكا يكي از محبوب‌ترين سوغاتي‌هاي روسيه است كه با بسته‌بندي خاص خود شناخته مي‌شود؛ بسته‌اي با تصوير يك دختربچه.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

چرچخلا يا لواشك آجيلي

اين خوراكي لذيذ، در سراسر منطقه‌ي قفقاز رايج است و در هر شهر و كشوري با دستور و طعمي خاص و با ظاهري متفاوت تهيه مي‌شود و اسامي مختلفي دارد. براي تهيه‌ي آن، انواع مغزها را پس از نخ كردن، در عصاره‌اي غليظ و ميوه‌اي قرار مي‌دهند، سپس از جايي آويزان مي‌كنند تا خشك شود.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

خاويار

خاويار تخم ماهيان خاوياري و از گرانترين غذاهاي جهان است. درياي خزر به عنوان بزرگ‌ترين منبع ماهيان خاوياري در جهان بيش از ۹۰ درصد خاويار جهان را تأمين مي‌كند. روسيه يكي از مهم‌ترين توليدكنندگان و صادركنندگان خاويار است. اگر توانايي مالي براي خريد خاويار داريد، مي‌توانيد در سفر به سوچي، براي خود يا نزديكان‌تان خاويار بخريد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

صنايع دستي دريايي

درياي سياه علاوه بر ماهي، موجوات آبزي فراواني دارد كه از ميان آنها مي‌توان به انواع صدف‌ها اشاره كرد. بنابراين تعجبي نيست كه در مناطق ساحلي انواع و اقسام صدف‌هاي زيبا پيدا مي‌شود و هنرمندان خوش‌ذوق محلي از آنها براي ساخت انواع صنايع دستي و زيورآلات استفاده مي‌كنند كه مي‌توانيد محصولات آنها را در فروشگاه‌هاي مختلف پيدا كنيد و بخريد. اگر خودتان به ساخت صنايع دستي با صدف علاقه داريد در نواحي ساحلي مي‌توانيد صدف جمع كنيد. معمولا بعد از طوفان و باد شديد، صدف‌هاي بزرگتري در ساحل پيدا مي‌شوند.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

برگ بو

برگ بو يگ گياه خوشبو و هميشه سبز است. برگ اين گياه سمبل صلح، جاودانگي و شكوه است. در روسيه از برگ بو هنگام پختن گوشت، غذاهاي گياهي و سوپ‌ها استفاده مي‌كنند. مي‌توانيد چند شاخه برگ بو را همراه ببريد و در گلدان نگه داريد. اين برگ‌هاي خوشبو تا چند روز حتي بدون آب، تازه مي‌مانند و خاطرات سفر را به يادتان مي‌آورند. زماني كه شاخه‌ها خشك شدند مي‌توانيد برگ‌هاي آن را جدا كنيد و چند دقيقه قبل از پختن كامل غذا، آن را به سوپ يا غذاهاي ديگرتان اضافه كنيد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

اكاليپتوس

در تمام طول سال در بازارهاي نزديكي اقامتگاه‌هاي سلامتي در سوچي مي‌توانيد برگ‌ها و شاخه‌هاي بزرگ اكاليپتوس را بخريد. گياهي كه خواص زيادي براي آن عنوان مي‌كنند. عصاره‌ي برگ‌هاي اكاليپتوس، يك نوشيدني مفيد است كه از بدن در برابر بسياري از بيماري‌ها دفاع مي‌كند. همچنين بخور اكاليپتوس يك درمان طبيعي و ثابت شده‌ي سرماخوردگي است.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

ادويه‌جات

منطقه‌ي قفقاز نه تنها به خاطر آشپزي منحصربه‌فرد و فوق‌العاده بلكه به خاطر ادويه‌جات و گياهان معطري كه در آن رشد مي‌كند، مشهور است. تنوع اين ادويه‌جات و گياهان معطر بسيار جالب توجه است. در بازارچه‌هاي محلي سوچي مي‌توانيد انواع ادويه‌جات را به صورت جداگانه يا مخلوط خريداري كنيد. يكي از اين ادويه‌هاي مخلوط Adjika نام دارد كه هر كسي براي تهيه‌ي آن يك دستور سري دارد. اين ادويه را با هر نوع غذايي از گوشت تا پاستا مصرف مي‌كنند و با توجه به ميزان فلفل موجود در آن دسته‌بندي مي‌كنند تا هر كس با توجه به ذائقه هر كدام را كه دوست داشت، انتخاب كند.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

نقاشي

درياي سياه با همه‌ي زيبايي‌ها و رنگ‌هاي متنوعي كه دارد، همواره الهام‌بخش هنرمندان محلي براي خلق آثار هنري بوده است. در شهر سوچي هنرمندان زيادي آثار خود را براي فروش عرضه مي‌كنند. آثار اين هنرمندان از نقاشي‌هاي ساده گرفته تا شاهكارهاي هنري در گالري‌هاي هنري به فروش مي‌رسند. براي اينكه اين آثار را ببينيد و خريداري كنيد مي‌توانيد به موزه‌ي هنر در گردشگاه مركزي سوچي و پارك Riviera سر بزنيد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

صنايع دستي ساخته شده از بامبو

در بيشتر فروشگاه‌هاي سوغات در سوچي، صنايع دستي و محصولات ساخته شده از بامبو را خواهيد ديد. بامبو در حومه‌ي شهر سوچي رشد مي‌كند. اين سوغاتي‌هاي جالب، كاملا دست‌ساز و حاصل ذوق، سليقه و تلاش هنرمندان محلي است. در سوچي، هنرمندان از بامبو براي ساخت انواع ظرف، جعبه، قاب عكس، جاسيگاري، سبد و… استفاده مي‌كنند. يكي از نكات مثبت اين سوغاتي جذاب اين است كه بسيار سبك است و وزن چمدان شما را بالا نمي‌برد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

هنرهاي شيشه‌اي

يكي از كارهاي سرگرم‌كننده‌اي كه مي‌توانيد در سفر به روسيه انجام دهيد بازديد از استوديوي هنرهاي شيشه‌اي در Adler است. در اين تور، با شيشه‌گري سنتي روسيه آشنا مي‌شويد. هنرمندان ماهر شيشه‌گر، در مقابل چشم بازديدكنندگان، اشياي مختلف را مي‌سازند و بازديدكنندگان از نزديك با مراحل كار آشنا مي‌شوند. حسن ختام اين بازديد، خريد آثار هنري ساخته شده با شيشه است كه معمولا شامل انواع ظروف و گلدان است. البته اين سوغاتي، بسيار حساس و شكننده است و بايد مراقب حمل و نقل آن باشيد و به خوبي آن را بسته‌بندي كنيد.همه‌ي محصولات ساخته شده در اين كارگاه، ضمانت اصالت كالا دارند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۴:۵۲

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

يكي از نگراني هايي كه مسافران سفرهاي خارجي مانند تور روسيه، با خود خواهند داشت، وسايل نقليه است. شايد بيشتر مردم عادت به خودروي شخصي خود داشته باشند ولي وسايل نقليه عمومي هم از نظر هزينه و هم از نظر سرعت بسيار به صرفه تر خواهند بود. در ادامه با ما همراه باشيد تا با وسايل نقليه عمومي مسكو آشنا شويد.


