تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۰:۱۱

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

روسيه از آن دسته كشورهايي است كه ظرفيت‌هاي قابل توجهي در زمينه تاريخي، هنر، فرهنگ و طبيعت دارد ولي شايد در بين ما ايرانيان كمتر شناخته شده باشد. يكي از اين جاذبه‌هاي كه هم از نظر تاريخي و هم از نظر هنري ارزشمند است مجموعه كاخ كرملين مسكو است. در ادامه با آدارپانا همراه باشيد تا با اين كاخ شكوهمند آشنا شويد.


مطالب مرتبط: كليساي جامع سن باسيل؛ روسيه


كاخ كرملين، محور و اساس پايتخت روسيه يعني مسكو محسوب مي‌شود. اين كاخ نماد و محلي است كه دولت فعلي روسيه در آن زمام امور را به دست گرفته است و همچنين يكي از مكان‌هايي است كه بيشترين تعداد بازديد در اين كشور را دارد. اصولا، بسياري از شهرهاي روسيه عادت به ساختن كاخ‌هاي كرملين داشتند كه در واقع نسخه‌ي روسي يك دژ نظامي محسوب مي‌شدند. از اين رو كاخ كرملين به عنوان يك دژ نظامي بنا شده است. اما شهر رو به رشد رفت و تا بيرون از كرملين گسترده شد. اين كاخ در حال حاضر در بخش شرقي ميدان سرخ واقع شده است.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

بناي چوبي در قرن ۱۲ ميلادي در مكان كنوني كرملين تاسيس شد، با اين وجود، بر اثر آتش‌سوزي‌هاي مداوم در قرن ۱۶ ميلادي سنگ را به جاي چوب در بازسازي اين بنا به كار گرفتند. ديوار بناي مذكور در ابتدا به طور خالص به رنگ سفيد بود. يكي از ديگر جاذبه‌هاي شهر مسكو صومعه‌ي نوودويچي است كه به عنوان يك كپي از كاخ كرملين ساخته شده است و به همين دليل است كه ديوارهايش هنوز سفيد هستند.

بسياري از قسمت هاي داخلي كاخ در محدوده گردشگري نيستند و جزو املاك دولت و رياست جمهوري اند، اما گنجينه هايي هم كه در اختيار عموم بازديدكنندگان قرار مي گيرند كم نيستند. گنجينه هايي كه اين مجموعه را به يك قهرمان اصلي در دنيا تبديل كرده اند و در القاي صفت جاودانگي به آن بسيار موثرند.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

براي ورود به اين مكان تهيه بليط ضروري است. ميهمانان مي توانند از طريق غرفه هاي متعددي نظير الكساندروفسكي ساد Alexandrovsky Sad)) واقع در قسمت غربي كرملين وجود دارد. با تهيه بليط قلمرو كرملين امكان بازديد از خود مجموعه همراه با كليساها و ساختمان هاي قديمي براي بازديدكنندگان وجود دارد. اما ورود به موزه اسلحه كرملين و نمايشگاه صندوق الماس محل ذخيره جواهرات و الماس هاي جادويي مستلزم تهيه بليطي جداگانه خواهد بود.
برخي از ساختمان هاي كرملين به ويژه كاخ پتريياك (Patriarch’s Palace) در طول سال ميزبان نمايشگاه هاي ويژه اي است كه ورود به آنها مستلزم پرداخت هزينه مي باشد. بليط نمايشگاه ها معمولاً در سمت ورودي ساختمان هاي محل برگزاري آنها توزيع مي گردد. اما بهتر است قبل از وارد شدن به كرملين در مورد آنها اطلاعات لازم را كسب نماييد.

داخل كرملين 

مي توان از كليساي اعظم آرچانگل ميخائيل (Cathedral of the Archangel Michael) به عنوان يكي از بزرگترين كليساهاي كرملين نام برد، ساختماني باشكوه كه در سال 1508 بنا شد و ميزبان مقبره پاشاهان مسكو از ايوان كاليتا تا ايوان پنجم مي باشد. سنگ كاري هاي سفيد و مناره هاي كوچك اين كليسا ريشه در سبك رنسانس ايتاليايي دارد.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

