تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟ adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۴:۵۲

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

يكي از نگراني هايي كه مسافران سفرهاي خارجي مانند تور روسيه، با خود خواهند داشت، وسايل نقليه است. شايد بيشتر مردم عادت به خودروي شخصي خود داشته باشند ولي وسايل نقليه عمومي هم از نظر هزينه و هم از نظر سرعت بسيار به صرفه تر خواهند بود. در ادامه با ما همراه باشيد تا با وسايل نقليه عمومي مسكو آشنا شويد.


مطالب مرتبط: چگونه سفري ارزان به روسيه داشته باشيم؟


آسان ترين و مطمئن ترين راه براي اين كه از فرودگاه به هتلتان برويد، اين است كه برنامه تان را از قبل با هتل يا آژانس مسافرتي خود هماهنگ كنيد و از ترانسفر فرودگاهي استفاده كنيد. در اين صورت، احتمالا با هزينه اي برابر با هزينه ي تاكسي هاي معمولي، مي توانيد بي هيچ دردسري از فرودگاه به هتل برويد. از هر پنج فرودگاه هم به خطوط حمل و نقل عمومي دسترسي خواهيد داشت؛ به اين شكل كه بايد با ون هاي ويژه ي فرودگاهي تا يكي از ايستگاه هاي مترو برويد و از آنجا سوار مترو شويد. اين راه ارزان تر، و البته كندتر، است.

ميني بوس ها يا مارشروتكاهاي بين فرودگاه بين المللي شرمتيوو۱ و ايستگاه متروي رچنوي، در مسير رفت و برگشتشان، توقفي هم در فرودگاه شرمتيوو۲ دارند. اين ميني بوس ها وقتي ظرفيتشان تكميل شد حركت مي كنند؛ يعني حدود نيم ساعت يك بار. اگر مي خواهيد در شرمتيوو ۲ سوار اين ميني بوس ها شويد، به ايستگاهي برويد كه ۲۰۰ متر جلوتر از پايانه ي مسافري و درست در سمت راست پاركينگ قرار گرفته است.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

اگر مي خواهيد از شهر به سمت فرودگاه هاي شرمتيوو برويد، با مترو به ايستگاه رِچنوي برويد و از خروجي نزديك سر قطار خارج شويد. حدود ۱۰۰ متر دورتر از ايستگاه، ميني بوس فرودگاه را مي بينيد. اين مسير رفت و آمد بين شهر وشرمتيوو۲ يك ساعت و بين شهر و شرمتيوو۱ حدود ۷۰ دقيقه طول مي كشد. اتوبوس شهري خط ۵۵۱ هم از همين مسير مي گذرد، اما استفاده از آن زمانبرتر است. ا گر با تاكسي از شرمتيوو۲ به مركز شهر بياييد، حدود ۴۵ دقيقه در راه خواهيد بود و دور و بر ۸۰۰ روبل بايد كرايه بدهيد.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

اگر سر و كارتان با فرودگاه دُمُدِدُوو باشد، بهترين راه اين است كه از قطار سريع السيري كه هر نيم ساعت از ايستگاه متروي پاولتس به اين فرودگاه مي آيد، استفاده كنيد تا با پرداخت ۱۰۰ روبل در ۴۵ دقيقه به فرودگاه برسيد. بارتان را هم مي توانيد در همان ايستگاه قطار به دفتر فرودگاه تحويل بدهيد و خيالتان را راحت كنيد.

طي كردن همين مسير با تا كسي ۷۰۰ تا ۸۰۰ روبل هزينه دارد و بسته به ترافيك بين يك ساعت تا يك ساعت و ربع طول مي كشد. از فرودگاه ونوكوو هم مي توانيد با قطار سريع السير، با هزينه ي ۷۶ روبل و در ۳۵ دقيقه، به ايستگاه كي نفسكي برويد. اين قطار از ۷ صبح تا ظهر و از ۵ عصر تا ۸شب هر يك ساعت حركت مي كند. در غير از اين ساعت ها مي توانيد با ميني بوس بين فرودگاه و ايستگاه متروي يوگ وزاپادنايا رفت و آمد كنيد؛ مسيري كه نيم ساعت طول مي كشد و ۳۰ روبل هزينه دارد. كرايه ي تاكسي بين مركز شهر و اين فرودگاه حدود ۸۰۰ روبل است و حدود يك ساعت هم در راه خواهيد بود.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

مترو

متروي مسكو بيشتر نقاط شهر را به هم وصل كرده و بهترين وسيله براي رفت وآمد است. اتوبوس ها، تراموا و قطارهاي شهري هم شما را به معدود نقاط دور از شبكه ي مترو مي رسانند. معمولا بليت اين وسايل نقليه را مي توانيد داخل آن ها به قيمت ۱۰ روبل از متصدي بخريد. مترو راحت ترين، سريع ترين و ارزان ترين وسيله ي حمل و نقل در مسكو است و خيلي از ايستگاه هاي مترو هم فضايي ديدني دارند. قطارها زود به زود مي آيند و كم پيش مي آيد كه بيش از دو دقيقه در ايستگاه منتظر بمانيد. با اين حال، درساعت هاي شلوغ، واگن ها كاملا پر هستند.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

مسكو بيش از ۱۵۰ ايستگاه مترو دارد كه به كمك تابلوهاي بزرگ زردي كه حرف M را رويشان نوشته اند، آن ها را پيدا مي كنيد. بليت هاي مغناطيسي مترو را مي توانيد از باجه هاي بليت فروشي ايستگاه ها بخريد. خريد بليت هاي ۱۰ سفره(۱۲۰ روبل) و ۲۰ سفره (۱۹۵ روبل) هم به صرفه تر است و هم از چند بار در صف خريد بليت ايستادن نجاتتان مي دهد. در همه ي ايستگاه ها نقشه هاي مترو و تابلوهاي نشان دهنده ي مسير شما را راهنمايي مي كنند. براي تغيير خط بايداز زيرگذرهايي استفاده كنيد كه با تابلوهاي «Perekhod» مشخص شده اند؛ تابلوهايي معمولا آبي رنگ با تصوير فردي كه از پله ها بالا مي رود. در واگنها هم نقشه هايي هستند كه همه ي ايستگاه هاي خط را با حروف لاتين و سيريليك مشخص كرده اند.

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

حمل و نقل عمومي در مسكو چگونه است؟

تاكسي

 در مسكو هم، مانند ايران خودمان، مسافركش زياد است؛ بنابراين كافي است كنار خيابان بايستيد و دستتان را دراز كنيد تا يك تاكسي يا مسافركش شخصي جلوي پايتان بايستد. البته تاكسي هاي رسمي را مي توانيد از لوگوي شطرنجي روي بدنه و يا چراغ سبز كوچكشان تشخيص دهيد.
تاكسي هاي مسكو از تاكسيمتر استفاده نمي كنند و همه ي آنها هم مي گويند كه پول خرد ندارند، پس بهتر است پول خرد با خودتان داشته باشيد. اگر ظاهر مسافران يك تاكسي به دلتان ننشست، بي خيالش شويد. در واقع، بهتر است اصلا سوار ماشين هايي كه بيشتر از دو مسافر دارند نشويد.

اگر شما هم تجربه اي درباره ي استفاده از وسايل نقليه عمومي مسكو و يا هر شهر ديگري داريد، با ما در ميان گذاريد.


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]