مطالب مرتبط: چگونه سفري ارزان به روسيه داشته باشيم؟


آسان ترين و مطمئن ترين راه براي اين كه از فرودگاه به هتلتان برويد، اين است كه برنامه تان را از قبل با هتل يا آژانس مسافرتي خود هماهنگ كنيد و از ترانسفر فرودگاهي استفاده كنيد. در اين صورت، احتمالا با هزينه اي برابر با هزينه ي تاكسي هاي معمولي، مي توانيد بي هيچ دردسري از فرودگاه به هتل برويد. از هر پنج فرودگاه هم به خطوط حمل و نقل عمومي دسترسي خواهيد داشت؛ به اين شكل كه بايد با ون هاي ويژه ي فرودگاهي تا يكي از ايستگاه هاي مترو برويد و از آنجا سوار مترو شويد. اين راه ارزان تر، و البته كندتر، است.

ميني بوس ها يا مارشروتكاهاي بين فرودگاه بين المللي شرمتيوو۱ و ايستگاه متروي رچنوي، در مسير رفت و برگشتشان، توقفي هم در فرودگاه شرمتيوو۲ دارند. اين ميني بوس ها وقتي ظرفيتشان تكميل شد حركت مي كنند؛ يعني حدود نيم ساعت يك بار. اگر مي خواهيد در شرمتيوو ۲ سوار اين ميني بوس ها شويد، به ايستگاهي برويد كه ۲۰۰ متر جلوتر از پايانه ي مسافري و درست در سمت راست پاركينگ قرار گرفته است.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

اگر مي خواهيد از شهر به سمت فرودگاه هاي شرمتيوو برويد، با مترو به ايستگاه رِچنوي برويد و از خروجي نزديك سر قطار خارج شويد. حدود ۱۰۰ متر دورتر از ايستگاه، ميني بوس فرودگاه را مي بينيد. اين مسير رفت و آمد بين شهر وشرمتيوو۲ يك ساعت و بين شهر و شرمتيوو۱ حدود ۷۰ دقيقه طول مي كشد. اتوبوس شهري خط ۵۵۱ هم از همين مسير مي گذرد، اما استفاده از آن زمانبرتر است. ا گر با تاكسي از شرمتيوو۲ به مركز شهر بياييد، حدود ۴۵ دقيقه در راه خواهيد بود و دور و بر ۸۰۰ روبل بايد كرايه بدهيد.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

اگر سر و كارتان با فرودگاه دُمُدِدُوو باشد، بهترين راه اين است كه از قطار سريع السيري كه هر نيم ساعت از ايستگاه متروي پاولتس به اين فرودگاه مي آيد، استفاده كنيد تا با پرداخت ۱۰۰ روبل در ۴۵ دقيقه به فرودگاه برسيد. بارتان را هم مي توانيد در همان ايستگاه قطار به دفتر فرودگاه تحويل بدهيد و خيالتان را راحت كنيد.

طي كردن همين مسير با تا كسي ۷۰۰ تا ۸۰۰ روبل هزينه دارد و بسته به ترافيك بين يك ساعت تا يك ساعت و ربع طول مي كشد. از فرودگاه ونوكوو هم مي توانيد با قطار سريع السير، با هزينه ي ۷۶ روبل و در ۳۵ دقيقه، به ايستگاه كي نفسكي برويد. اين قطار از ۷ صبح تا ظهر و از ۵ عصر تا ۸شب هر يك ساعت حركت مي كند. در غير از اين ساعت ها مي توانيد با ميني بوس بين فرودگاه و ايستگاه متروي يوگ وزاپادنايا رفت و آمد كنيد؛ مسيري كه نيم ساعت طول مي كشد و ۳۰ روبل هزينه دارد. كرايه ي تاكسي بين مركز شهر و اين فرودگاه حدود ۸۰۰ روبل است و حدود يك ساعت هم در راه خواهيد بود.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

مترو

متروي مسكو بيشتر نقاط شهر را به هم وصل كرده و بهترين وسيله براي رفت وآمد است. اتوبوس ها، تراموا و قطارهاي شهري هم شما را به معدود نقاط دور از شبكه ي مترو مي رسانند. معمولا بليت اين وسايل نقليه را مي توانيد داخل آن ها به قيمت ۱۰ روبل از متصدي بخريد. مترو راحت ترين، سريع ترين و ارزان ترين وسيله ي حمل و نقل در مسكو است و خيلي از ايستگاه هاي مترو هم فضايي ديدني دارند. قطارها زود به زود مي آيند و كم پيش مي آيد كه بيش از دو دقيقه در ايستگاه منتظر بمانيد. با اين حال، درساعت هاي شلوغ، واگن ها كاملا پر هستند.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

مسكو بيش از ۱۵۰ ايستگاه مترو دارد كه به كمك تابلوهاي بزرگ زردي كه حرف M را رويشان نوشته اند، آن ها را پيدا مي كنيد. بليت هاي مغناطيسي مترو را مي توانيد از باجه هاي بليت فروشي ايستگاه ها بخريد. خريد بليت هاي ۱۰ سفره(۱۲۰ روبل) و ۲۰ سفره (۱۹۵ روبل) هم به صرفه تر است و هم از چند بار در صف خريد بليت ايستادن نجاتتان مي دهد. در همه ي ايستگاه ها نقشه هاي مترو و تابلوهاي نشان دهنده ي مسير شما را راهنمايي مي كنند. براي تغيير خط بايداز زيرگذرهايي استفاده كنيد كه با تابلوهاي «Perekhod» مشخص شده اند؛ تابلوهايي معمولا آبي رنگ با تصوير فردي كه از پله ها بالا مي رود. در واگنها هم نقشه هايي هستند كه همه ي ايستگاه هاي خط را با حروف لاتين و سيريليك مشخص كرده اند.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

تاكسي

 در مسكو هم، مانند ايران خودمان، مسافركش زياد است؛ بنابراين كافي است كنار خيابان بايستيد و دستتان را دراز كنيد تا يك تاكسي يا مسافركش شخصي جلوي پايتان بايستد. البته تاكسي هاي رسمي را مي توانيد از لوگوي شطرنجي روي بدنه و يا چراغ سبز كوچكشان تشخيص دهيد.
تاكسي هاي مسكو از تاكسيمتر استفاده نمي كنند و همه ي آنها هم مي گويند كه پول خرد ندارند، پس بهتر است پول خرد با خودتان داشته باشيد. اگر ظاهر مسافران يك تاكسي به دلتان ننشست، بي خيالش شويد. در واقع، بهتر است اصلا سوار ماشين هايي كه بيشتر از دو مسافر دارند نشويد.

