تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
سوغات سوچي چيست؟ adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۲:۱۲

سوغات سوچي چيست؟

سوچي يكي از شهرهاي توريستي مهم روسيه است. اگر به اين شهر سفر كرديد، مطمئن باشيد كه همه ي دوستان و آشنايان منتظر شما و سوغاتي هايتان خواهند بود. ولي آيا مي دانيد از سوچي چه چيزي به عنوان سوغاتي بياوريد؟ در ادامه با آدراپانا همراه باشيد.


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به سوچي


سوچي، به دليل ميزباني مسابقات جام جهاني، اين روزها بيشتر از هميشه سر زبان‌ها افتاده است.

عروسك‌هاي ماتريوشكا

وقتي صحبت از سوغات روسيه باشد اولين چيزي كه به ذهن مي‌رسد، عروسك‌هاي ماتريوشكا است؛ عروسك‌هاي زيبايي كه از كوچك به بزرگ درون هم قرار مي‌گيرند. جالب است بدانيد كه اين عروسك‌ها اصالتا ژاپني هستند و اولين بار در نمايشگاه جهاني ۱۹۰۰ پاريس معرفي شدند. امروزه اين عروسك‌ها به عنوان سوغات روسيه در سراسر دنيا شناخته مي‌شوند و عموما از چوب تهيه مي‌شوند. روسيه هم سابقه‌اي طولاني در ساخت صنايع دستي چوبي دارد. امروزه اين عروسك‌ها را با جنس‌ها و كيفيت‌هاي مختلف مي‌توانيد از فروشگاه‌ها خريداري كنيد. حتي مدل‌هاي متنوعي براي اين عروسك‌ها وجود دارند، مثلا بعضي از آنها به شكل شخصيت‌هاي سياسي روسيه طراحي مي‌شوند. قيمت آنها بستگي به تعداد عروسك‌ها و ميزان ظرافت و دقتي دارد كه در رنگ آميزي آنها به كار رفته است.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

تلنياشكا (Telnyashka)

اين تي‌شرت‌هاي راه راه كه داراي رنگ‌هاي متفاوتي هستند، بخشي از يونيفرم نيروهاي نظامي روسيه در قرن نوزدهم بوده اند. امروزه مي‌توانيد اين تي‌شرت‌ها را در رنگ‌هاي مختلف به عنوان سوغاتي خريداري كنيد.

سوغات سوچي چيست؟

والنكي (Valenki)

اين پاپوش‌هاي سنتي زمستاني كه عموما به شكل چكمه‌هاي نمدي توليد مي‌شوند، يكي از سوغاتي‌هاي سنتي شهر سوچي هستند.

سوغات سوچي چيست؟

شكلات

اهالي روسيه علاقه‌ي زيادي به شيريني‌جات دارند و شكلات‌ها و شيريني‌هاي روسي، بسيار لذيذ هستند. كافي است يك بار يكي از آنها را امتحان كنيد تا مشتاق شويد كه اين طعم لذيذ را با دوستان خود شريك شويد.

شكلات آليونكا يكي از محبوب‌ترين سوغاتي‌هاي روسيه است كه با بسته‌بندي خاص خود شناخته مي‌شود؛ بسته‌اي با تصوير يك دختربچه.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

چرچخلا يا لواشك آجيلي

اين خوراكي لذيذ، در سراسر منطقه‌ي قفقاز رايج است و در هر شهر و كشوري با دستور و طعمي خاص و با ظاهري متفاوت تهيه مي‌شود و اسامي مختلفي دارد. براي تهيه‌ي آن، انواع مغزها را پس از نخ كردن، در عصاره‌اي غليظ و ميوه‌اي قرار مي‌دهند، سپس از جايي آويزان مي‌كنند تا خشك شود.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

خاويار

خاويار تخم ماهيان خاوياري و از گرانترين غذاهاي جهان است. درياي خزر به عنوان بزرگ‌ترين منبع ماهيان خاوياري در جهان بيش از ۹۰ درصد خاويار جهان را تأمين مي‌كند. روسيه يكي از مهم‌ترين توليدكنندگان و صادركنندگان خاويار است. اگر توانايي مالي براي خريد خاويار داريد، مي‌توانيد در سفر به سوچي، براي خود يا نزديكان‌تان خاويار بخريد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

صنايع دستي دريايي

درياي سياه علاوه بر ماهي، موجوات آبزي فراواني دارد كه از ميان آنها مي‌توان به انواع صدف‌ها اشاره كرد. بنابراين تعجبي نيست كه در مناطق ساحلي انواع و اقسام صدف‌هاي زيبا پيدا مي‌شود و هنرمندان خوش‌ذوق محلي از آنها براي ساخت انواع صنايع دستي و زيورآلات استفاده مي‌كنند كه مي‌توانيد محصولات آنها را در فروشگاه‌هاي مختلف پيدا كنيد و بخريد. اگر خودتان به ساخت صنايع دستي با صدف علاقه داريد در نواحي ساحلي مي‌توانيد صدف جمع كنيد. معمولا بعد از طوفان و باد شديد، صدف‌هاي بزرگتري در ساحل پيدا مي‌شوند.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