كليساي اعظم بشارت (Annunciation Cathedral) يكي ديگر از آثار تاريخي كرملين است كه در سال 1482 توسط معماران پسكوف طراحي و ساخته شد. كليسايي با شكوه كه محل انجام غسل تعميد و مراسم ازدواج تزارهاي بزرگ روس بوده است. در داخل اين كليسا نقاشي هاي ديواري شگفت انگيزي به چشم مي خورد، نقاشي هايي از هنرمندان برجسته آن زمان نظير آندري روبلوف (Andrey Rublyev) و تئوفانس (Theophanes) يوناني.
كليساي رداي بكارت (Church of the Deposition of the Robes) نام خود را از يك فستيوال باستاني كه از فلسطين به قسطنطنيه (استانبول امروزي) آورده شده، گرفته است، يك كليساي تك گنبدي ارزشمند كه در سال هاي 1484 تا سال 1485 توسط هنرمندان پسكف ساخته شده. از منحصربه فردترين ويژگي هاي اين كليسا مي توان به طراحي زيبا و نسبتاً ساده آن به كمك شيشه هاي رنگي، نشانه هاي و نقاشي هاي آبرنگ عالي و مجسمه هاي چوبي مربوط به قرن پانزدهم اشاره كرد.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

مي توان از كليساي جامع اسامپشن (Cathedral of the Assumption) به عنوان پدربزرگ كليساهاي كرملين نام برد، كليسايي قديمي و بزرگ كه در سال 1457 توسط معمار ايتاليايي ساخته شد. مراسم تاجگذاري ايوان مخوف در سال 1475 در اين مكان برگزار گرديد، در سال 1812 ناپلئون اين مكان را به اصطبل اسب هايش تبديل كرد و سربازان وي لوسترهاي باشكوه و 5 تني آن را باز كردند. اين كليسا براي آخرين بار در سال 1918 ميزبان مراسم عيد پاك بود تا اينكه برگزاري اين مراسم در سال 1990 مجدداً از سر گرفته شد.
كليساي پدرسالاران مسكو داراي ساختمان قرون وسطايي بزرگي است كه امروزه به عنوان موزه اي براي نمايش گنجينه هاي كليساي ارتودوكس، وسايل با ارزش، مبلمان، جواهرات و لباس هاي مورد استفاده تزارهاي روسي در قرون وسطي مورد استفاده قرار مي گيرد.
برج ناقوس ايوان مخوف با ارتفاع 60 متر در بين سال هاي 1505 تا 1508 ساخته شد، 15 سال بعد در مجاورتش برج ناقوس با 20 زنگ بنا گرديد. تا زمان انقلاب روسيه اين ساختمان مرتفع ترين ساختمان شهر به شمار ميرفت زيرا ساخت ساختمان هاي بلندتر از آن ممنوع بود. در سال هاي اخير برج ناقوس جايگاه نمايشگاهي جديد از تكنولوژي هاي پيشرفته مي باشد كه تاريخچه تغييرات سبك معماري كرملين را به نمايش مي گذارد. ميهمانان مي توانند با 137 پله از اين برج بالا برويند و علاوه بر تماشاي زنگ هاي برج از نزديك يكي از زيباترين چشم اندازهاي مسكو را در زير پاهايشان نظاره گر باشند. بازديد از اين مكان مستلزم تهيه بليط جداگانه خواهد بود.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد

بازديد از كرملين

ساعت بازديد: ميهمانان مي توانند روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 18 از اين مكان بازديد نمايند. ساعت خدمات رساني برج ناقوس ايوان مخوف از اول ماه اكتبر روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 17 تغيير مي كند. اين مكان از ماه مي تا سپتامبر باز و در گاهي اوقات نيز بسته مي باشد.

هزينه: هزينه ورودي به كرملين بين 250 تا 500 روبل است. براي شركت در برنامه گردشگري با راهنماي زبان انگليسي انجام هماهنگي هاي لازم از يك ماه قبل و پرداخت هزينه اي معادل 2500 روبل ضروري است.

نكته: ميهمانان مي توانند در ساعات 10، 12، 14:30 و 16:30 با پرداخت هزينه اي معادل 300 تا 700 روبل بليط موزه تسليحات را خريداري و از آن بازديد نمايند.

نكته: تمام بليط هاي كرملين از طريق دفاتر بليط باغ الكساندوفسكي يا به صورت آنلاين قابل تهيه مي باشند.

نكته: براي بازديد از ايزمِيلوو كرملين مي توان از متروي پارتيزانسكي (Partizanskaya) استفاده كرد. پس از خروج از ايستگاه به سمت چپ رفته و با يك پياده روي كوتاه به كرملين برسيد. لطفاً توجه داشته باشيد كه ايستگاه مترويي به نام ايزمِيلوو (Izmailovo) نيز وجود دارد ولي از كرملين دور است.

با كاخ كرملين شكوهمند آشنا شويد


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]