اگر شما هم تجربه اي درباره ي استفاده از وسايل نقليه عمومي مسكو و يا هر شهر ديگري داريد، با ما در ميان گذاريد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۱:۱۹

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

ميدان سرخ، قلب تاريخي مسكو، شاهد تاريخ پر آشوب روسيه و جنايات خونين ايوان مخوف بوده است. بناهاي ارزشمندي چون كليساي سنت باسيل و كرملين در اين خيابان واقع شده اند.


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به مسكو


 چرا به آن ميدان سرخ مي گويند؟ 

يكي از جذابترين حقايق در مورد ميدان سرخ مربوط به نام آن است. اغلب مردم فكر مي كنند نام ميدان سرخ به دليل سرخي ساختمانهايش يا به خاطر پرچم سرخ داس و چكش اتحاد جماهير شوروي است، اما در حقيقت اينگونه نيست. نام ميدان سرخ از ابتدا اين نبوده است. قديمي ترين نامي كه از ميدان سرخ مي دانيم وليكي تورگ (Velikey Torg) يا تورگ (Torg) به معناي بازار بزرگ بوده است كه اشاره به نقش تجاري و بازارهاي آن دارد. سپس اين نام از روي كليساي كوچك سه گانه كه در حمله تاتارها در قرن شانزدهم از بين رفت به تروتسكايا (Troitskaya) تغيير يافت. بعد از آن نام اين ميدان به پوژار (Pozhar) به معناي سوخته شده تبديل شد. در اواخر قرن هفدهم اين ميدان به نام امروزي خود ميدان سرخ تغيير نام داد كه برگرفته از معني كلمه اي است كه بر آن گذاشته اند، كراسنايا (krasnaya). كراسنايا در زبان روسي در قديم به معناي زيبا و اكنون سرخ است و در حقيقت برازنده ترين نام براي اين ميدان چشم نواز است.

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

سرنوشت مي خواست اين ميدان اهميت بيشتري يابد. در همين ميدان بود كه بازرگانان مسكو با يكديگر ديدار و ملاقات مي كردند و بازرگانان ماوراي دريا را مي پذيرفتند. در زماني اين كار رخ داد كه در پاييز سال ۱۴۸۰ حكومت روسيه تصميم گرفت با تاتارهاي مهاجم مقابله كند. آن روزي كه در ميدان بازرگاني، در پاي ديوارهاي كرملين نيروهاي ملي جمع و جهت حمله آماده شدند تا خاك روسيه را از چنگ تاتارها آزاد كنند، در ميدان بازرگاني نه تنها اهالي مسكو بلكه هزاران نفر از شهرهاي ديگر روسيه جمع شدند.

زنان با همسران، پدران، پسران و نوه هاي خود خداحافظي مي كردند. پدران روحاني به درگاه خداوند دعا مي كردند تا هر چه زودتر پيروزي را نصيب آن ها نمايد. سربازان از اين نبرد سربلند بيرون آمدند و پس از شكست دشمن، نيروهاي پيروز به مسكو بازگشتند. روز اول اكتبر سال ۱۴۸۰ نخستين گروه آنان وارد شهر شدند و به ميدان كرملين رسيدند.

ميدان مربعي شكل سرخ با وسعت ۷۳ هزار مترمربع و با يادگارهايي از دوران مختلف روسيه اكنون به يكي از جذابترين و مشهورترين مكانهاي گردشگري اين كشور تبديل شده است. با حضور كليساي سنت باسيل (Saint Basil’s Cathederal) در جنوب اين ميدان كه با معماري منحصر به فرد خود هر بيننده اي را مسحور سليقه و خوش ذوقي معمارش مي كند. با استواري كاخ كرملين در غرب آن كه نماد سياست و حكومت در روسيه است، با بناي موزه تاريخي دولت (State Historical Museum) و كليساي زيباي كازان (Kazan Cathederal) در شمال آن كه بازگوكننده قرنها تلاش انسانهاست و با فريبندگي بازار باشكوه گام (Gum) در شرق ميدان وسيع سرخ؛ اين ها تمام آن چيزي است كه هر گردشگر براي سفر به شهري با عظمت مسكو تصور مي كند.

مجموعه ميدان سرخ و كاخ كرملين مسكو در سال ۱۹۹۰ بنا بر شواهد و مدارك تاريخي موجود به مجموعه ميراث جهاني يونسكو اضافه شد تا مردم دنيا در كنار مردم روسيه نگاهدار و مراقب اين ميراث تاريخي شكوهمند باشد.

يادمان‌هاي ارزشمند ميدان سرخ

بعد از جنگ ناپلئوني و خسارات شديدي كه در سال ۱۸۱۲ به كرملين وارد شد، اين منطقه مورد بازسازي قرار گرفت و يادمان‌هاي «مينين» و «پوژارسْكُمو» روبه‌روي كليساي جامع سنت باسيل نصب گرديدند. اين دو نفر در گذشته ارتش عظيمي از نيروهاي داوطلب را براي مبارزه در برابر ارتش اشغالگر لهستان جمع‌آوري كردند و در برابر آن‌ها پيروز شدند. اين يادمان‌ها را به عنوان سندي براي رشد حس ميهن‌پرستي در روسيه ساختند.

هر چند اين ميدان هميشه نقشي پر رنگ در تاريخ داشته اما بعد از حكومت شوروي نقش سياسي جديدي به عهده گرفت و بعد از مرگ لنين و ساخت مقبره او در سال ۱۹۲۴، هيئت رهبري شوروي همواره در رويداد‌هاي مهمي مانند روز مي، روز پيروزي و سالگرد انقلاب اكتبر و رژه‌هاي مهم در بالاي مقبره ظاهر مي‌شد. اين رويدادها اغلب فيلم‌برداري شده و با توجه به استقرار اعضاي مهم دولت در مقبره، به متخصصين غربي فرصت اندكي براي شناخت سياست‌هاي داخلي اتحاد شوروي مي‌دادند. گفته مي‌شد آن‌هايي كه به رهبر نزديك‌تر هستند مورد حمايت و پسند او بوده و دورترين افراد آن‌هايي هستند كه موقعيت خوب خود را از دست داده‌اند.