برگ بو

برگ بو يگ گياه خوشبو و هميشه سبز است. برگ اين گياه سمبل صلح، جاودانگي و شكوه است. در روسيه از برگ بو هنگام پختن گوشت، غذاهاي گياهي و سوپ‌ها استفاده مي‌كنند. مي‌توانيد چند شاخه برگ بو را همراه ببريد و در گلدان نگه داريد. اين برگ‌هاي خوشبو تا چند روز حتي بدون آب، تازه مي‌مانند و خاطرات سفر را به يادتان مي‌آورند. زماني كه شاخه‌ها خشك شدند مي‌توانيد برگ‌هاي آن را جدا كنيد و چند دقيقه قبل از پختن كامل غذا، آن را به سوپ يا غذاهاي ديگرتان اضافه كنيد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

اكاليپتوس

در تمام طول سال در بازارهاي نزديكي اقامتگاه‌هاي سلامتي در سوچي مي‌توانيد برگ‌ها و شاخه‌هاي بزرگ اكاليپتوس را بخريد. گياهي كه خواص زيادي براي آن عنوان مي‌كنند. عصاره‌ي برگ‌هاي اكاليپتوس، يك نوشيدني مفيد است كه از بدن در برابر بسياري از بيماري‌ها دفاع مي‌كند. همچنين بخور اكاليپتوس يك درمان طبيعي و ثابت شده‌ي سرماخوردگي است.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

ادويه‌جات

منطقه‌ي قفقاز نه تنها به خاطر آشپزي منحصربه‌فرد و فوق‌العاده بلكه به خاطر ادويه‌جات و گياهان معطري كه در آن رشد مي‌كند، مشهور است. تنوع اين ادويه‌جات و گياهان معطر بسيار جالب توجه است. در بازارچه‌هاي محلي سوچي مي‌توانيد انواع ادويه‌جات را به صورت جداگانه يا مخلوط خريداري كنيد. يكي از اين ادويه‌هاي مخلوط Adjika نام دارد كه هر كسي براي تهيه‌ي آن يك دستور سري دارد. اين ادويه را با هر نوع غذايي از گوشت تا پاستا مصرف مي‌كنند و با توجه به ميزان فلفل موجود در آن دسته‌بندي مي‌كنند تا هر كس با توجه به ذائقه هر كدام را كه دوست داشت، انتخاب كند.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

نقاشي

درياي سياه با همه‌ي زيبايي‌ها و رنگ‌هاي متنوعي كه دارد، همواره الهام‌بخش هنرمندان محلي براي خلق آثار هنري بوده است. در شهر سوچي هنرمندان زيادي آثار خود را براي فروش عرضه مي‌كنند. آثار اين هنرمندان از نقاشي‌هاي ساده گرفته تا شاهكارهاي هنري در گالري‌هاي هنري به فروش مي‌رسند. براي اينكه اين آثار را ببينيد و خريداري كنيد مي‌توانيد به موزه‌ي هنر در گردشگاه مركزي سوچي و پارك Riviera سر بزنيد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

صنايع دستي ساخته شده از بامبو

در بيشتر فروشگاه‌هاي سوغات در سوچي، صنايع دستي و محصولات ساخته شده از بامبو را خواهيد ديد. بامبو در حومه‌ي شهر سوچي رشد مي‌كند. اين سوغاتي‌هاي جالب، كاملا دست‌ساز و حاصل ذوق، سليقه و تلاش هنرمندان محلي است. در سوچي، هنرمندان از بامبو براي ساخت انواع ظرف، جعبه، قاب عكس، جاسيگاري، سبد و… استفاده مي‌كنند. يكي از نكات مثبت اين سوغاتي جذاب اين است كه بسيار سبك است و وزن چمدان شما را بالا نمي‌برد.

سوغات سوچي چيست؟

سوغات سوچي چيست؟

هنرهاي شيشه‌اي

يكي از كارهاي سرگرم‌كننده‌اي كه مي‌توانيد در سفر به روسيه انجام دهيد بازديد از استوديوي هنرهاي شيشه‌اي در Adler است. در اين تور، با شيشه‌گري سنتي روسيه آشنا مي‌شويد. هنرمندان ماهر شيشه‌گر، در مقابل چشم بازديدكنندگان، اشياي مختلف را مي‌سازند و بازديدكنندگان از نزديك با مراحل كار آشنا مي‌شوند. حسن ختام اين بازديد، خريد آثار هنري ساخته شده با شيشه است كه معمولا شامل انواع ظروف و گلدان است. البته اين سوغاتي، بسيار حساس و شكننده است و بايد مراقب حمل و نقل آن باشيد و به خوبي آن را بسته‌بندي كنيد.همه‌ي محصولات ساخته شده در اين كارگاه، ضمانت اصالت كالا دارند.


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]