قلب مسكو؛ ميدان سرخ مسكو

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

ميدان سرخ امروزي

امروزه ميدان سرخ، با كرملين و كليساي جامع سنت باسيل، بدون شك معروف‌ترين منطقه كل روسيه و يكي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري كشور است. اگر چه رژيم شوروي سقوط كرد اما مقبره لنين هنوز هم مكاني ارزشمند و مهم بوده و جايي براي خودنمايي سران دولت روسيه حين مراسم‌هاي خاص محسوب مي‌شود. رژه ارتش در روز‌هاي ۹ مي و روز پيروزي در اينجا برگزار ميگردد. اين ميدان زيبا و تاريخي، تجربه‌هاي تكرار نشدني زيادي را براي گردشگران رقم زده است. چه از نظر رژه‌هاي ارتش، زيبايي ساختمان‌هاي اطراف يا تاريخ غني خود ميدان، اينجا براي هر كسي غافلگيري‌هاي مخصوصي دارد!

قلب مسكو؛ ميدان سرخ

راه دسترسي 

 رسيدن به ميدان سرخ شايد ساده ترين مسير در مسكو باشد. چه اين ميدان شگفت انگيز شهرتي جهاني داشته و درست در وسط شهر مسكو قرار دارد. به هر حال براي رسيدن به اين ميدان مي توانيد از نقشه زير نيز استفاده كنيد. البته سيستم متروي شهري مسكو زبانزد جهانيان است و با وجود ايستگاه هاي منتهي به ميدان سرخ با مترو به راحتي امكان پذير است.

اگر در بازديد از ميدان سرخ، مي خواهيد كه از كاخ كرملين هم بازديد كنيد بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه مجموعه كرملين در روزهاي پنج شنبه تعطيل است و چنانچه قصد بازديد از كل مجموعه را داريد بهتر است در روز ديگري به ديدن آن برويد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۸:۵۱

نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور | Interior Design | كانادا

درباره ي نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور:

اين نمايشگاه يك نمايشگاه تجاري براي طراحي داخلي است و در ونكوور برگزار خواهد شد. غرفه داران بهترين طرح ها را از ونكوور، شمال امريكا و سراسر جهان به نمايش مي گذارند. بازديدكنندگان مي توانند از اين نمايشگاه بهترين محصولات جهاني را انتظار داشته باشند. آنها فرصت دارند كه آخرين روند و ايده ها را ببينند و يا به سخنراني هاي جالب توسط كارشناسان اين صنعت گوش بدهند.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 03 مهر 1397 September 25, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 06 مهر 1397 September 28, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه https://informa.com/
آدرس نمايشگاه Vancouver Convention & Exhibition Center
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه صندلي، وان حمام، تخت، نيمكت، كابينت، صندلي، ميزهاي قهوه، ميز ناهار خوري، تخت تاشو، آشپزخانه، لامپ، سينك ظرفشويي، مبل، عسلي، ميز، رو مبلي و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تور هاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۵:۱۲

ميزبان بازي ايران و مراكش؛ ورزشگاه سن ‌پترزبورگ

ورزشگاه سن پترزبورگ روسيه ميزبان بازي اول ايران در جام جهاني 2018 روسيه است. بازي ايران مراكش در ورزشگاه سن پترزبورگ برگزار مي‌شود.


مطالب مرتبط: چگونه در مسابقات جام جهاني 2018 شركت كنيم؟


ورزشگاه كرستوفسكي واقع در شهر سن پترزبورگ روسيه از جمله استاديوم‌هاي برگزاري رقابت‌هاي جام جهاني، از جمله بازي ايران مراكش است. با جزييات بيشتر اين ورزشگاه، محل دقيق آن، نحوه خريد بليت و انواع خوراكي‌هاي و استراحت گاه‌هاي اطراف آن آشنا شويد.

تاريخچه ورزشگاه

 استاديوم سنت پترزبورگ كه با عنوان‌هاي مختلف از جمله ورزشگاه Zenit Arena، ورزشگاه Krestovsky و Piter Arena شناخته مي‌شود، استاديوم تازه‌اي از باشگاه Zenit است. اين ورزشگاه در محل استاديوم سابق ******ov ساخته شده است.

برنامه‌ريزي براي استاديوم جديد در اواخر سال ۲۰۰۵ آغاز شد و اولين كارهاي ساخت و ساز در پايان سال ۲۰۰۰۸ آغاز شد.

استاديوم در ابتدا برنامه‌ريزي شده بود تا در سال ۲۰۰۹ تكميل شود، اما كار با چندين تأخير از جمله يك طراحي مجدد براي رعايت الزامات FIFA و بررسي تقلب، مواجه شد.

استاديوم سنت پترزبورگ ابتدا بايد توسط شركت گاز روسيه گازپروم حمايت مي‌شد، اما پس از آنكه آن‌ها از اين پروژه دست كشيدند، بودجه اين پروژه توسط دولت شهر سنت پترزبورگ به تصويب رسيد. در نهايت در سال ۲۰۱۶ كار به سرعت پيشرفت كرد و استاديوم در آوريل ۲۰۱۷ تكميل شد، با اين حال هزينه‌هاي كلي از يك ميليارد دلار پيشي گرفته و هم‌اكنون يكي از گران‌ترين استاديوم‌هايي است كه تاكنون ساخته شده است.

اولين مسابقه رسمي در استاديوم سنت پترزبورگ در تاريخ ۲۲ آوريل ۲۰۱۷ زماني كه Zenit ميزبان اورال براي بازي در ليگ بود (۰-۲)، برگزار شد.

اين ورزشگاه توسط شركت معماري ژاپن، Kisho Kurokawa طراحي شده و شبيه به يك سفينه فضايي با پشت‌بام است كه چهار ستون را نگه داشته و بسيار شبيه به استاديوم ژاپني تويوتا كه توسط همان شركت طراحي شده است.

استاديوم سنت پترزبورگ يكي از مراكز بازي‌هاي جام جهاني 2018 در روسيه است كه در طي آن ميزبان چهار بازي اول گروه‌ها، يك چهارم نهايي، نيمه نهايي و مسابقه جايگاه سومي است.

در جام ملت‌هاي ۲۰۱۷، ميزبان ۴ بازي و مسابقه فينال بوده است.

ظرفيت استاديوم براي مسابقات منظم ليگ به ۵۶۱۹۶ نفر كاهش يافته است، اما براي جام جهاني به ۶۸۰۰۰ نفر افزايش خواهد يافت.

دسترسي به ورزشگاه سنت پترزبورگ

استاديوم سنت پترزبورگ در سمت غربي جزيره Krestovsky در شمال غربي سن پترزبورگ واقع شده است. استاديوم در فاصله تقريبا ۷٫۵ كيلومتري از ميدان كاخ در مركز شهر سن پترزبورگ قرار دارد.

نزديك‌ترين ايستگاه مترو Krestovsky Ostrov در خط ۵ بنفش است كه از خيابان مركز سن پترزبورگ عبور مي‌كند.

و از ايستگاه تا ورزشگاه ۲۵ دقيقه پياده‌روي از طريق پارك Maritime Victory دارد.

اتوبوس‌هاي ۱۰ و ۲۵ كمي نزديك به ورزشگاه ايستاده‌اند، اما هنوز هم يك پياده‌روي ۱۵ دقيقه‌اي تا رسيدن به آنجا وجود دارد. اتوبوس ۱۰ از مركز سن پترزبورگ عبور مي‌كند، درحالي‌كه اتوبوس ۲۵ از قسمت‌هاي شمالي سن پترزبورگ عبور مي‌كند.

خوردن، نوشيدن و خوابيدن در نزديكي استاديوم سنت پترزبورگ

 استاديوم سنت پترزبورگ در نوك جزيره Krestovsky واقع شده و در سه طرف درياي بالتيك قرار دارد.

در قسمت شرقي آن، امكانات ورزشي فراوان، پارك جالب و دريايي Maritime Victory، از جمله پارك تفريحي و همچنين مناطق مسكوني گنجانده شده است.

اين منطقه بسيار زيبا و دل‌نشين است كه مردم محلي محبوبي دارد. علاوه بر اين، رستوران‌هاي معقول در اين منطقه، بيشتر در ساحل جنوبي وجود دارد.

چند هتل در نزديكي استاديوم سنت پترزبورگ وجود دارد، اما آن‌ها همه نوع لوكس هستند و انتظار مي‌رود كه يك قيمت سنگين را دريافت كنند. Arena Hotel و Hotel Park Krestovskiy در كنار استاديوم قرارگرفته‌اند، درحالي‌كه Parklane Resort و SPA و Hermes Park Hotel در نزديكي ايستگاه مترو قرار دارند.

بليت‌هاي Zenit

بليت‌هاي بازي‌هاي Zenit را مي‌توانيد به‌صورت آنلاين خريداري كنيد همچنين در دفتر بليت‌فروشي استاديوم پتروسكي، فروشگاه‌هاي باشگاه در Nevskiy Prospekt 20، در مركز شهر، ايستگاه راه‌آهن Ladozhsky (طبقه دوم)، ايستگاه راه‌آهن Moskovsky يا هر مغازه M.Video قابل تهيه است.

قيمت بليت‌ها به حريف بستگي دارد، اما از ۳۰۰ روبل (۱۸۰۰۰۰ ريال) براي يك صندلي بالاي بالايي تا ۲۳۰۰ روبل (۱۴۰۰۰۰۰ ريال) براي صندلي مركزي در يكي از طرفين هزينه دارد. ديگر صندلي‌هاي پايين‌تر از ۷۰۰ تا ۱۷۰۰ روبل (۴۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ ريال) هزينه دارد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۷:۵۹

ميدان تكسيم؛ استانبول

ميدان تكسيم يكي از مهم‌ترين مناطق شهر استانبول از نظر سياسي، گردشگري و خريد است. اين ميدان از جمله جاهاي ديدني است كه در طول استفاده از تور تركيه بايد از آن ديدن كنيد.


مطالب مرتبط: چگونه در استانبول خريدي ارزان داشته باشيم


اگر قصد داريد به استانبول سفر كنيد و مي‌خواهيد يكي از پر جنب و جوش‌ترين نقاط شهر كه زندگي همواره در ۲۴ ساعت شبانه روز در آن جريان دارد را ببينيد، ميدان تكسيم يكي از بهترين گزينه‌ها براي شما خواهد بود. در اين گزارش تصويري با اين ميدان بيشتر آشنا خواهيم شد. با آدراپانا همراه باشيد.

ميدان تقسيم يا آن طور كه خود تركيه‌اي‌ها آن را ميدان تكسيم (Taksim Meydanı) مي‌نامند، در بخش اروپايي استانبول قرار دارد.

ميدان تكسيم؛ استانبول

ميدان تكسيم؛ استانبول

اين ميدان يكي از نمادهاي استانبول مدرن و در حقيقت چيزي مشابه ميدان آزادي تهران است كه راهپيمايي‌ها و رويداد و مراسم‌هاي خاص مردم تركيه در اين محل برگزار مي‌شود.

ميدان تكسيم؛ استانبول

ميدان تكسيم؛ استانبول

اولين چيزي كه پس از حضور در اين ميدان توجه شما را به خود جلب خواهد كرد، نماد «يادبود جمهوريت» است كه در ميانه ميدان قرار دارد.

اين بنا توسط پيكرتراش سرشناس ايتاليايي، پيترو كانونيكا، در سال ۱۹۲۸ ساخته و رونمايي شده است.

ميدان تكسيم؛ استانبول

ميدان تكسيم؛ استانبول

در نماي اصلي اين يادمان، مصطفي كمال پاشا، در لباس فرم نظامي و در ميان سربازهاي خود در روزهاي جنگ استقلال جاي گرفته است. در نماي پشت آن، آتاتورك با لباس شخصي در كنار عصمت اينونو و فوضي پاشا نخست وزير و وزير دفاع جمهوري تركيه و همراهان نزديك وي و در ميان سربازان و مردم ديده مي شوند.

ميدان تكسيم؛ استانبول

ميدان تكسيم؛ استانبول

در اطراف ميدان تقسيم مراكز تفريحي و گردشگري مهم و زيادي قرار دارند. همين موضوع اين ميدان را به يكي از مهم‌ترين مقصدهاي گردشگري در استانبول تبديل كرده است.

ميدان تكسيم؛ استانبول

خيابان معروف استقلال به اين ميدان منتهي مي‌شود و اگر از ميدان تقسيم وارد اين خيابان بشويد، تعداد زيادي رستوران زنجيره‌اي، مركز خريد و كافه را خواهيد يافت كه حضور در آن‌ها تجربه به ياد ماندني براي شما خواهد بود.

ميدان تكسيم؛ استانبول

دور تا دور ميدان پر از گاري‌هاي فروش غذا است كه در فصل‌هاي مختلف سال به فروش غذاي فصل مي‌پردازند. همچنين گروه‌هاي مختلفي به اجراي موسيقي خياباني مي‌پردازند.

ميدان تكسيم؛ استانبول

ميدان تكسيم؛ استانبول

در مجموع ميدان تقسيم و خيابان استقلال از ديدني‌ترين نقاط شهر استانبول هستند كه اگر قصد سفر به اين شهر را داشته باشيد، حتما بايد از آن‌ها ديدن كنيد. اگر شما هم قبلا به اين ميدان سر زده‌ايد، تجربه خود را با ما و خوانندگان ما در ميان بگذاريد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۳:۰۰

نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور | Interior Design | كانادا

درباره ي نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور:

اين نمايشگاه يك نمايشگاه تجاري براي طراحي داخلي است و در ونكوور برگزار خواهد شد. غرفه داران بهترين طرح ها را از ونكوور، شمال امريكا و سراسر جهان به نمايش مي گذارند. بازديدكنندگان مي توانند از اين نمايشگاه بهترين محصولات جهاني را انتظار داشته باشند. آنها فرصت دارند كه آخرين روند و ايده ها را ببينند و يا به سخنراني هاي جالب توسط كارشناسان اين صنعت گوش بدهند.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه طراحي داخلي ونكوور:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 03 مهر 1397 September 25, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 06 مهر 1397 September 28, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه https://informa.com/
آدرس نمايشگاه Vancouver Convention & Exhibition Center
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه صندلي، وان حمام، تخت، نيمكت، كابينت، صندلي، ميزهاي قهوه، ميز ناهار خوري، تخت تاشو، آشپزخانه، لامپ، سينك ظرفشويي، مبل، عسلي، ميز، رو مبلي و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تور هاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۹:۲۲

نمايشگاه ماجراجويي در فضاي باز | Outdoor and adventure show | كلگري

درباره ي نمايشگاه ماجراجويي در فضاي باز كلگري:

نمايشگاه ماجراجويي در فضاي باز در كلگري، بزرگترين نمايشگاه در نوع خود است. شركت كنندگان از طيف گسترده اي از سرگرمي هاي تفريحي محصولات و خدمات خود را نشان مي دهد. نمايشگاه شامل هفت منطقه مختلف است: سالن سفر و تعطيلات، نمايشگاه كمپينگ، منطقه دوچرخه ونكوور، غرفه ماجراجويي Offroad، غرفه ورزش هاي سه گانه، منطقه قايقراني و كاياك و منطقه ورزش هاي بوردي(sport boarding).

نمايشگاه ماجراجويي در فضاي باز، يك تجربه خريد كوچك را با ويژگي هاي بي نظير، همراه با بازنمايي محيط بيرون و آموزش تركيب مي كند. شما همچنين مي توانيد اسلايدهاي نفس گير ارائه شده توسط ماجراجويان را ببينيد و داستان هاي باور نكردني از ماجراهاي پرهيجان آنها را بشنويد.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه ماجراجويي در فضاي باز كلگري:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 04 فروردين 1397 March 24, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 05 فروردين 1397 March 25, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه http://outdooradventureshow.ca/
آدرس نمايشگاه BMO – Calgary Stampede Park
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه تعطيلات ماجراجويانه، تجهيزات دوچرخه، كمپينگ، امكانات مورد نياز كمپ، اجاق گاز سفري، صندلي سفري، كاياك، لباس مناسب ماجراجويي، كيسه خواب، غذاهاي ورزشي، تخته مخصوص اسكي روي آب و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تور هاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۰:۴۸

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

منطقه‌ كاپادوكيا در آناتولي مركزي واقع شده است. اين منطقه به خاطر قدمت تاريخي و شگفتي‌هاي طبيعي خود، بسيار مشهور و شناخته شده است. يكي از مناطق شهري كاپادوكيا، شهر اورگوپ است كه با قدمت و تاريخچه‌ي طولاني خود هرساله موردتوجه‌ گردشگران و توريست‌هاي اين منطقه قرار مي‌گيرد. در اين مطلب با هتل يوناك اولري در شهر اورگوپ آشنا خواهيم شد؛ هتلي كه در دل صخره‌ها و به شكل غار ساخته شده است. در طول سفرتان به تركيه، حتما از اين هتل ها ديدن كنيد. در ادامه با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: چگونه سفري مقرون به صرفه به تركيه داشته باشيم؟


در منطقه‌ زيبا و شگفت‌انگيز كاپادوكياي تركيه در شهر قديمي و باستاني اورگوپ (Urgup) در دل مخروط‌هاي سنگي توفا با نام Fairy chimney هتلي شيك و مجلل حفر شده است. هتل يوناك اولري با ۳۰ اتاق از ۶ خانه كه قدمت آن ها به قرن پنجم و ششم برمي‌گردد و يك عمارت بزرگ كه به قرن نوزدهم تعلق دارد، تشكيل شده است.

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

كاپادوكيا كه در قلب تركيه واقع شده است، امروزه به‌خاطر ويژگي‌هاي زمين شناختي، تاريخي و فرهنگي خود به يك مقصد گردشگري محبوب بدل شده است.

كاپادوكيا اساسا در منطقه‌اي واقع شده است كه زيربناي آن از سنگ‌هاي رسوبي (سنگ‌هايي در جويبارها و درياچه‌ها بوجود مي‌آيند) و همچنين از نهشته‌هاي آتشفشاني ايگنيمبرايت كه سابقا از آتشفشان‌هاي قديمي و كهن فوران كرده‌اند، تشكيل شده است.

اين نهشته‌هاي آتشفشاني، سنگ‌هاي نرم و سستي را بوجود آورده‌اند كه توسط لايه هاي بيروني سخت احاطه شده‌اند. مردمان شهر اورگوپ اين سنگ‌ها و صخره‌ها را حفاري كرده‌اند و در دل اين صخره‌ها، براي خود خانه، كليسا و هتل ساخته‌اند.

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

كاپادوكيه شهري باستاني است كه امروزه در قلب كشور تركيه و در آناتولي مركزي جاي گرفته است و نام آن ريشه در كلمات پارسي باستان دارد. اين شهر در سازمان جهاني يونسكو به ثبت رسيده است و طبيعي است كه همه ساله تعداد زيادي مسافر را به سمت خود بكشاند.

دره‌ها، حالت صخره‌ها وغارهاي طبيعي آن از اصلي ترين دلايل جذب توريست مي‌باشد. با مديريت درست و اقتصادي اين غارها، توانسته اند در دل كوه ها، هتل‌ها و حتي كليساهايي را بسازند، كليساهايي كه زمان ساخت‌شان به قرن ها پيش برمي‌گردد.

اگر قصد سفر به كاپادوكيه را داريد نبايد خود را براي مواجه شدن با  هتلي عادي آماده كنيد چراكه شما مي‌توانيد در هتلي هيجان انگيز در درون غار به استراحت بپردازيد. در اين غارهاي پهن‌آور به شما اجازه داده مي‌شود تا در آن گشت و گذاري داشته باشيد و با فرهنگ مردم آن زمان آشنا شويد چراكه در برخي از غارها نقاشي‌ها و حكاكي‌ها هنوز باقي است.

در اين منطقه چندين هتل غاري شكل ديگر نيز داريم كه در ادامه آنها را نام خواهيم برد:

10. هتل غار فوكاس (Phocas Cave Suites)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

9. هتل موزه كاپادوكيه (Museum Hotel Cappadocia)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

8. پانسيون غار (Travellers Cave Pension)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

7.  سوييت‌هاي غار كاپادوكيه (Cappadocia Cave Suites)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

6. هتل غار كلبك اسپشيال (Kelebek Special Cave Hotel)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

5. غار كاياكاپي پريميوم (Kayakapi Premium Caves)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

4. هتل غار ترا (Terra Cave Hotel)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

3. هتل غار يوناك اولري (Yunak Evleri Cave Hotel)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

2. هتل غار آرتميس (Artemis Cave Suites)

هتل هايي به شكل غار، در كاپادوكيه تركيه

1. هتل غار سلطان (Sultan Cave Suites)


برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۸:۱۹

دانستني هاي ويزا

زماني‌كه سخن از سفر خارجي به ميان مي‌آيد، بدون ترديد ديدني‌هاي جذاب و شايد هزينه‌هاي گزاف به ذهن همه خطور مي‌كند، ولي دريافت ويزا مهم‌ترين بخش اين نوع سفرها محسوب مي‌شود.

ويزا يا رواديد يكي از مهم‌ترين ملزوماتي است كه قبل از هر سفر خارجي بايد براي تهيه آن اقدام شود. در واقع، ويزا سندي است كه توسط نمايندگان قانوني دولت هر كشور مانند سفارتخانه يا كنسولگري براي شهروندان ساير كشورها صادر مي‌شود و طبق آن درخواست اتباع خارجي براي ورود، عبور يا اقامت در كشور متبوع آن سفارت به تائيد رسيده است. البته بايد در نظر داشت كه افسران مهاجرت مي‌توانند به دلايل مختلف اين تقاضاها را رد كنند. همچنين، صدور ويزا از جانب سفارتخانه‌ها يا كنسولگري‌ها منوط به ارائه مدارك و پرداخت وجه به منظور بررسي درخواست متقاضي است.

در كوتاه ترين زمان، ويزاي كانادا دريافت كنيد!

ويزاي 5 ساله كانادا

تفاوت ويزا و پاسپورت

گذرنامه يكي از اوراق هويتي است كه از جانب دولت هر كشوري براي شناسايي هويت و مليت شهروندان خود در سطح بين‌المللي صادر مي‌شود و شامل اطلاعاتي مانند عكس، نام، تاريخ تولد، جنسيت و ساير اطلاعات فيزيكي است. در حالي‌كه ويزا به مجوز ورود، عبور يا اقامت براي مدتي معين در كشوري ديگر گفته مي‌شود كه از طرف مراجع قانوني براي دارنده پاسپورت صادر شده و در يكي از صفحه‌هاي آن درج مي‌شود.دانستني هاي ويزا

انواع كشورها از نظر صدور ويزا

كشورهاي جهان بر اساس سياست‌ خارجي، روابط بين‌المللي و… شرايط متفاوتي را براي صدور ويزا وضع مي‌كنند. به عبارت ديگر، شرايط ويزا براي سفر به كشورهاي خارجي دو صورت است؛ كشور مزبور از شهروندان ساير كشورها درخواست ويزا مي‌كند ‌يا به موجب قراردادهاي في‌مابين، شهروندان كشورهاي طرف تفاهم‌نامه از دريافت ويزا معاف يا ملزم به اخذ مجوز ورود و رواديدي جامع هستند.

 براي مثال، سال‌ها قبل تفاهم‌نامه‌اي (در زمان آتاتورك و رضا‌خان) ميان دو كشور ايران و تركيه به امضا رسيده كه طبق آن شهروندان دو كشور براي ورود به خاك يكديگر نيازي به دريافت ويزا ندارند. همچنين، كشورهاي اروپايي تحت پيماني با همين نام، قوانين يكپارچه‌اي در راستاي فعاليت‌ها و مقررات مرزي و مسافرتي خود، وضع كرده‌اند كه طبق آن تمامي مردم كشورهاي خارج از اين اتحاديه براي سفر و اقامت در اين مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و رواديدي جامع و واحد موسوم به «ويزاي شينگن» (Schengen Visa) هستند.

مدارك مشترك براي درخواست ويزا

معمولا سفارتخانه‌ها بنا به قوانين داخلي خود مدارك متفاوتي را از متقاضيان براي صدور ويزا درخواست مي‌كنند، ولي تعدادي از موارد ليست مدارك درخواستي تقريبا براي همه كشورها مشترك است؛ براي مثال، گذرنامه داراي اعتبار (حداقل شش ماه)، تكميل فرم تقاضا، مدارك مالي (پرينت گردش حساب بانكي)، عكس، مدارك شغلي (جواز كسب، گواهي اشتغال به تحصيل و…)، بليط رفت و برگشت، واچر هتل و بيمه مسافرتي.

دانستني هاي ويزا

دانستني هاي ويزا

انواع ويزا بر اساس نوع سفر

طبقه‌بندي‌هاي متفاتي در كشورهاي مختلف براي ويزاها وجود دارد، ولي به‌طور معمول ويزاها را بر اساس هدف سفر مي‌توان به گروه‌هاي زير تقسيم كرد:

 • ويزاي ترانزيت

دارندگان اين ويزا مي‌توانند از كشور ثالث (يا ميانجي) به منظور رسيدن به مقصد اصلي عبور كنند. اين ويزا داراي اعتباري محدود (از چند ساعت تا ۱۰ روز) بسته به طول مسير در كشور واسطه است. اين ويزا اغلب توسط خدمه ناوگان حمل و نقل (هواپيما، كشتي و…)، رانندگان، قايق‌هاي ماهيگيري و… استفاده مي‌شود.

دانستني هاي ويزا

 • ويزاي اقامت كوتاه مدت يا ويزاي توريستي

بسياري از كشورها بنا به دلايل مختلف اين ويزا را به گروه‌هاي مختلف طبقه‌بندي مي‌كنند؛

 1.  ويزاي توريستي يا به عبارتي رواديد گردشگري (Tourist visa): ويزاي توريستي يكي از متداول‌ترين روش‌هاي فر و پرتقاضاترين انواع ويزا است كه براي مدتي محدود به منظور گردش در كشور مقصد صادر مي‌شود و دارندگان اين ويزا مجاز با كار يا ادامه تحصيل در كشور مقصد نيستند.

 2. ويزاي اختصاصي (Private visa): كه به وسيله ارسال دعوت‌نامه از طريق يكي از شهروندان كشور مقصد براي بازديد صادر مي‌شود.

 3.  ويزاي پزشكي يا درماني (Visa for medical reasons): اين نوع ويزا براي بيماراني است كه براي ادامه درمان به خارج از كشور اعزام مي‌شوند.

 4.  ويزاي تجاري/بازرگاني (Business visa): اين نوع از ويزا نيز براي انجام مبادلات تجاري صادر مي‌شود.

 5.  ويزاي كار در تعطيلات يا ويزاي تبادل فرهنگي (Cultural exchange visa / Working holiday visa): اين نوع از ويزا در موراد خاصي براي كار (يا در برخي مواقع براي تحصيل) به منظور تامين هزينه‌هاي سفر صادر مي‌شود. اين نوع از ويزا اغلب توسط جوانان اهل سفر و جهانگردي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و هدف از آن تشويق به سفر و تبادل فرهنگي ميان كشورهاي امضاكننده تفاهم‌نامه است.

 6.  ويزاي زيارتي (Pilgrimage visa): اين ويزا براي انجام سفرهاي زيارتي و انجام مناسك مذهبي در كشورهايي مانند عربستان، عراق و ايران صادر مي‌شود. ويزاي حج و ويزاي اربعين نمونه‌هاي اين نوع ويزا هستند.

 • دانستني هاي ويزا

  دانستني هاي ويزا

  ويزاهاي بلند مدت

اين ويزاها نسبت به ويزاهاي كوتاه مدت از مدت اعتبار بيشتري برخوردار هستند، ولي ويزاي اقامت دائم محسوب نمي‌شوند.

 1. ويزاي تحصيلي (Student visa): براي ادامه تحصيل دانشجويان در كشوري ديگر صادر مي‌شود. البته ويزاي تحقيقاتي (Research visa) نيز زيرمجموعه ويزاي تحصيلي محسوب مي‌شود و دارندگان آن مي‌توانند براي انجام كارهاي تحقيقاتي در مدتي معين در كشور مقصد اقامت كنند.

 2. ويزاي كار موقت (Temporary worker visa): دريافت اين نوع ويزا مشكل است، ولي نسبت به ويزاي تجاري از مدت اعتبار بيشتري برخوردار است. نكته قابل توجه اينكه ويزاي خبرنگاري (Journalist visa) نيز زيرمجموعه ويزاي كار موقت محسوب مي‌شود و دريافت آن از جانب سازمان‌هاي مربوطه براي كاركناني كه براي ماموريت به برخي كشورها اعزام مي‌شوند، الزامي است.

 3. ويزاي اقامت (Residence visa): اين نوع ويزا براي اقامت طولاني مدت در كشور ميزبان صادر مي‌شود.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)

با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا

 • ويزاهاي مهاجرتي

ويزاي مهاجرتي (Immigrant visas) ويژه افرادي است كه با هدف تغيير محل زندگي قصد مهاجرت به كشور ديگري را دارند؛ ازدواج با شهروند تابعه كشور مقصد نيز زيردسته ويزاي مهاجرتي است.

 • ويزاهاي رسمي

ويزاي رسمي يا ويزاي ديپلماتيك (Official visas) ويژه مقام‌هاي رسمي و افرادي است كه براي انجام ماموريت‌هاي ديپلماتيك عازم كشورهاي خارجي مي‌شوند.

انواع ويزا بر اساس تعداد ورود و خروج

 • ويزاي يكبار ورود يا سينگل (Single visa) اعتبار اين ويزا پس از يكبار ورود و خروج به كشور مقصد حتي در صورت وجود تاريخ و اعتبار از بين مي‌رود.

 • ويزاي دوبار ورود يا دابل (Double visa) دارنده اين ويزا مي‌تواند تا زماني كه ويزا از نظر تاريخ داراي اعتبار است، دوبار به كشور مقصد وارد و خارج شود.

 • ويزاي چندبار ورود يا مالتيپل (Multiple visa) دارنده اين ويزا مي‌تواند تا زماني كه ويزا از نظر تاريخ داراي اعتبار است به دفعه‌هاي مكرر به كشور مقصد وارد و خارج شود.

 • ويزاي صفربار ورود يا ترانزيت فرودگاهي (Airport transit visa) بعضي از كشورها براي تعويض هواپيما در فرودگاه آن كشور نيز درخواست ويزا مي‌كنند. دارنده اين ويزا حق خروج از فرودگاه را حتي براي چند دقيقه ندارد و در حقيقت، اين ويزا مجوز خارج شدن از هواپيما، رفتن به سالن ترانزيت و سوار شدن به هواپيما به مقصد كشور بعدي است.

انواع ويزا بر اساس روش درخواست

كشورها بر اساس مراحل صدور ويزا نيز به گروه‌هاي مختلفي تقسيم مي‌شوند؛

 1. كشورهاي معاف از ويزا كشورهايي هستند كه براي سفرهاي توريستي نيازي به دريافت ويزا وجود ندارد.

 2. كشورهايي كه پيش از سفر به آن‌ها بايد براي تهيه ويزا اقدام كرد. اغلب كشورهاي جهان براي شهروندان ايراني در اين دسته قرار دارند و پيش از سفر به آن‌ها بايد با مراجعه به سايت سفارت ليست مدارك مورد نياز را تهيه كرده و سپس براي دريافت ويزا و نوبت اقدام كرد.

 3. ويزا در بدو ورود (visa on arrival): براي دريافت اين ويزا نيازي به تعيين وقت يا مراجعه حضوري به سفارت وجود ندارد و صرفا در زمان ورود به كشور مقصد ضمن پرداخت وجه (بعضي از كشورها نياز به يك سري مدارك نيز دارند) مهر يا برچسب ويزا در پاسپورت درج مي‌شود.

 4. ويزاي الكترونيك (e-Visa) در اين نوع ويزا كليه اطلاعات از طريق شماره گذرنامه دريافت شده و تمامي مراحل صدور ويزا به صورت اينترنتي انجام مي‌شود؛ همچنين، تا پيش از سفر هيچ‌گونه برچسب يا مهري در گذرنامه درج نمي‌شود.


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ]